Skocz do zawartości
CodeMaker

Spadek mocy w B4 1,9 TDI po raz kolejny

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, problem dotyczy B4 1,9 TDI 90 KM. Podczas wyprzedzania, jak doda się gazu nic się nie dziaje a jak się gaz odpuści to raptem zaczyna wyprzedzać. Dodatkowo czasmi potrafi "strzelić" wydechem jak gaźnikowa benzyna i puścić kłab czarnego dymu. Dodam że zawór N75 był wymieniony i nic to nie dało... Ma ktos pomysł co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest źle ustawiona pompa paliwa zbyt duża dawka paliwa

przsun nastawnik minimalnie w strone rozrządu i powinno byćgit mialem ten sam problem. a zaworek kupiłeśnowy czy używany???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest źle ustawiona pompa paliwa zbyt duża dawka paliwa

przsun nastawnik minimalnie w strone rozrządu i powinno byćgit mialem ten sam problem. a zaworek kupiłeśnowy czy używany???

Nówka sztuka nie śmigany... Sprawdzę trop z pompą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastawnik w pompie do czyszczenia i najlepiej zmierzyć mu ciśnienie :hurra lub przepływka nie domaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam sprawdzić czy nie masz przypadkiem dziur w łącznikach gumowych od turbiny, tych za pokrywą zaworów, takie długości około 5 cm

??czniki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam sprawdzić czy nie masz przypadkiem dziur w łącznikach gumowych od turbiny, tych za pokrywą zaworów, takie długości około 5 cm
Ale czy w tym przypadku byłby efekt przyspieszenia po odpuszczeniu gazu? I chyba nie strzelałby dymem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przyśpieszeniu zostawia na początku kłęby czarnego dymu co później trochę ustępuje i ma mało mocy na początku wciśnięcia gazu, więc może być wrażenie że po puszczeniu trochę gazu zaczyna łapać, przynajmniej ja tak miałem u mnie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności