Skocz do zawartości
slawekcz

dźwięk z laptopa do kina domowego czym/jak?

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów, jak połączyć laptopa z kinem domowym żeby dźwięk z np. Openfm-a szedł do kina domowego ? Chodzi mi po głowie kabel HDMI, niewiem czy tak można ale jeśli tak to czym się kierować przy jego wyborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zwykly kabel podpiety do kina a pozniej w wrazie potrzeby podlaczam go do laptopa lub stacjonarnego pudelka :D (chyba nie za wiele pomoglam )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaczysz na pewno zwyklym mini jackiem - najgorsze polaczenie

moze masz wyjscie cyfrowe - lepsze polaczenie

a jak masz HDMI - to najlepsze zgodnei ze specyfikacja trasmituje dzwiek i obraz.

Wiec to najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko HDMI w takim układzie (lub Display Port jeśli nie masz wyjścia HDMI w laptopie), bo TV pewnie wygeneruje jakieś opóźnienia, więc jeśli podłączysz się po analogu do wyjścia z komputera, to będziesz miał efekt polskiego kina - 200ms przesunięcia między fonią i wizją... Co do wyboru kabla HDMI, to bierz najtańszy (tzn. taki, który długością Ci podpasuje). Tutaj magii nie ma - jak bardzo by końcówek nie złocić to i tak jakość sygnału będzie zawsze taka sama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz jeszcze wiedziec czy Twoje kino domowe łyka dźwięk po HDMI, mój amplituner np. ma tylko switcha HDMI, dlatego zakupiłem coś co pokazał mecenas, a dokładnie takie: http://allegro.pl/creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-usb-w-wa-i1293194825.html

i lata po tym Dolby Digital, DTS, filmy dobrze się ogląda

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musisz jeszcze wiedziec czy Twoje kino domowe łyka dźwięk po HDMI

a gdzie to sprawdzić? czego szukać ewentualnie w instrukcji obsługi?

 

znalazłem opis mojego kina, może ktoś się wypowie?

LG LH-T 760 I

  • Odtwarzane formaty: Divx (3,4,5), Xvid, DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD Audio, CD, VCD, SVCD, CD-R/RW, MP3, JPEG, Viewer
  • Napisy: smi, srt, sub, TMPlayer, MicroDVD
  • Moc RMS: 5x 110W + subwoofer 150 W
  • Zestaw głośników Tallboy w systemie 5.1
  • Odtwarzacz DVD z wbudowanym amplitunerem
  • Tuner radiowy FM/AM z dekoderem RDS
  • Dekodery: Dolby Digital, Dolby Pro Logic II, DTS
  • Skanowanie progresywne
  • Format TV System: NTSC/PAL/AUTO NTSC/PAL
  • Progressive Scan (PAL./NTSC)
  • Pobór mocy: 45 W
  • Pobór mocy w trybie czuwania: 0.9 W
  • Złącza: HDMI (576i, 576p, 720p, 1080i), USB PLUS (DivX)
  • Wymiary odtwarzacza WxSxG: 5,7x43x29,5 cm

Edytowane przez slawekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze na Twoim miejscu sprawił sobie cos takiego: http://allegro.pl/creative-sb-x-fi-surround-5-1-usb-pilot-wysylk-24h-i1312031378.html

tylko jak chcesz przez hdmi to poszukaj karty co to ma, bo muzyki w lapku sa tragiczne wg mnie a sb zmienia jakos masakrycznie.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności