Skocz do zawartości
killerek

Punto II silnik 1.2 opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.Postanawiamy zmienić autko na nowsze więc prosiłbym Was o wszelkie opinie na temat punto II o pojemności 1.2 b+g.Może jakieś rady i sugestie na co zwrócić uwagę przy kupnie.Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
punto II o pojemności 1.2 b+g.

 

Silnik bardzo dobrze sobie radzi w tym autku, nie wiem jak znosi gaz.

prosiłbym Was o wszelkie opinie na temat punto II
Nastaw się na pękające alternatory, niezbyt wytrzymałe tuleje tylnego zawieszenia (ale są dość tanie) no i ruda lubi okolice klapy bagażnika. A tak ogólnie, to fajny miejski bzykacz.

 

PS. Ale Cię pewnie zaraz inni objadą, że Fijat :D

 

PS.2 tylko wybieraj czerwonego - czerwone są szybsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czerwone najszybsze,trzeba iść do przodu.Szkoda ze nie mam żadnego znajomego który by pomykał punciakiem to coś wiedział. W sumie to teraz chyba nie ma już aut bezawaryjnych.:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem punto II generacji z silnikiem 1,2 o mocy szalenczych 54 km auto niestety nie byo zbyt zrywna a przy jezdzie w 5 osob to juz ladnie trzeba bylo machac biegami. Ogolnie samochod lubi wysokie obroty przy malym spalanie :) palil mi jakies 6-7 litrow na sto w cyklu mieszanym z rdza nie bylo problemow u mnie gdyz samochod byl w 100 procentach bezwypadkowy:) auto w rodzinie od nowosci gdy je sprzedawalem samochod mial 9 lat a prezencje ma naprawde ladna soczewkowe lampy z przodu i wogole, ogolnie rzecz biorac naprawde dobry samochod, praktycznie bez awaryjny (mialem tylko problem z silniczkiem krokowym, poniewaz samochod sam potrafil dodawac gazu na biegu jalowym ale pozatym narawde ok czesci eksploatacyjne tanie, porownywalne z passatem b4 zmienilem samochod tylko i wylacznie ze wzgledu na gabaryty gdyz potzrebowalem czegos wiekszego, jakbys mial jeszcze jakies pytania to wal smialo moge ci duzo mowic o ych samochodach gdyz znam je prawie na wylot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u Ciebie ale u mnie na Śląsku każde Punto B+G warto sprawdzić pod nogami pasażera na obecność pozostałości pedałów instruktora eLki :D ale tak jak zostało napisane - przyjemny miejski pomykacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie wspomaganie kierownicy - jest elektryczne, często się chrzani i dużo kosztuje w serwisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Mam takie pytania jeszcze:

1.Jakie ma kółka punciak,rozstaw pewnie 4x98,ale 13 czy 14 cali?

2.Jaka jest pojemność akumulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy 1.8 HGT, fabrycznie miał 185/55/15 (4x98), inne wersje są na 14, akumulator wg ASO 40Ah/320A (moim zdaniem lepiej założyć większy)...

Edytowane przez zielonysmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie o akumulator bo mam nowy w pasku Bosch Silver 44Ah 440 A i jeszcze centre future

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

killerek

Powiem tak, autkiem śmigał kolega i nie narzekał, coś tam nieraz się popsuło ale cześci tak tanie, że nawet nie wiedział, że naprawiał autko. Kolega ma Pb+LPG i sobie chwali, założył instalacje BRC i żadnych problemów. Wymieniał wszystko na czas, oraz ewentualnie wszystko co tam się popsuło od ręki co zaowocowało świętym spokojem.

 

autko które opisuję to:

http://otomoto.pl/fiat-punto-C15599987.html

sprzedaje bo kupił dużo nowsze i w kombi (chyba ma jakieś plany rodzinne ;) ).

Widzę, że jesteś z Łodzi więc daleko nie masz. Jak chcesz zadzwoń i powiedz, że namiar masz ode mnie (czyli od strusia). Generalnie co w ogłoszeniu to pardwa i ważna zaleta auto naszego pochodzenia a nie sprowadzane. Popytaj go o co tam chcesz a ściemy nie będziesz miał.

Ale pamiętaj ja Ci tylko go podsuwam a czy kupisz czy nie to już tylko i wyłącznie twoje zdanie i opinia, ja nie namawiam ani nie odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pomyślimy ale jedna rzecz tylko mi brakuje.Wolałbym 5 furtek ale nie powiem piękny.Najpierw paska muszę sprzedać,ale oferta kusząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz podałem Ci link bo masz go w zasadzie pod nosem a znam właściciela i wiem, że po prostu dba o auta a nie tylko niemi jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 1.2 w Punciaku to polecam wersje 80KM. Moja siostra (!!!) ujeżdża taki od nowości i nie zepsuło się w nim absolutnie nic. Co do przyśpieszeń to muszę powiedzieć, że wszystkie Golfy "tjunink" 1.6 objeżdża bez problemu. Spalanie również śmieszne. Jednym słowem polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fiatach punto (i nie tylko) często pękają alternatory spowodowane to jest złym umiejscowieniem alternatora-w pobliżu koła.Podczas gdy przejeżdżamy przez kałużę woda spod koła wydobywa się na alternator,który jest nagrzany obudowa aluminiowa alternatora dostaje szoku termicznego i... pizd pęka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słyszałem już o tym,ale myślę że każdy samochód ma jakieś swoje większe lub mniejsze bolączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W fiatach punto (i nie tylko) często pękają alternatory spowodowane to jest złym umiejscowieniem alternatora-w pobliżu koła.Podczas gdy przejeżdżamy przez kałużę woda spod koła wydobywa się na alternator,który jest nagrzany obudowa aluminiowa alternatora dostaje szoku termicznego i... pizd pęka.

 

i nikt nie pomyślał o jakiejś modyfikacji odcinającej alternator od koła? Jeśli tak jest to pierwsze co bym zrobił to osłonę, żeby choć trochę osłonić alternator od koła!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O silniku 1.2 można mówic w samych superlatywach. Jest ekonomiczny,a do tego ma bardzo przyzwoite osiągi. Pod wagledem technicznym również niczego nie można mu zarzucic,wg mnie idealny samochód jazdy miejskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności