Skocz do zawartości
biszkopt

Używane auto na firmę z Niemiec.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Towarzyszy!

Jak to jest z kupnem auta w Niemczech na firme w Polsce? Często się widzi na mobile.de ogłoszenie z ceną netto - bez MwSt 19% oraz brutto z MwSt. Jak dokładnie przebiega taka procedura? Czy ktoś z Was może kupywał auto za granicą na firme w kraju? Prosiłbym o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mwst to ich VAT. Jeśli masz firmę w Polsce i numer NIP unijny to kupujesz u nich bez MwST. No chyba, że sie uprze, że bez Vat-u nie sprzeda, ale to jest rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat - w ostatnim półroczu kupował ktoś auto na firmę w Niemczech?

Pogrzebałem w necie i nie jest tak różowo - albo Niemiec nie chce sprzedać Polakowi w cenie netto, albo polski Urząd Celny czy Skarbowy robi pod górkę. Prosiłbym o jakieś sprawdzone info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urząd Celny często wzywa na weryfikację. W moim przypadku mierzyli Sprintera średniego do połowy przeszklonego. Długość przedziału osobowego, potem towarowego. Sprawdzali czy podłoga ma mocowania do pasów itp. Pismo, że dochodzenie zostało umorzone dostałem dopiero jak sprzedający komis potwierdził, że auto było sprzedane w takiej postaci jak na zdjęciach zrobionych przez UC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Urząd Celny często wzywa na weryfikację.
U mnie chodzi o osobówkę, więc takie kombinacje jak przy ciężarowym raczej by odpadły. W ub. roku przy opłacaniu auta prywatnego chcieli fotki licznika z przebiegiem ponad 200 tys., bo inaczej zawyżyliby wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko Polacy robią problemy. Niemiec przy mnie telefonicznie zweryfikował NIP EU i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności