Skocz do zawartości
Matyk

525 g39 błąd sonda lambda zwarcie do masy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem nową sondę NTK i po przełączeniu na gaz wyskakuję błąd jak w temacie, na pb tego błędu nie ma. Na starej sondzie było to samo. Co może być nie tak ?

passat b3 1.8 ABS (90km) > sterownik Stargas DL-401 (przy czym silniczek krokowy jest zastąpiony "śrubą")

 

Bardzo proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sterownik Stargas DL-401

Masz najwidoczniej ustawione w sterowniku-emulatorze sondy emulacje na masę, do wyboru powinny być jeszcze trzy-normalna -otwarta i brak emulacji.

Jak nie masz zworek w sterowniku od tych ustawień to to tylko przez złącze diagnostyczne od tego sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego

 

50_1279047348.jpg

 

na tym niebieskim tle są takie małe przełączniki (jest ich 6) wszystkie są wyłączone poza 4.

Tymi przełącznikami można to ustawić ?

 

 

o wyboru powinny być jeszcze trzy-normalna -otwarta i brak emulacji.

 

jaka powinna być prawidłowa ?

Edytowane przez Matyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tymi przełącznikami można to ustawić ?

Najprawdopodobniej tak, trzeba by poszukać schematu tego emulatora, w necie znalazłem tylko stronę producenta.

jaka powinna być prawidłowa ?

Na masę niby też może być(niektórzy nawet ja zalecają), ja akurat mam u siebie ustawione na normalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś w ogóle znaleźć w necie coś na temat tego wynalazka :/

Jeśli będzie ustawione tak jak jest teraz "na masę" to będzie więcej palił, prawda ?

 

Przydałby się ten tester :)

na elektroda jeden koleś napisał że po wyjęciu z opla omegi była włączona tylko 6 zworka, reszta wyłączona... Jutro przełączę na 6, zobaczę co się będzie działo :)

 

Czyli jeśli jest ustawione "na masę" to nic dziwnego że taki błąd się pokazuję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emulacja "masa" to prawidłowa "emulacja" ustawiana w tym silniku (monowtrysk) na gazie (zalecana przez producenta instalacji LPG). Komputerek LPG zwiera sygnał sondy do masy, aby komputer od benzyny uważał ją za niesprawną i nie modyfikował map benzyny w związku z nieprawidłowym sygnałem z sondy podczas pracy na gazie.

Tyle w teorii, w praktyce nie zawsze udaje się "oszukać" komputera od benzyny. Jeśli odpala Ci dobrze na benzynie i nie zalewa go rano gdy np. ruszasz spod domu na benzynie to możesz tak zostawić i nie przejmować się błędem bo mają go wszyscy jeżdżący na gazie z takim rodzajem emulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo1822 - dziękuję bardzo :) Dużo mi pomogłeś...

Nie, nie mam problemu z odpalaniem rano :)

 

W takim razie zostawię tak jak jest.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy tera jak mam nową sondę to lepiej będzie założyć silniczek krokowy czy zostawić tak jak jest na "śrubie" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć krokowy. Ale na regulacje do gazowników i tak musisz pojechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale na regulacje do gazowników i tak musisz pojechać.

 

Pod analizator spalin ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to najczęściej regulację instalacji II generacji trzeba przeprowadzać za pomocą interfejsu (podpiętego komputera ze specjalnym programem), ale nie wiem czy w tym typie sterownika jest taka możliwość oraz czy znajdziesz gaziarza który będzie będzie dysponował odpowiednim kabelkiem i programem do Twojego sterownika LPG. Sterownik LPG do sterowania silniczkiem krokowym potrzebuje sygnału z sondy.

A przy silniczku krokowym masz też śrubę regulacyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przy silniczku krokowym masz też śrubę regulacyjna?

 

Nie, tam nie ma śruby...

 

czy znajdziesz gaziarza który będzie będzie dysponował odpowiednim kabelkiem i programem

 

i tu może być problem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod analizator spalin ??

Tak, i tak jak pisał kolega pod komputer z odpowiednim interfejsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności