Skocz do zawartości
krepa

auto nie jedzie prosto!

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanowne grono kolegów,mam mały problem ze swoim paskiem a mianowicie wymieniałem dwa wahacze i gałke kierownicza firmy lamforder,mechanik zrobił mi to ustwaił komputerowo zbieżnosc ale autko sciaga na bok dokładnie na prawo,i zaczoł mi sciemniac ze to moze pompka od wspomagania przepuszczac,doszło do małej scysji bo sam juz niewiedział czmu tak jest ,pojechałem do innego machera ten mi mowi ze czasami po ustawieniu komputerowym tak jest ,wiec zrobił mi zbieznisc laserowa i d... blada nadal sciaga w czasie jazdy,wracam do niego i gosciu robi mi jeszcze raz zbieznosc ja stoje obok i faktycznie jest ok na przyzadach,sprawdza mi jeszcze calutkie zawieszenie i jest ok ,cisnienie w oponach takie jak powinno byc,została zmiana opon tył na przod i nic padaczka,opony maja 1 rok uzytkowania,jade w droge i znów sciaga, juz mi wody odchodza bo reka musze jazde kontrowac ,macher mowi zebym auto odstwaił to bedzie szukał przyczyny,moze ktorys kolegow miał podobny problem ?

dzieki i plis pomózcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amortyzatory sprawdź czy któryś nie puścił... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdzone ,nie leja 65%skutecznosci ,dodam ze przed wymiana było słyszec stuki zawieszenia ale autko smigało prosciutko!

 

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

 

aha moze to podpowie wam ze czuje jak kierownica krece w lewo to troche ciezej chodzi obojetne czy skrecam w czasie jazdy w lewo czy na postoju przy zapalonym silniku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,nie leja 65%skutecznosci

 

Kolego - złom nie amorki

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złom, nie złom... ten pomiar akurat nic nie mówi ;) grunt, żeby ta dziwna liczba była taka sama (w miarę) z obu stron :lol

 

(mi na przeglądzie passata wypluło na nowych MTSach 55% :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wachacze sprawdził i spróbował włożyć stare lub może być tak że masz belke tylną skrzywioną i nigdy zbierzności nie ustawisz dokładnie

Edytowane przez Bond29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panwie autko nie bite w 100 % ,jeden amor miał 65% a drugi 68% ale ok w poniedziałek dam do sprawdzenia jeszcze raz,pozatym juz nieraz wymienaiałem to wahacz to gałke bo na całosc człowieka nie stac ,mysle tu o oginałach ,i zawsze było git ze zbierznoscia ,pozatym tak jak pisałem wczesniej ,zawiecha była rozwalona stukało pukało ale kuzwa jechało sie prosto a tu nówka wsadzona i padaczka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
złom, nie złom...

 

marecek chłop jesteś nie głupi, ale amory na przeglądzie 65% to śmieci takie moje zdanie.

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marecek chłop jesteś nie głupi, ale amory na przeglądzie 65% to śmieci takie moje zdanie.

 

Pozdrawiam - kosiad

A ja popieram zdanie marecka, gdyż uważam także że test amorów na stacji diagnostycznej jest nie wiarygodny...

Założyłem nowe amorki, pojechałem na stację zbadać i pokazały 75% i 76 %... Nowe amory...

Tylko jest jeszcze jedna sprawa, że test amorków to nie tylko amorki, ale także całe zawieszenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja popieram zdanie marecka, gdyż uważam także że test amorów na stacji diagnostycznej jest nie wiarygodny...

 

I coś w tym jest - sam nie wiem co te maszyny mierzą - moim zdaniem "rozmiar buta kierowcy"

 

 

EDIT

 

Miałem kiedyś OPLA VECTRA (sedan) - na przeglądzie amory 70% a na zakrętach "pływał" - po wymianie przestał - taka moja dygresja.

Edytowane przez kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ściągania Twojego auta. Czy poza zbieżnością przodu, kontrolowano zbieżność tyłu i kąty pochylenia kół przednich oraz ustawiono krzywą zbieżności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robiono jeszcze tego ,w tym tygodniu pogjade do machera zeby mi to zrobił ,wszyscy obstawiaja amorki to zobacze cio z nimi i dam pozniej znac na forum co było przyczyna samoistnego skrecania auta,mysle ze wkoncu kumaty macher trafi z diagnoza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marecek chłop jesteś nie głupi, ale amory na przeglądzie 65% to śmieci takie moje zdanie.

 

kiedys myslalem ze 45% to juz zlom i dalbym sobie za to uciac reke. i co? i bym teraz byl bez reki :D bo po roku jak pojechalem to bylo 75%. te same kola, te same cisnienie, inna stacja diagnostyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam sprawdzic rowniez tyl auta i piony kol mialem ostatnio przypadek seat ibiza koles wymienial galki w nim ale jedna pozniej i okazalo sie ze sa rozne i jedna byla jak oryginal a druga wciagala kolo do srodka miala troche inny wymiar i auto sciagalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam od początku i jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa - czy wymienione były wahacze z jednej strony czy parami, symetrycznie?

 

poza tym które - warto by było wiedzieć ;) bo w passatach było kilka rodzajów wahaczy i warto zawsze wymienić parami.

 

Co jeszcze - jeśli wymienione były dolne, to warto by było się upewnić, czy założone są w odpowiednie dziurki (tam są dwa lub trzy komplety, więc... no wiem, że mechanik to 3x wszystko sprawdza i się upewnia, ale może...?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amorki maja wpływ , a moze sprawdz czy tłoczek nie trzyma, czasem słabo odbijajacy trzyma klocek przy tarczy i to powoduje sciaganie.

luz na maglu terz moze miec wpływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie - powiem tak tłoczki działają luksior bo sam sprawdzałem ,wchodza ja w masło,nie byłem jeszcze u machera bo musze ten tydzien dłuzej posiedziec w "kochanej pracy"z trzegos trza życ,marecek zaskoczyłes mnie z tymi dziurkami do regulacji ,jak bede u machera to go zapytam o to,a wymieniane było -siedzac w aucie to po stronie kierowcy dolny prosty wahacz a po stronie pasazera ,mowia na ten wahacz sierp oraz gałka kierownicza i tyle ,sprobowałem zrobic tak ze po stronie prawej w kole dałem deczko wiecej powietrza ale niewiele to pomogło ,nadal sciaga! cóż poczekac musze do przyszłego tygodnia kasiorke trza zarobic bo znajac życie to mi zaraz cos do wymiany znajda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka121

Witam! mam taki problem z paskiem a mianowicie taki ze mi tył ucieka szczegolnie na mokrym i także teraz jak spadł śnieg, nie pojecicia dokładnie w czym tkwi problem ale czy moze byc ze sa juz wybite tuleje na belce czy może cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oraz gałka kierownicza i tyle
Zapytam ponownie. Czy poza samą zbieżnością (długość drążka) robiono krzywą zbieżności (zbieżność na uniesionym aucie regulowana przez głębokość osadzenia końcówki drążka w zwrotnicy)?

Wielu mechaników uważa że w passacie poza zbieżnością nic w geometrii się nie ustawia. Otóż ustawia się właśnie krzywą zbieżności, można też korygować kąty pochylenia kół przednich, które mogły ulec zmianie po wymianie wahacza (luzując i przesuwając belkę pomocniczą do której przykręcone są dolne wahacze). O tym, że zbieżność tylnej belki też się ustawia już nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności