Skocz do zawartości
Siuter

Silnik ciężko odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio pojawił się u mnie dziwny problem z odpalaniem samochodu po jeździe na gazie tzn. silnik żeby zapalił musi długo kręcić ok 30 - 40 sek. Nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy gorący. Jeśli samochód jeździ na benzynie tego problemu nie ma. Byłem u gazownika ale nic nie znalazł, wymienił mi wtryski ale to nie pomogło wtryski trzymają ciśnienie. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł bardzo proszę o komentarz gdyż jest to strasznie denerwujące. A taka jest u mnie instalacja:

- reduktor MAGIC JET

- wtryski MAGIC JET

- komputer STAG 300 PLUS

Mój silnik to 1.8 turbo AEB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zacina się elektrozawór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina na 90% wtrysków przepuszczających gaz, albo źle wyregulowanego gazu przez co rozwala adaptację, ale stawiam na wtryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może + z aku podali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak kolega wyżej obstawiam elektrozawor

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma elektrozawór do odpalania auta, jeśli wtryski są szczelne to nie ma szans żeby gaz zalał silnik,

A może + z aku podali ?
Tu faktycznie możesz mieć rację ,ale by to świadczyło o paproku a nie gazowniku, szkoleniowy błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaiste sprawdzę wasze sugestie ale samochód przez pół roku jeździł normalnie i nagle mu się coś porobiło, także z tym + to chyba nie bardzo. wtryski sprawdzone nie puszczały na wszelki wypadek wymienione i dalej to samo.

Edytowane przez Siuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może reduktor puszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi silver puszczał gaz do kolektora. Aż tak źle nie zapalał, ale dało się odczuć że coś jest nie halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem znaleziony - puszcza reduktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności