Jump to content
Pinek

Nawiew na tylne boczne szyby

Recommended Posts

Podejmował ktoś próbę zrobienia nawiewu na tylne boczne szyby (w drzwiach) w Passacie B5?

Bo mam pomysł, ale nie wiem jak z jego realizacją. Czy wewnątrz słupka jest wystarczająco miejsca na zrobienie przewodu dolotowego?

Mój plan jest następujący. Doprowadzić rurką - typu peszel ? lub inną - ciepłe powietrze spod jednego z nawiewów foteli przednich do wnętrza słupka bocznego. W górnej części słupka zamontować kratki z modelu B6. Kratki takie jak na obrazku załączonym są montowane w przednich słupkach w B6. Są długie i wąskie. Rurka zamontowana byłaby wewnątrz słupka do samego dołu i tam w "bezczelny" ;) sposób wychodziła by z listwy bocznej. Położona na podłodze wchodziłaby do jednego z dwóch otworów wylotowych pod fotelem.

1289767381_b6.jpg

1313646062_2.jpg

Edited by Pinek
Zmiana tytułu.

W A6 i Superbie są takie nawiewy. Trzebaby zobaczyć jak są zasilane ciepłym powietrzem.

W A6 i Superbie są takie nawiewy. Trzebaby zobaczyć jak są zasilane ciepłym powietrzem.

No właśnie, bo ta rurka typu peszel położona na podłodze nie wróży nic dobrego. Trochę mrozu i lekkie depnięcie przez pasażera i po rurce.

Sorry za odkopanie tematu xD Ale ciekawi mnie czy na przednie ktoś próbował? Jak np w Skodzie Octavia II że tunel dla powietrza wychodzi z deski i idzie do drzwi i dmucha z trójkąta lusterka ale ja bym inaczej zrobił żeby z góry tapicerki drzwi leciało jak miałem w nubirze 

image.thumb.png.a27af2dd0e6c8ced5b6952dc22f92057.png 

image.png.3dd78e840e3530cb8f2e2d16c419e45a.png

Edited by bulbacz