Skocz do zawartości
bolsfanwk

do czego podłączyć tylne malutkie głośniki wysokotonowe w passat B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamontowałem sobie w moim passacie b5 głośniki z tyłu te duże, puściłem kable do radia i grają elegancko :)) i wczoraj kupiłem głośniki te małe do tyłu, i teraz pytanie czy mam jeszcze raz puszczać osobne kable do radia, czy poprostu podpiąć się do dużych głośników ? i te małe wtedy będą normalnie grały ?

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zamontowałem sobie w moim passacie b5 głośniki z tyłu te duże, puściłem kable do radia i grają elegancko i wczoraj kupiłem głośniki te małe do tyłu, i teraz pytanie czy mam jeszcze raz puszczać osobne kable do radia, czy poprostu podpiąć się do dużych głośników ? i te małe wtedy będą normalnie grały ?

 

Kolego najlepiej przez jakąś zwrotnicę. Napisz jakie dokładnie masz te głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te małe podepnij równolegle do tych dużych. tych małych raczej nie trzeba podłączać pod zwrotnice bo one i tak tylko będą przepuszczać wysokie częstotliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te małe podepnij równolegle do tych dużych. tych małych raczej nie trzeba podłączać pod zwrotnice bo one i tak tylko będą przepuszczać wysokie częstotliwości

 

Jeżeli mowa jest o ori vw głośnikach w innym przypadku lepiej podłączyć przez zwrotnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośniki które kupiłem to pisze na nich made in italy firma chyba Votex, numer 1JO 051 511 B

a co to ta zwrotnica ? może tak jak pisał kiler1410 trzeba podpiąć równolegle do dużych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wszystkie glośniki masz orginalne to równolegle każdy głośnik ma w sobie zwrotnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety tylko głośniki z przodu, dwa duże i dwa małe mam oryginalne, natomiast tył sobie dokupiłem, i tylne duże mam oryginalne od paska, natomiast małe to nie wiadomo od czego chyba od golfa 4 ale to jest jeden piernik... ? i podpiąć je równolegle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wojtku w głośniku wysokotonowym powinien być wlutowany kondensator(szeregowo ) , który jest zwrotnicą . To on odfiltrowuje wysokie częstotliwości i tak jak koledzy pisali podłączasz równolegle do dużego , sprawdź bieguny +/-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz orginalne vw podłącz rownolegle w małym głośniku kondensator w duzym nawiniety drut (cewka) nie pomyl plusa z minusem i bedzie grac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc Panowie na jednym kabelku wychodzącym z głośnika jest jakieś coś czyli to pewnie będzie tym kondensatorem, natomiast jeśli chodzi o głośniki duże, too one nie były opisane plus minus, podłączając je dotykałem kable na dwie możliwości, i nie widzialem różnicy w tym jak grają... i teraz jak do tego podłączyć te wysokotonowe ? poprostu wsłucham się kiedy grają najlepiej ? chyba że ten kondensator może spowodować że jeśli plus podłącze z minusem to spalą się ?? no ale w sumie nie wiadomo gdzie plus a gdzie minus :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc zrób tak : pod duży głośnik podłącz (dotykaj ) bateryjkę 3-6V i zobacz w którym momencie membrana zostaje wypchnięta do przodu . w taki sposób oznaczysz plus , a do małego głośniczka plus podłącz do nóżki kondensatora .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super kolego, ten sposób na wykrycie w głośniku plusa jest ekstra naprawde :)):D

także jutro jak wrócę ze szkoły to będę miał zajęcie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpiac sie do tylnych glosnikow ...roznica w tym ze benda inne tony slyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności