Skocz do zawartości
mikeghost

Szemrzący kokpit

Rekomendowane odpowiedzi

Przy pracującym silniku dają się słyszeć (w miarę cicho) dziwne, nieregularne szmery gdzieś w okolicach środkowych nawiewów. Po wyłączeniu dmuchawy (OFF) dalej coś słychać, jakby jakieś silniczki. Może wiecie o co tu chodzi i czy tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu jak i po wyłączeniu nawiewu nie powinno być nic słychać. Jedynie może tylko być słyszalny wiatrak wentylatora.

 

Prawdopodobnie coś jest nie tak lub jest zanieczyszczony tunel nawiewów.

 

Jak właczona jest klimatyzacja to w układzie jest klimatyzacji jest ciśnienie, które po wyłączniu silnika może być słyszalne przez parę minut (wyrównują się ciśnienia - takie syczenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syczenie od klimy to OK, co do "szmerów" to nie są one głośne. Trzeba się trochę wsłuchać aby je usłyszeć, podczas jazdy nie ma możliwości ich usłyszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz myszy w nawiewach (albo ptaszki) :rotfl::rotfl::hurra: A tak na poważnie, to skoro masz turbo, to może któryś przewód jest nieszczelny (i z tego syczy cichutko) lub też ciśnienie z układu chłodzenia moze uciekać. No najlepiej jest posprawdzac przewody - a najlepszym rozwiązaniem by było stanac od razu po wyłączeniu auta, przy silniku i zlokalizować w którym miejscu ten dźwięk się wydobywa. :evil::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszy... nie, wożę pułapkę na myszy :ok: . Po wyłączeniu silnika nic nie słychać tylko syczenie z klimy, ale to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha - to czyli juz zlokalizowałeś przyczynę :hurra::ok: A od pułapki lepszy będzie żywy kot. W nocy moze nawet alarm i psa zastąpić :rotfl::evil:

To narka --------->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam 1,8 bez turbo i tez pare razy sie wsłuchiwałem w te myszki czy tam ptaszki hehehe ale wiekszej wagi do tego nie przyłożyłem ponieważ myślałem że tak ma być... teraz to już sam nie wiem! ale myślę że tak powinno być bo u mnie to słychać jakiś czas po zmianie nastawień nawiewów. Może niech na ten temat wypowie się znawca klimatronika bo dla mnie to ciemna magia, a mądrego to i miło posłuchać (poczytać) POZDRAWIAM :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikeghost wcześniej pisałeś, ze oprócz szmeru z klimy są te dźwięki. Ja od razu na to stawiałem, ze to od klimy bo też na poczatku nie wiedziałem co u mnie się dzieje, ze mi gdzies coś "trzeszczy" bądź świszczy. No i to mnie zmyliło :wstyd: Ale dobra - koniec tematu - tak to już musi byc :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie można sprawdzić stan płynu chłodniczego. Przy małym poziomie będzie słyszalne napełnianie nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynu jest dość, tak ma być - kończmy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności