Skocz do zawartości
Gość c20ne

Poduszki powietrzne boczne - B6 <-> CC Czy pasują?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość c20ne

witam wszystkich

szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie

szukam informacji na temat poduszki powietrznej do przedniego fotela do passata CC.

chciał bym się dowiedzieć czy poduszka powietrzna z passata b6 podejdzie do passata cc? wiem że w passacie b6 były dwa rodzaje foteli ale mi chodzi o dokładnie te same co są w CC. rozebrałem swój fotel z CC i na metkach z oznaczeniami przy poszyciach i gąbkach widnieje 3C tak samo jak w passacie b6 ale jak patrzyłem bezpośrednio na oznaczenia wystrzelonej poduszki to są zupełnie inne z B6 zaczynają się na 3C a z CC zaczynają się na 1K. dodatkowo zauważyłem że poduszka do CC nie ma plastikowej obudowy (tylko sam zwinięty "worek" ) a wszystkie poduszki do B6 są zamknięte w czarnej obudowie.

 

i tu moje pytanie czy poducha z B6 podejdzie? ewentualnie czy same airbagi są identyczne (po wyjęciu worka z obudowy od B6)

chodzi mi o takie fotele

fot2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podbijam temat bo sam jestem bardzo zainteresowany odpowiedzia??

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety poduchy w CC są inne,jak pamietam 1K8 coś tam i nie podpaszą z starych siedzeń z B6

 

Sam włożyłem fotele od CC i niestety trzeba włożyć odpowiednie poduchy.

Niestety poduch z CC to znacznie większy koszt, B6 ok 150 zł a z CC ok 500 zł.

Jest też parę drobnych przeróbek w szczególności jeśli ma się kombiaka a chce się włożyć foteliki z CC.

 

Znalazłem w sumie najbardziej wypasione fotele:

- pełna elektryka z pamięcią

- grzanie przód i tył

- skóra z maleńką wstawką alcantary

- wentylowane

 

Podobno jeszcze są takie z masażem ale takich przy długich poszukiwaniach nie spotkałem.

 

Aby nie być gołosłownym dwie foty:

(na fotce tyłu widać że to nie CC ani sedan)

 

Przód

imag0377y.th.jpg

 

Tył

imag0370b.th.jpg

Edytowane przez piotrwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dominix1976

Poduszki stosowane w CC mają nr ref. 1K8 880 241 B - lewa i 1K8 880 242 B - prawa. Te poduszki stosowane były jeszcze tylko w Scirocco po 2009 roku. Żadne inne nie pasują. Inną sprawą jest to, że sprawna poduszka może uratować Tobie życie. Na Twoim miejscu nie zaryzykowałbym zastosowania czegoś innego co nie było przeznaczone do CC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli z b6 nie podejda niestety. czyli nastepny koszt sie szykuje :( hahaha

A wtyczki z CC pasuja plug'n'play do b6 czy trzeba cos modzic ?

 

A swoja droga PIOTRWIS: cos zrobiles z tymi malymi panelami miedzy tylna kanapa a drzwiami - bo podobno te od CC nie podchodza i trzeba albo udac sie do tapicera ze starymi, prawda to czy nie prawda ?

 

No i mam jeszcze jedno pytanie panowie ( przepraszam jesli juz gdzies bylo zadane a ja robie OT ): moje nowe fotele od CC maja ogrzewanie z przodu mam juz nowy panel climatic ze sterowaniem ogrzewaniem foteli, teraz nie wiem tylko jak to wszystko podloczyc zeby w tylek zaczelo grzac :)

 

Gwarantuje dozgonna wdziecznosc noob'a za wszelkie podpowiedzi :)

Edytowane przez dieselmonster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłoby zainteresowanie mógłbym się pokusić o jakąś instrukcję z wymianą foteli do B6 z CC.

Co prawda nie mam zdjęć z przebiegu ale wmiarę możliwosci udałoby mi sie poglądowe zdjęcia zrobić no i oczywiscie uzupełnić o schematy i dokładny opis.

Są zainteresowani ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbijaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli byłoby zainteresowanie mógłbym się pokusić o jakąś instrukcję z wymianą foteli do B6 z CC.

Co prawda nie mam zdjęć z przebiegu ale wmiarę możliwosci udałoby mi sie poglądowe zdjęcia zrobić no i oczywiscie uzupełnić o schematy i dokładny opis.

Są zainteresowani ?

 

Jasne-dawaj chłopie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat,

czy poduszki ze zwykłych foteli (nie kubełkowych - comfort line), podejdą do kubełkowych (sportline)?

Kupiłem fotele sport line, ale airbagi wymontowne... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam ..

 

Kupiłem fotele od CC. Niestety wtyczki od airbagow poobcinane. Kolory kabli inne niż w b6. Czy wie ktoś może jakie kolory gdzie we wtyczce ? Z góry dziękuje..

zdjecie 3.jpg

zdjecie 5.jpg

zdjecie 1.jpg

Edytowane przez kodi55bham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności