Skocz do zawartości
bullet35i

Problem z zabezpieczeniami antyciśnieniowymi b3

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Temat ten zakładam przez moją głupotę i zaniedbanie. Nie zdążyłem zalać zimowego płynu do chłodnicy i jeździłem tak z wodą, aż do wczoraj, kiedy postanowiłem postawić passata pod wiatą i na następny dzień zalać zimowym płynem:debil Niestety, woda zamarzła i wywaliło mi takie koreczki (wg. mnie były to jakieś koreczki zabezpieczające przed wysokim ciśnieniem w silniku czy coś) , jeden jest na kolektorze, drugi gdzies pod autem. Po rozmrożeniu cała woda się wylała i nie wiem co zrobić teraz z tymi dziurami po tych korkach. Można gdzieś kupić nowe i założyć w miejsce starych ? Proszę o pomoc, bo auto potrzebne i przez moją głupotę jest źle:dolamam

CZekam niecierpliwie i pozdrawiam bullet35i !

Edytowane przez bullet35i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wszystko dostaniesz w sklepie ,zaślepki na blok ot ci chodzi a jak z chłodnicą cała w co wątpię skoro zaślepki wywaliło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też o podobnej sytuacji, z tym ,że zrobił to już mechanik bo osoba, która to zaniedbała nie miała nerwów. Najlepiej jak wybierzesz się do dobrego sklepu z częściami i zapytasz może akurat trafi się sprzedawca mający trochę o tym pojęcia i będzie miał te koreczki.

 

Pozdrawiam

 

P.S mi płyn ubywa:D dziś wymieniłem oringi w czujnikach, tobie też radzę posprawdzać wszystkie uszczelki bo mogą być jajca gdy to poskładasz i pocieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a o co pytać w sklepie ? Tak fachowo ? Może ktoś mnie tam zrozumie :P Dzięki za pomoc, ale czekam na dalsze odpowiedzi, może ktoś miał taki problem jak ja to przyda mi się dobra rada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o co pytać w sklepie ? Tak fachowo

Brok

najlepiej weź stare lub zmierz średnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w inter car bez zniżek są broki firmy febi jeden jest FE07284 za 4,42 brok kadłuba o średnicy 36,6 i grubość 10 a drugi to FE08390 za 2,60 brok głowicy o średnicy 24mm ceny bez zniżek w sklepie intrnetowym http://sklep.intercars.com.pl/ no chyba że masz nie daleko do IC ja mam kilkanaście kilometrów od domu :P tylko ciekawe co jeszcze rozwaliło może kanały wodne głowica chłodnica łączenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oporócz korka w bloku silnika jest też jeden w pompie wody. Sprawdź czy i tego ci nie wywaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności