Skocz do zawartości
makaron11

Wymiana Oleju w skrzyni biegów Tip-Tronic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam kilka pytań odnośnie wymiany Oleju w skrzyni automatycznej w B6, otóż, co ile wymieniać olej ? bo aktualnie mam 93 tys km i Pani w ASO w Białymstoku powiedziała, że po 60 tys, Ile wchodzi oleju do skrzyni ? i czy może ma ktoś numer katalogowy filtra oleju skrzyni biegów?

Czyżby nikt nie znał odpowiedzi na pytania ? ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez makaron11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do tematu, moj tip tronic zdarza sie ze szarpie z z 4 na 3 badz z 3 na 2 i zauazylem ze obroty ida do gory. Nie wiem gdzie szukac problemu czy to olej czy powazniejszy problem. Jesli Ktos mial podobne objawy, mile widziana pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mam kilka pytań odnośnie wymiany Oleju w skrzyni automatycznej w B6, otóż, co ile wymieniać olej ? bo aktualnie mam 93 tys km i Pani w ASO w Białymstoku powiedziała, że po 60 tys, Ile wchodzi oleju do skrzyni ? i czy może ma ktoś numer katalogowy filtra oleju skrzyni biegów?

Czyżby nikt nie znał odpowiedzi na pytania ? ;)

Pozdrawiam

 

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej tiptronic zalecana jest przez producenta co 60 000km. Ja mam 130 000 km i też przymierzam się do wymiany. Olej i filterek juz kupiłem. Podobno wymienia się jeszcze uszczelkę, ale to zależy od serwisu. Jeden facet z serwisu VW powiedział mi że nie trzeba wymieniać tej uszczelki bo jest solidna, można powiedzieć, że wielokrotnego użytku. W innym serwisie powiedzieli ze wymieniają, ale teraz nasuwa się pytanie.. czy oby napewno ją wymieniają czy tylko kasują 180zł ? nie da się tego sprawdzić chyba ze stoi się nad nimi przy wymianie. Także kolego :) jeżeli chcesz polatać tym paskiem kilka lat to wymień ten olej. Nie używaj broń boże zamienników, bo mogą uszkodzić skrzynię.

 

---------- Dodano o 15:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:26 ----------

 

Mój też kolego tiptronic szarpie w szczególności jak się gwałtownie hamuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie używaj broń boże zamienników, bo mogą uszkodzić skrzynię.

 

Tak, bo VW produkuje olej. Luuudzie, jak czytam takie coś to ręce opadają.

Olej do automatu (w tym przypadku do tptr) ma określoną specyfikację. W tym przypadku to najnormalniejszy w świecie żółty ATF.

Cały świat na tym jeździ, ale akurat fałwej może mieć tylko olej w butelce z naklejką VW. Eeech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile wchodzi oleju do skrzyni ?

 

7 litrów idąc dalej minimum stówka za litr oleju do tiptronica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 litrów idąc dalej minimum stówka za litr oleju do tiptronica

 

Pilot

a może podałbyś namiar gdzie wymieniałeś?

nie chce tego robić u pierwszego lepszego Henia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym przypadku to najnormalniejszy w świecie żółty ATF

 

że żółty - to nie koniecznie.... w mojej tiptronik HXJ (byłem przy wymianie - wymiana w ASO) oryginalnie był czerwony olej i wlewali też czerwony. Uszczelkę i filtr zawsze trzeba wymieniać.

 

Co do zaleceń producenta - to różnie z tym jest - w DSG rzeczywiście zalecają wymianę co 60 tys, przy tiptronikach wiele serwisów twierdzi że się nie wymienia w ogóle (że producent nie przewiduje wymiany oleju)... jednak jak się wam rozwali skrzynia to wtedy powiedzą wam, że trzeba było zmieniać olej.... Generalnie w każdym automacie trzeba zmieniać olej co 30 do max 60 tys km. W każdym warsztacie specjalizującym się w automatach to usłyszycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mietek88

Witam. Mam pytanie odnośnie wymiany oleju w skrzyni. Wymieniali mi ostatnio w warsztacie, spuścili mi 4 litry i tyle mi wlali a słyszałem, że musi wejść 6 litrów? Ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściśle mówiąc, to z tego co pamiętam ponad 7,5 litra - ale tyko wtedy gdyby Ci zdjęli skrzynie - właśnie tyle wchodzi oleju.

 

Natomiast nie ma fizycznej możliwości, aby Ci wymienili więcej oleju niż około 4 litry przy standardowej wymianie - tj. spuszczeniu oleju z miski olejowej, wymianie filtra i uszczelki miski oraz podkładki od śróby od spuszczania oleji.

 

Niektórzy robią coś takiego jak dynamiczna wymiana oleju -tj. standardowa wymiana, a następnie uruchamiają silnik i w czasie pracy wlewają pozostałą ilość, a odkręconym korkiem wylewa się nadmiar - ale nie jestem do końca do tego przekonany, bo olej i tak się zmiesza, a więc wylewa się również świeży olej.

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spuszczenie oleju to wymiana statyczna, mniej więcej połowy oleju w skrzyni. Pozostawiasz wtedy połowę syfu, który pływa w oleju.

Wymiana dynamiczne to nie wymiana na odpalonej skrzyni, a wymiana oleju za pomocą urządzenia (coś na zasadzie wysysarki) do wymiany oleju w automatach. Pozwala to również na wypłukanie skrzyni. Wtedy wymieniasz cały olej. Zdecydowanie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wymieniam co 60 tys w każdym samochodzie już raz w q7 zapłaciłem 16k za naprawę i od tamtego czasu pilnuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dynamicznie w pasku co 60 kkm (wcześniej poprzedni właściciel) w pontiaku zawsze przed sezonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności