Skocz do zawartości
busko2

Sekwencja jak dlugo sie przelacza z pb na gaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chcialbym was zapytac jak dlugo czekacie aby sie przełaczylo z pb na gaz. Ja mam instalcje zalozona w pasku 1,8 125 km ale nie pamietam jakiej firmy instalacja. Czy jest mozliwosc przestawienia tego aby szybciej sie przelaczylo bo w okresie zimowym pali duzo paliwa. Wiem ze gaz potrzbuje odp temp pracy itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załaczanie przy odpowiedniej temp. jest jednym z warunków aby instalacja pracowała bezawaryjnie, troche można ten czas skrócić właczając ogrzewanie po załączeniu gazu i przede wszystkim pamiętać o termostacie puszczającym na chłodnice żeby był sprawny w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakiej firmy masz komputer LPG, bo są pewni producenci gdzie nie da się zmienić temperatury przełączania, do tego też jest ważne czy masz wtryski gazowe dobrze znoszące niska temperaturę, to wszytko musisz napisać , (jakie wtryski,reduktor,elektronika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z BRC Sequent 24 przełączanie, przy obecnej aurze, następuje po przejechaniu nie więcej niż ok. 1 km. W lecie już po ok 300 metrach.

 

W reduktorze jest czujnik temperatury, jeśli gaz osiągnie 25-30 stopni następuje przełączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kumpla w pasku 1.8 125 KM przełącza się bardzo szybko. Przy temperaturze 5 stopni powyżej zera to jest kwestia nie całego kilometra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 1 km przy temp.5st. latem róznica znikoma około 300-400m pozdrawiam mam ustawioną na 35st w fordzie wcześniejszym aucie zmieniałem na temp.na 25st.ale pracował nierówno i wróciłem do domyślnych ustawien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli widze ze u wszystkich jest podobnie dziekuje wsystkim za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem z kolega regulować jego instalacje i była możliwość ustawienia przełączenia od 15 stopni w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorz79

Kupiłem niedawno paska 1.8T z instalacją BRC seq...24 i trochę byłem zdziwiony że w mieście przy temp. 12-17 stopni przełącza się po przejechaniu prawie 2km, a poza miastem prawie po 8km,czytałem na forum, że przełącza się przeważnie po osiągnieciu 30-35 stopni i pomyslałem sobie że troche długo mojemu paskowi zajmuje osiągnięcie tej temperatury. Niedawno byłem na przeglądzie instalacji i okazało się że przełaczanie było ustawione na 60 stopni,zmienił na 49, ale chyba pojade żeby jeszcze obniżył jeśli to nie ma wpływu na działanie instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w brc sequent24 przełącza się po jakiś 3-4 minutach postoju jak wyjeżdżam na zimnym silniku to maksymalnie 600 metrów. Mały mam silnik więc szybko się dogrzewa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w STAG 300. Sam sobie ustawiłem na komputerze na 25stopni. I autko chodzi normalnie, nie przerywa nie gasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na stagu 300 plus mam ustawione 30 stopni i chodzi oki. To się ma też wtryskami żeby chyba za zimnego gazu nie dostawały - mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera a u mnie szok, nie wiem jakiej firmy to w ogóle instalacja, z grudnia 2005r. jest, to jak wracam z pracy, wręcz dosłownie pod blokiem mi przełącza, a jest to 4,5km jazdy, wiec wlasciwie tera na tych -20C to ciagle na PB jeżdże ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi przy takich mrozach, to po około 4 km się przełączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przy -20 po 4km ale lepiej się dogrzeje na wolnych obrotach- 3-4minuty zanim przetre szyby i w środku mam ciepło i już chodzi na LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy za instalacje macie, ja mam landirenzo i 40stopni przełączanie maks 2,5km przy tych temperaturach, do tego przewody długie do reduktora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy za instalacje macie, ja mam landirenzo i 40stopni przełączanie maks 2,5km przy tych temperaturach, do tego przewody długie do reduktora

 

Ja sobie zrobiłem z przewodów do pędzenia bimbru :fajny

 

Przy tych temperaturach, tzn. przy ilu konkretnie? Kolejna rzecz - auto "pod chmurką" czy w garażu? I ruszasz od razu po odpaleniu, czy chwilę stoisz, zeby szyby zeskrobać z lodu? :fajny

Czasem mi się przełączy po 3-ch, ale to rzadko przy niedawnych temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto na polu, odpalam jadę, nigdy nie rozgrzewam zimnego silnika za bardzo to szkodzi, temperatury w nocy ponad -25 , a nad ranem jak wsiadałem to około -22 -23, auto zony passat jak i moje Vw T4 2,5b tak samo się przełącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności