Skocz do zawartości
radek9

[B]Jak odpowietrzyć nagrzewnicę[/B]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w tytule jak odpowietrzyć nagrzewnicę w passacie b5 silnik AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób na odpowietrzenie układu chłodzenia (nie wiem czy też nagrzewnicy):

 

1)Otwierasz maskę i szukasz dwóch węży które wchodzą przez grodź silnika do kabiny(pomiędzy akumulatorem ,a serwem)

2)Zsuwasz opaskę z prawego węża ściskająć ją

3)U góry na wężu jest otwór .Ściągasz tyle wąż z tulejki,aby płyn wyciekał przez otwór i czekasz aż odpowietrzy się układ.Myślę,że tą czynność robisz na biegu jałowym (nie daję głowy:bleble)

4)Zakładasz węża i opaskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy mam takie pytanie próbowałem dziś odpowietrzyć nagrzewnice i w momencie kiedy zacząłem zdejmować lewy przewód ten bliżej akumulatora zaczął lecieć od razu płyn i nie wiem czy to znak że układ nie jest zapowietrzony ? tak jak pisałem już wcześniej mam tzw bulgot przelewanie w nagrzewnicy płyn nie ubywa temperatura stała 90C ciepłe powietrze też leci z ogrzewania tylko ten bulgot :( ostatnio wymieniałem pompę wody już sam nie wiem pomocy :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jak masz bulgotki to raczej uszczelka lezy a nie ze zapowietrzony! jak odpalasz auto to slyszysz delikatne "kamyczki", dajesz gazu i slyszysz jakby przeplywaly przez nagrzewnice! Najlepiej sprawdz czy po zgaszeniu silnika jak odkrecisz korek od zbiorniczka bedzie cisnienie! tj jak autko ostygnie Jesli tak musisz szykowac troszke kaski na naprawe! Ja w swoim pasku mialem cos podobnego gdyz jak 1 raz wymienialem se uszczelke pod glowica za slabo ja skrecilem ;/ pojezdzilem 5mc i wywialo mi uszczelke :D teraz dokrecilem dobrze i nie mam zadnych kamyczkow! PS tak samo mialem temp 90C i grzalo ladnie tyle ze po dlugiej trasie lekko widziaalem ubytek plynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz kolego, ja jak odkrecam korek ze zbiorniczka płynu to mam takie trwające może 2 sekundy ujęcie powietrza tzn ze jest uszczelka do wymiany? Nie znam się za bardzo ale wydaje mi się, że to chyba dobrze ze jest cisnienie tzn ze jest szczelnie popraw mnie jak się mylę

Edytowane przez Cichy82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o bulgotkach macie inny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności