Skocz do zawartości
Jadzikos

Brak świateł Mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam passata b4 przejsciówke z 1996r 1.9 TDI AFN, Mam problem ze swiatelkami. Mianowicie, padlo jedno światełko, jak sie okazalo pozniej, wine za to nie ponosila zaroweczka, ani co pozniej sprawdzilem bezpiecznik. W kablu brak prądu. Postanowiem puki co zrobic prowizoryczne przejscie z lewego swiatła mijania na drugie - tak zeby tylko chwile pojezdzic...no i dzialalo rpzez chwile, przy drugm wlaczeniu swiateł cos pstryknelo, i podobna sytuacje mam tez z drugim swiatlem, zarówka dobra, bezpiecznik tez, ale brak pradu w kablu zasilajacym. Kable od masy rowniez sprawdzalem...

Proszę o pomoc, bo nie wiem zupelnie jak to ugryzc...czyzby ze skrzynką cos sie stało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jedno swiatlo na samym poczatku dzialalo to chyba przelacznik nie ma nic do tego? Jest to mozliwe ze przekaznik siadl? jezeli tak to ktory to moze byc? bo nie mam rozpiski ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma przekaźników. Sprawdź czy masz napięcie na bezpiecznikach. Jeśli tak to po prostu masz gdzieś przerwany przewód przy idący od bezpiecznika do lampy lub urwany przewód masy. Jeśli nie ma napięcia na bezpiecznikach to albo przełącznik krótkie/długie albo włącznik główny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźników nie ma, światła są załączane włącznikiem - mogły się styki wypalić, albo:

Sprawdź czy masz napięcie na bezpiecznikach. Jeśli tak to po prostu masz gdzieś przerwany przewód przy idący od bezpiecznika do lampy lub urwany przewód masy

 

Zacząłbym od wyłącznika, bardziej prawdopodobne i łatwiejsze do sprawdzenia.

Jeśli padło Ci jedno światło i podpiąłeś do drugiego, to zwiększyłeś obciążenie wszystkiego po drodze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj tez pod skrzynkę bezpieczników(od tyłu) mi nagle przestał działać lewy kierunkowskaz. wczoraj przy okazji montażu elektrycznych szyb dostałem się tam i wszystkie kostki sprawdziłem czy są dokładnie wpięte i wszystko teraz działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności