Skocz do zawartości
mgboczna

kontrolka nie zapiętych pasów

Rekomendowane odpowiedzi

Temat przerabiałem , styk w klamrze o pasa padł . Są trzy wyjścia z sytuacji

1. Wymiana klamry na nową

2. Wyłączenie programowe kontroli zapięcia pasa

3. Wyjęcie wtyczki ( nie żółtej) z lewej strony fotela (dwa przewody ) fizyczne wyłączenie kontroli zapięcia pasa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie da się to jakoś tego rozebrać i naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A nie da się to jakoś tego rozebrać i naprawić?

 

Wiesz to pasy ,bezpieczenstwo ,a koszt nowej klamry nie wysoki chyba . W moim przypadku kosztowala 145pln .

Pozatym pewnie to tak wymyslili i zrobili ze rozebrac mozna tylko raz i na wymiane do tego niczego nie znajdziesz .Jakies luzy tam sie pojawiaja i tak sie dzieje , wystarczylo ze docisnolem klamre do zapiecia i przestawalo pikac ,westchnienie brzuch do przodu i pikac zaczynalo ponownie .

 

---------- Post added at 16:13 ---------- Previous post was at 16:11 ----------

 

może nie przekraczasz prędkości chyba 30km po której włacza się czujnik

 

Po 15km/h.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
po 25 km/h

 

Napewno , bo po tylu to wycieraczki i czujnik deszczu ponownie sie uruchamiaja .Auto po zgaszeniu silnika ,wajcha raz gora .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem to samo w golfie, wystarczy rozkleić obudowę zamka pasa delikatnie oczywiście, w środku jest mikro styk , wyjąć go delikatnie( nie jest przykręcowny) oczyścić podgiąć blaszki i poskładać. Na koniec skleić obudowę zamka i działa ( jak nic nie jest fizycznie uszkodzone w środku). Ja tak zrobiłem juz pół roku temu i działa jak należy. pozdrawiam kodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam przypadek. Gong początkowo rzadziej się załączał, a teraz pozostaje jazda na wdechu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Też mam ten sam przypadek. Gong początkowo rzadziej się załączał, a teraz pozostaje jazda na wdechu

 

No to kup nowe zapiecie (lewe i prawe ,maja rozne numery) , fotel i zapiecie odkrecisz torxem ale takim ktory ma wiecej zebow niz tradycyjne . Nie wiem jaka jest prawidlowa nazwa , testowalem zwyklym torxem ,ale takim mozna tylko rozwalic srube . Odkrecac najpierw tylne sruby ,nastepnie przednie ,fotel wtedy sie nie wywali na plecy .Wiekszy problem stawiaja tylne (malo miejsca) . Odkrecasz cztery sruby fotela (2 tyl i 2 przod ), ja nie wypinalem z pod fotela niczego tylko ta wtyczke od zapiecia pasa. Miejsca malo ale da sie fotel powalic na bok ,tak by zapiecie bylo u gory . Tylko przy otwartych drzwiach po stronie odkrecanego fotela .Odkrecasz zapiecie ,dajesz nowe ,skrecasz reszta w odwrotnej kolejnosci i chodzi.

 

Roznice jakie widze w zapieciach (bylym i nowym ) to takie ze stare bylo mozna wyginac na boki bo byla tam linka stalowa . Natomiast nowe juz jest sztywne ,blacha . Ale nie przeszkadza to wcale . Blacha i linka jest od plastiku do mocowania sruby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torx który ma więcej zębów to klucz 12-kątny...

W norauto taki zestaw to 30,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nieprawda :)

ja mam wyłączoną kontrolkę pasów (jeżdżę bez pasów) i autohold działa :)

Pozdrawiam

edit:/ oczywiście przez przekodowanie licznika.

Bardzo proszę o wskazówki jak przekodować licznik,żeby kontrolka pasów nie świeciła i brzęczała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała pic na wodę ciekawostka...

Odbierałem 2 tyg temu nowego golfa.

Spytałem czy mogą rozłączyć brzęczyk od niezapiętych pasów.

Odpowiedzieli, że muszę przynieść zaświadczenie od lekarza.

Wysyłają je do kulczyka, a ten ściąga z fabryki specjalny kod do mojego auta.

Inaczej wyłączyć się tego nie da. :lol :lol :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wyciagasz koste jak kolega pisal wyzej czyli rozlaczasz obwod i komputer mysli ze pas jest ciagle zapiety nie zawracaj sobie glowy innymi metodami ten jest najprostszy i w kazdej chwili mozesz wrocic do kontrolki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka klamer od pasów...

Jeszcze prościej :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego wyciagasz koste jak kolega pisal wyzej czyli rozlaczasz obwod i komputer mysli ze pas jest ciagle zapiety nie zawracaj sobie glowy innymi metodami ten jest najprostszy i w kazdej chwili mozesz wrocic do kontrolki

gdzie mieści sie ta kostka??musze to zrobić bo trafia mnie jak mam przejechać 2 km z pasami.czy kontrolka niezapiętych pasów bedzie widoczna na wyświetlaczu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod siedzeniem kierowcy na podlodze masz taka plastikowa zaslepke tam sa chyba 3 kostki

od pasow jest taka czarna co sa w niej dwa przewody chyba brazowy i czarny pamietaj zeby nie odlaczyc przez przypadek od poduszki ta kosta jest koloru zoltego lub bialego

od pasazera nie ma tej kostki za ta zaslepka podnies fotel jak najwyzej schyl sie i zobacz jak idzie przewod o zapiecia pasow i bedzie tam kosta musisz ja rozlaczyc

ja tez nie moglem wytrzymac tego dzwieku

kontrolka sie nie bedzie swiecic poprostu bedziesz mial tak jakbys mial zapiete pasy non stop

jak nie bedziesz wiedzial to pytaj

Edytowane przez abdulach1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie moglem wytrzymac tego dzwieku

dzięki.postaram się dziś to rozłączyć.o efektach napiszę.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty roboty.kostka z przewodami "brązowy i zielony"wypięta.jazda testowa z prędkością 60 km/h rewelacyjna-brak gongu.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności