Skocz do zawartości
Tatanki

Filtr paliwa w 2.0 fsi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie pytanie mam tej natury. Gdzie jest i jaki jest filtr paliwa w pasku o benzynowym silniczku. Za niepokojony jestem ponieważ po wizycie u dwóch mechaników mam dwie inne opinie. Jeden powiedział ze te paski maja filtr węglowy i się ich nie wymienia, a drugi powiedział że one nie maja filtra tylko jakiś ostojnik i nic się z tym nie robi.

Jakieś pomysły i rady na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mają na 100 %.w serwisie vw sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może czy jest jakaś filtracja paliwa gdzieś po drodze ze zbiornika do silnika Czy leci na żywca? I czy w tym układzie jest coś do wyczyszczenia, bo gdzieś musi sie zbierać syf.

Nasze polskie stacje jeszcze nie dorosły do klarownie czystej benzynki, a boje się problemów wynikających z syfu w niej. Zapobiegliwie tankuje 98 na dwóch stacjach tego samego koncernu i zbieram paragoniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orlen, wspieram polską inicjatywę, jak tylko moge :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tam filtr z radioaktywnym węglem,i lepiej sie nie dobierać do niego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lotosa wspieram bo odkrylem ze jest najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Paweł dobrze wiedzieć. Marcin, a z tymi koncernami to różnie bywa, ludzie BP bardzo chwalą a o kilku babolach słyszałem. Mechanicy mówią że generalnie to większej różnicy w jakości niema, cholera wie jak to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki Paweł dobrze wiedzieć. Marcin, a z tymi koncernami to różnie bywa, ludzie BP bardzo chwalą a o kilku babolach słyszałem. Mechanicy mówią że generalnie to większej różnicy w jakości niema, cholera wie jak to jest

 

Dokładnie tak jak ci powiedzieli mechanicy. Jeśli chodzi o zwykłe paliwa wszystkie stacje pobierają paliwo z tej samej stacji paliw z tego samego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tankuje na orlenie oczywiscie 98 byłem pewny ze jakiś filtr jest w FSI , i jak to jest bezobsługowe ?? nie wymienia sie tego nie czysci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój FSI (BVY) ma 230000 km, w książce serwisowej jest "ptaszek" przy wymianie filtra paliwa przy 58000 km (pięć lat temu), więc co ?

oszukali poprzedniego właściciela, że wymienili filtr paliwa ?

No i ... jest on, czy onego nie ma ?!

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma filtra paliwa w tych silnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój FSI (BVY) ma 230000 km, w książce serwisowej jest "ptaszek" przy wymianie filtra paliwa przy 58000 km (pięć lat temu), więc co ?

oszukali poprzedniego właściciela, że wymienili filtr paliwa ?

No i ... jest on, czy onego nie ma ?!

jak kolega wyżej napisał, nie ma fitrla paliwa, pewnie jest tylko jakieś sitkow baku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanko do uzytkowników 2.0 tfsi chodzi mi o korek wlewu oleju a mianowicie czy u was też jest tak nisko osadzony korek bo u mnie jest nisko tzn nie jest na równi z pokrywa tylko troszke poniżej i cięzko jest go odkrecić.Przeglądłem wczoraj allegro i patrzałem na fotki tych silników i niektóre korki były na równi z pokrywą a niektóre są poniżej pokrywy denerwuje mnie to przy odkręcaniu,a jak jest u was ????

 

P.S. Nie znalazłem na forum takiego tematu więc tu pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scan-140424-0001.jpg

 

:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na stronie filtrona ze w vw passacie 2.0 tfsi nie ma filtra ja obdzwonilem 5 sklepów z częsciami i każdy sprzedawca mi mówił ze filtr nie wystepuje

 

http://www.filtron.pl/index.php/cat/view/cars?cat=10

Edytowane przez wojtasgwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość dziwna sytuacja. U mnie w książce serwisowej też jest zaznaczone, że miałem wymieniony filtr paliwa, a faktycznie na stronach producentów ten filtr nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

To samo z wymianą paska rozrządu- rubryka występuje w książce serwisowej a w silniku jest łańcuch. (nie w każdym)

w 1,6 FSI filtr jest w zbiorniku paliwa. nic nie piszą o terminach wymian tego filtra. Z ciekawości dowiem się jak z ewentualnymi wymianami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tu jest mowa o 2.0FSI, a to jest zupełnie inny silnik od 1.6FSI...

i jakoś nie słyszałem o wersji 2.0FSI z łańcuchem zamiast paska rozrządu (nazywanego w instrukcji paskiem zębatym napędu wałka rozrządu stąd może u niektórych skojarzenia z łańcuchem..)

tez w jednej instrukcji mam zakreśloną wymianę filtra paliwa ale to z rozpędu wpisującego (na fakturze występują tylko filtry oleju, powietrza i kabinowy..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności