Skocz do zawartości
qweluke

Światła do jazdy dziennej a halogeny

Rekomendowane odpowiedzi

panowie,

 

czy w B5 3BG zamiast halogenów z przodu były montowane światła do jazdy dziennej, czy po prostu moje halogeny świecą tak jakby im sie nie chciało?

 

Narzeczona w swoim Oplu jak włączy przeciwmgielne to świecą jak opętane, tak samo u siostry w Citroenie (jednym słowiem, widać różnicę przy wyłączonych i włączonych), ja w swoim niewidzę prawie żadnej :/

 

Równie dobrze mogłoby ich nie być, czy one faktycznie tak słabo świecą czy to są światła do jazdy dziennej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może byc tak ze masz je zaadoptowane do jazdy dziennej przez VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sie to zmienia w VAG'u ?

 

masz ścieżke dostępu do tego? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może byc tak ze masz je zaadoptowane do jazdy dziennej przez VAG

 

Bzdura - takie rzeczy tylko w Erze a nie w B5...

 

czy po prostu moje halogeny świecą tak jakby im sie nie chciało?

 

Nie tylko twoje> Lipne przeciwmgłowe to zmora B5. Wymiana na nowe pomaga ale troszkę. Włożenie wysokowydajnych żarówek też jest nie od rzeczy. Włożenie tam HID pomaga więcej.

 

Ja tam w swoim zrezygnowałem z ori przeciwmgłowych (z xenonem to poracha) i założyłem Hella DynaView Evo 2. Bardziej się przydaje funkcja doświetlania zakrętów, którą te światła mają niż ori przeciwmgłowe, których nie widać...

 

010kzj.jpg

 

a gdzie sie to zmienia w VAG'u ?

 

Nigdzie - tego nie ma.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
którą te światła mają niż ori przeciwmgłowe, których nie widać...

 

ale ktore tak maja? te co dokupiles? ori nie maja mozliwosci doswietlania? (zeby to w vagu wlaczyc?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ktore tak maja? te co dokupiles?

 

tak

 

ori nie maja mozliwosci doswietlania? (zeby to w vagu wlaczyc?)

 

nie mają

 

To zupełnie inny układ odbłyśników. Klilnij u mnie w stopce Charfura - tam więcej zdjęć tych świateł. Także ori przeciwmgłowe z hid.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Nawiazujac do starego tematu........mam FL i halogeny po prostu chce użyc jako do jazdy w dzień. Zwykłe H3 zamienie na LED h3 co wiadomo bedzie mocne światło ale krótke i nie bedzie tak razić. Zalaczane bedą normalnie z fabrycznego włącznka jak halogeny przednie z pozycjami . Czy to przejdzie? wiem żę w przepisach jest info o zasadzie że powinny gasnac w momencie przełączania na światła mijania. Ja zwyczajnie wyłaczałbym funkcje halogenów i przelaczał z pozycji na mijania ;) Nie chce pasków montowac LED chcialbym wykorzystac te halogeny bynajmniej ich miejsce oraz wlacznik ...czy halogen trzeba troche inaczej skierowac i wlacznik przerobic? Czy raczej macie inne informacje doświadczeni użytkownicy vw ;) ? pozdrawiam

Edytowane przez fidar1
dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do legalności nie ma co dyskutować, wiesz jak jest:)

Mogę Ci podpowiedzieć że jeśli wyjmiesz przełącznik świateł i w kostce zmostkujesz pin NL (przeciwmgielne ) z pinem TFL (+12 po stacyjce, ginie po włączeniu pozycji) to halogeny będą działały tak jak powinny dzienne i dodatkowo będziesz mógł je włączyć jak do tej pory p.mgielne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do legalności nie ma co dyskutować, wiesz jak jest:)

Mogę Ci podpowiedzieć że jeśli wyjmiesz przełącznik świateł i w kostce zmostkujesz pin NL (przeciwmgielne ) z pinem TFL (+12 po stacyjce, ginie po włączeniu pozycji) to halogeny będą działały tak jak powinny dzienne i dodatkowo będziesz mógł je włączyć jak do tej pory p.mgielne

To jest jakaś myśl, potestujemy w praktyce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim aucie zamontowałem moduł, który włącza halogeny z 30 % mocą jako dzienne. Oczywiście funkcja świateł przeciwmgielnych pozostała również aktywna. Chciałem podłączyć ten moduł pod żarówkę od świateł drogowych ale przy bi ksenonie trzeba trochę rzeźbić w reflektorach aby nie wysterował przesłony. Więc wybór padł na halogeny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo z tym jeździsz? Jak panowie w białych czapkach? ;)

 

Szczerze mówiąc jeżdżę tak od tygodnia. Mijałem już kilka patroli policji i jak na razie nikt nie gonił mnie na bombach :) . Z kolei jak będą chcieli się przyczepić to się przyczepią choćby za brak homologacji RL na szkłach halogenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do legalności nie ma co dyskutować, wiesz jak jest:)

Mogę Ci podpowiedzieć że jeśli wyjmiesz przełącznik świateł i w kostce zmostkujesz pin NL (przeciwmgielne ) z pinem TFL (+12 po stacyjce, ginie po włączeniu pozycji) to halogeny będą działały tak jak powinny dzienne i dodatkowo będziesz mógł je włączyć jak do tej pory p.mgielne

 

Wystarczy zmostkować, czy trzeba dawać diodę aby prąd płyną wyłącznie od TFL do NL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mostek, bez diód działa. Ja tak mam ale zamiast ori halo okrągłe ledy z fabii RS....

...a i pinu TFL fizycznie nie ma, trzeba dołożyć w kostkę. We włączniku tylko jest gniazdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli osadzić pin TFL i dopiąć go do NL? Jaka tam jest wsuwka żeby się przygotować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, musisz dołożyć pin TFL i zmostkować go z NL lub wyjąć NL i wsadzić go w miejsce TFL (ale wtedy tracisz mozliwość włączenia halo włącznikiem).

Wsuwka... hmm.... wąski żeńśki o ile sie nie myle to taki jak 000 979 133

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=000+979+133&bmatch=base-relevance-uni-1-2-0510

 

ten po prawej

2d7bg2s-960.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6344316621.jpg

Niestey H3 ledowa nie sprawdziłe sie, moc świecenia tak mocna jak D......... murzyna w nocy ;D

Chce sie zdecydowac na taki zestaw jak fotka aby załączały sie w postojówkami...

Co myślicie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też włożyłem H3 Led i w dzień wcale tego nie widać.

 

Teraz za niedługo zakładam na próbę H3 LED CREE. To są mega mocne ledy :) Niestety cena też powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam Pytanie. Mam B5 1999 rok i nie mam halogenów. Chciałbym założyć, ale nie wiem czy będą pasowały ramki od B5 z 2000. W zderzaku nie ma różnicy w cm, tzn. że jest w B5 przed liftem dłuższa długość ramek, a w B5 po lifcie krótsza w zderzaku ?

Edytowane przez Pempiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności