Skocz do zawartości
pankacper

dobre zdjęcie samochodu do ogłoszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem żadnym mistrzem, nie zrozumiałeś tego co napisałem.

Fakt, nie darzę ślepym zaufaniem swojego aparatu. Ale o trybie manualnym piszę w odniesieniu do tego, że warto go używać bo można się wiele nauczyć kiedy jest się początkującym, zrozumieć zależności przysłona/czas. Tak mnie uczono i tak też uważam.

Że już nie wspomnę o magii jaką jest dla mnie używanie starych analogów typu Canon A1 etc. :)

Ale to temat jak zrobić dobre zdjęcie samochodu a nie dyskusje o fotografii ogólnie więc kończmy ten offtop jeśli nie mamy przydatnych rad dla innych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi to wszystko ogarnąć a może jest ktoś z Płocka kto ładnie zrobi mi te fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żartujesz? w Płocku jest wylęgarnia takich specjalistów na równi z Gostyninem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą ciekwe czy ktoś zauważył,że wg komputera na zewnątrz jest -45 st C

 

Gościu przedobrzył z photoshopem :D

 

Co do zdjęć to właśnie na takie "fotoszopki" wiele osób się nabiera, gdyż większość ludzi napalając się na auto na zdjęciach, na żywo nie widzi już jego wad. Po prostu można powiedzieć ze w rzeczywistości widzą auto tak samo jak na zdjęciach, a dopiero po paru dniach jazdy zaczynają je widzieć normalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zgodzę się - bo akurat te zdjęcia nie są kombinowane Photoshopem w ten sposób i trzeba naprawdę się uprzeć żeby w tym W8 nie widzieć wad i polecieć na te ładne zdjęcia.

Już wyżej o tym pisałem ale wystarczy chociażby spojrzeć na stan felg.

Nikt tego nie zamaskował, widać że są zjechane.

I parę takich innych rzeczy też się rzuca w oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrufkas

Skromnie podpowiem, że zanim wykorzysta się te wszystkie skomplikowane funkcje w naszych aparatach cyfrowych, które zostały opisane powyżej

( preselekcja, przesłony, naświetlanie itd), polecam naprawdę popracować przy karoserii naszego auta z użyciem środka o nazwie "Cif". Popularne mleczko do czyszczenia w kuchni czy w łazience, przynosi rewelacyjne efekty wizualne. Spróbujcie a nie pożałujecie. Lakier wyglądana jak nowy. Właściwość "lekko ścierna" i czyszcząca owego Cifu, przynosi extra efekt przy stosunkowo nie dużym nakładzie pracy. "To nie jest kryptoreklama...":zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po cifie zajęcie będzie miał lakiernik-dziękujemy ci "wujku dobra rada" :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po cifie zajęcie będzie miał lakiernik-dziękujemy ci "wujku dobra rada"

 

Dokladnie , CIF to nie jest srodek do lakieru..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby żonie zamiast płynu do higieny intymnej puszkę towotu podstawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że nie ma gotowej recepty na dobre zdjęcie Twojego auta. Wszystko zależy od ludzi, jeden powie że kombinujesz i za bardzo się starałeś, drugi wymyśli coś innego. Rożna jest wrażliwość artystyczna ludzi ;). Może to Ci coś rozjaśni

 

http://www.naukafotografii.edu.pl/?p=39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shootArt.pl

Witam forumowiczow.. naprawde rozbawil mnie ten temat i zgadywanie czy statyw czy nie statyw :)

 

Nie wiem czemu myslicie ze ktos specjalnie rasuje foty samochodu? przeciez jak ktos przyjedzie na miejsce to odrazu zobaczy np ze jest wgniecenie ktorego nei bylo na fotce albo auto jest porysowane a tez nie bylo tego widac.. naprawde zabawne :) klasyczna obrobka RAW-ka, histogram, pare suwakow i tyle.. po co kombinowac fote przeciez to nie jest fota na okladke tylko do sprzedania pojazdu. Oczywiscie auto musi sie wyrozniac na tle 5000 ofert na allegro i stad takie foty:)

 

Pozdrawiam wszystkich niedowiarkow i szukajacych oszustw we wszystkim :)

 

shootArt.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Witamy Pana od Passata W8 bezwypadkowego co ma hidy w zwykłe lampy wsadzone :)

http://allegro.pl/vw-passat-w8-4-0i-v8-2002r-275km-4-motion-zarejest-i1363827886.html

 

Kamilu - no odpowiedz nam - jest statyw czy nie bo koledzy są święcie przekonani :) Zresztą przeglądałem Twojego EXIFa i wiem że bez statywu dałoby radę bez problemu... I jeszcze pytanko o UWA - z czego korzystasz? Tokina 11-16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shootArt.pl

heh.. pamietajcie jedno ze ja jestem fotografem i to co mi klient daje do zrobienia to ja nie ingeruje.. Ja nigdy nie poprawiam rys, wgniecen itp.. Nie uzywam statywu, chyba ze robie zdjecia nocne efektowe. Akurat ja uzywam tylko sprzetu canona i mam same L-ki w kolekcji.. Oczywiscie nie kupilem tego sprzetu do robienia samochodow:) ale juz skoro posiadam taki sprzet to bardzo sie przydaje taka jasnosc..

 

A co do samochodu to Wy sie znacie na Passatach i wiecie co jest co:) a tak na marginesie to jak na VW to naprade ten W8 ciagnie ostro:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh.. pamietajcie jedno ze ja jestem fotografem i to co mi klient daje do zrobienia to ja nie ingeruje.

 

No wiesz ale jest jeszcze paru fotografów co tak upiększaja foty że ho ho . Ludzie tu oglądali juz auta po takim retuszu a w realu to było że.................... po prostu katastrofa. Sam kiedys pojechałem na oględziny do Płocka i przekonałem się naocznie ze oryginalny widok znacznie odbiegał od fotografii z internetu

Poniżej wkleiłem linka do kilku fotek z mojego auta robione prze ze mnie aparacikiem amatorskim kupionym o ile pamiętam w hipermarkecie.Jest to NIKON COOLPIX L3 czyli nic nadzwyczajnego a ja jestem amatorem. Zdjęcia bez poprawek w żadnym programie

Auto było tylko umyte .Jeszcze jak by posprzatać we wnętrzu to by wyglądało jak te z fotek na pierwszej stronie w wątku tytułowym.

 

Zapraszam do oceny moich fotek :fajny

 

 

http://picasaweb.google.com/pawelpasternak1971/Pawel1971?authkey=Gv1sRgCNSG5Kq4zaCBHw#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skootart powiesz jaka cena sesji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to by wyglądało jak te z fotek na pierwszej stronie w wątku tytułowym.
Niezłe fotki ale nie czarujmy się, nawet nie ma co ich porównywać do tych z początku wątku bo choćbyś nie wiem co zrobił to i tak zwykłym kompaktem nie przebijesz lustrzanki ... Ale nie zrażaj się, cykaj dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie zrażaj się, cykaj dalej

Nie zrażam się nigdy . Nie mam potrzeby kupować lepszego cykacza nie robię zdjęć zawodowo,czasami dla siebie . Dokumentację zdjęciową wykonuję tylko w celach pamiątkowych.A te z autem cyknąłem tak przy okazji i z nudów. Jak by do sprzedaży choć wszystkie foty tak wyglądały to by było OK.

P.S.

Brat ma jakąś lustrzanke więc się kiedyś pobawię w plenerze. Porobię też parę fot auta "LUSTREM"i dla porównania moim. Jak to zrobie to wkleję je w tym wątku w celu porównania jakości sprzętu .Będzie to bardzo wiarygodne te same ujęcia róznym sprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ShootArt.pl oglądałem Twoje zdjecia na allegro, są naprawde bardzo ładne. Sam fotografuje (poniżej link, może zobaczyć część zdjeć mojego Passka). Podpowiedz coś więcej co do zdjęć, jakich opcji przy obróbce używasz, którą najczęściej np. przy robieniu zdjęć wewnatrz auta. Możesz pisać na PW jak coś.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ShootArt.pl oglądałem Twoje zdjecia na allegro, są naprawde bardzo ładne. Sam fotografuje (poniżej link, może zobaczyć część zdjeć mojego Passka). Podpowiedz coś więcej co do zdjęć, jakich opcji przy obróbce używasz, którą najczęściej np. przy robieniu zdjęć wewnatrz auta. Możesz pisać na PW jak coś.

Pozdrawiam

 

Chętnie też bym usłyszał kilka wskazówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shootArt.pl

 

http://allegro.pl/fotografia-motoryzacyjna-reklamowa-samochody-fvat-i1360549960.html

 

Tu jest wszystko:) zapraszam chetnych :) bywam w calej polsce

 

---------- Post added at 20:18 ---------- Previous post was at 20:11 ----------

 

do kolegi biszkopt :

 

Twoje fotki calkiem fajne.. oczywiscie pomijam fakt ze widac na wielu ociekajacy po myjni brud ktory no sila rzeczy trzeba przed robieniem zdjec z bliska wytrzec:) Te fotki z mocnym retuszem.. mowie o tych na samym dole.. jesli do celow prywatnych na tapetke ipt naprawde super.. ale spora ingerencja w centrum zdjecia ktora jest bardzo widoczna i aberracja i biala winieta dookola samochodu wyklucza taka fote jesli chcialbys takie auto sprzedac.. Nie starajcie sie robic samochodow z gory.. starajcie sie zeby aparat byl na wysokosci lusterka moze nieco wyzej.. warto czasami polozyc sie na glebie i zrobic pod fajnym kątem z dolu... Co do wnetrz to jest to nieco delikatniejsza sprawa.. auto musi byc mega czyste i nie nosic sladu kurzu czy plamek po PLAKu.. Wiadomo wnetrze to szczegoly a te musza byc idealne.. Warto sfotografowac elementy ktore wogole nie sa zniszczone.. faktura kierownicy czy galki.. do podnosci wartosc takich fotek.. staramy sie nie robic dziur w dywaniku od pięty:) nie mowie zeby ukrywac czy retuszowac.. poprostu tego nie fotografowac.. Zawsze warto zrobic tyle fotek zeby nie bylo watpliwosci czy Xenon jest oryginal czy nie, czy ma webasto czy nie.. opis to tylko informacje ktorych nie mozna wyczytac z fotek.. ile poduszek, napedy itp..

 

---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

 

aaaa.. kolego biszkopt:)

 

Przedewszystkim unikamy zdjec i staramy sie abysmy nie byli widoczni na zdjeciu.. warto zwrocic uwage abysmy sie nie ogladali w lakierze, lusterkach czy chromowanych lusterkach:) kolega biszkopt ukazal Nam sie w calej okazalosci, kolor spodni, butow itp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności