Skocz do zawartości
marcin9962

oświetlenie na nogi

Rekomendowane odpowiedzi

jamal_2005 zapodaj jak możesz gdzie to światełko zakodować.

 

Jesli chodzi Ci o swiatelka w drzwiach to musisz dodac dwojki w modulach kazdych z drzwi a jesli chodzi o oswietlenie przestrzeni nog to centalna elektronika i pomocnik dlugiego kodowania i tam juz wszystko bedzie jak na dloni.

 

Jamal ty to geniusz jestes <szacun>. Czyli smialo moge to montować nic nie bedzie swiecic i zadnych błedów tez nie bedzie, tak? (upewniam sie ostatni raz)

 

Nie przesadzajmy, szacun nalezy sie dla lepszych ode mnie, ktorzy sami bez niczyjej pomocy podokladali takie gadzety np koledze ( m3iaz) . Smialo zakladaj nic mu nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi Ci o swiatelka w drzwiach to musisz dodac dwojki w modulach kazdych z drzwi

 

A tak bardziej dokładnie to gdzie mam znaleźć moduły tych drzwi. Mógłbyś napisać jak VCDS'em zakodować te światełka w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge pomoc, ale nie wiem czy ci to pomoze. Wait 2 minutes ;)

 

http://www.passat3c.info/cms_neu/bilder/auto/umbau/einleuchte_h/eh11.jpg jenden picture

 

http://www.passat3c.info/cms_neu/bilder/auto/umbau/einleuchte_h/eh12.jpg drugi picture

 

A zrobiles to juz w swoim?

Edytowane przez Kimi01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podpowiada kimi. Wchodzisz w elektryke drzwi kierowcy badz pasazera ( nie pamietam teraz adresu ) znajdziesz napewno i pozniej long coding ( jesli masz po angielsku , jesli po polsku dlugie kodowanie ) i do wartosci ktora jest obecnie ( najlepiej zapisz sobie ja gdzies zeby w razie czego moc wszystko odkrecic ) dodajesz 64, wczesniej sie pomylilem 2 dodaje sie dla oswietlenia w lusterkach. Klikasz " do it " teraz VCDS poinformuje CIe ze przyjal kodowanie i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz dzieki za pomogl.:) historyczna chwila bo to pierwszy moj raz haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem światełko w drzwiach kierowcy, wszystko poszło jak po maśle z tym jednym ale - nie świeci lampka, jakieś czary mary, napięcie na pinach 18 i 19 jakieś 12V takie samo też napięcie na wtyczce przed lampą. Podłączona wtyczka do lampy - światła brak.

Naprawdę zjawisko. Zmieniałem wtyki 18 z 19 miejscami i nic, to przecież niemożliwe raczej jak jest napięcie 12V i nie ma światełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś ma pomysł jak uruchomić światła w drzwiach tylnych, lampki były (highline) < żarówki OK, ale nie świecą, kodowanie sprawdzałem, nic nie widać złego :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EHH ja wiem jak chyba. Od roku 2006 trzeba piny chyba zamienic. Dam linka i opis poczekajcie.

 

TSG Pin 18 (Pin1)* >> Leuchte Pin 2

TSG Pin 19 (Pin2)* >> Leuchte Pin 1

 

Czyli tak 18 ustawiamy na 1 lub 2

19 ustawiamy na 1lub 2

 

Jak nie zadziala to 18 na 19 lub 19 na 18 poprobuj rozne kombinacje. Musi to działac. podaj dokladna date auta

 

Oraz jakie to światełko led czy zwyczajna?

 

A i powiedz o ktore drzwi chodzi dokładnie.

Pozdro

Edytowane przez Kimi01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję jak na razie drzwi przednie kierowcy, nie robiłem na razie innych drzwi bo zabrałem się od tych. Kodowanie zrobiłem wg opisu +64 do wartości 144 czyli zakodowałem 208. Z tą zamianą pinów to chodzi raczej o to na którym pinie masz + bo w lampce jest chyba dioda i tylko przepuszcza w jedną stronę. Zamieniałem piny tak jak piszesz i żadnego skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. ok to tak sprawdż końcowkę czy dobrze zarobiona. Wyjmij lampkę i miernik wsadz zmierz napiecie, oczywiscie na koncowce podlaczonej do lampki. Zdejmij obudowe, wyjmij zarowke i na styki daj miernik. A ja jeszcze sprawdze przednie drzwi. Odpisz co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak, podłączona wtyczka do lampy żarówka out i mam tak ok 12.60V, żarówka sprawna bo testowana w innej lampie. Aha jak zamykam drzwi to napięcie w lampie mam cały czas. Nawet po odpaleniu auta nie gaśnie, ale żarówka też nie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny kabel (1,0) jest w 2-pin. Plug. Teraz tylko końcówki przewodów są połączone w następujący sposób:

TSG Pin 18 (PIN 1) *>> Pin 2 lampy

TSG Pin 19 (Pin 2) *>> Pin 1 Light

 

* Dotyczy pojazdów przed MJ 07!

 

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:24 ----------

 

KOLEGO MAMAMAMAMAMAMAMAM MAM TO!!!

 

Alles ordentlich verlegen und befestigen.

Den 2-pol. Stecker in die Leuchte einstecken.

 

Die Türverkleidung wieder montieren.

 

Nun mit VAG.com oder beim VW-Händler die Codierung des Türsteuergerätes um +00064 erhöhen!

(Anm. Das muss natürlich, wenn ihr beide Türen macht, auch im anderen TSG gemacht werden.)

 

 

Wszystko starannie określone i naprawić.

2-pin. Plug do światła.

 

Ponownie panelu drzwi.

 

Teraz, z VAG.com zwiększenie lub dealera VW, kodowanie drzwi centrala +00064!

(Uwaga ta musi, oczywiście, jeśli dwoje drzwi, w innych TSG będzie.)

 

Czyli mojim rozumem rozumiem ze musza byc zrobiona para drzwi :)

 

Tak mi sie zdaje, ale nie wiem. Moze to tez znaczyc ze do kazdych drzwi tak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w garażu i czytam twój post Kimi01, jak mówisz ze para drzwi no to muszę zrobić drugie, ale już mi się dziś nie chce kombinować. Dzięki za info, jutro wieczorem się za to zabiorę i zdam relacje co i jak, czy te światełka żyją parami.

 

---------- Post added at 21:42 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

 

a może ktoś ma pomysł jak uruchomić światła w drzwiach tylnych, lampki były (highline) < żarówki OK, ale nie świecą, kodowanie sprawdzałem, nic nie widać złego

 

A masz to zakodowane w 52 Door Electronics Passenger bo dopiero teraz zauważyłem że należy zakodować oddzielnie każde drzwi

 

62 Door Rear Left

52 Door Electronics Passenger

72 Door Rear Right

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz mam pomysła. Mam kumpla z niemiec zaraz to przetlumaczy poczekaj 10 minut

Albo jutro ci powiem przetlumacze:)ok?

Edytowane przez Kimi01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, może być jutro, a jak będziesz wiedział dziś to napisz, bo strasznie mnie to ciekawi czy naprawdę muszą być dwie lampy jak każdą z osobna się koduje.

 

Przywróciłem kodowanie na 144 i zrobiłem pomiar miernikiem napięcia na wtyczce lampy przedniej drzwi kierowcy, wykazało 12,60V czyli kodowanie nie ma wpływu na napięcie na pinach 18 i 19

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Coś czytałem. Powiedz mi jedno. Czy piny 1 i 2 we wtyczce masz wolne?

 

Oraz podaj dokładna date auta 2007 a miesiac?

Edytowane przez Kimi01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy piny 1 i 2 we wtyczce masz wolne?

Dobre pytanie, nie pamiętam, ale wydaje mi się że nie. A co to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz teraz sprawdzic? Czy nie bardzo?

 

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:38 ----------

 

Chodzi o to ze w modelach powyzej 2007 roku funkcje pinow 18 i 19 przejmują piny 1 i 2. Tak myślę to chyba jest najbardziej poprawna wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w tym coś być, ale teraz już tego nie sprawdzę, a jak miałem rozebraną tapicerkę to nie robiłem fotek, a teraz widać to był błąd. Teraz jest wszystko poskładane. Ale jutro sprawdzę to, będzie szybciej to rozebrać bo już jakąś wpraw jest. Jak obczaję jutro wieczorem to zdam relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie dziś nie będe mogł usnąć ;). Ok, ale nic... wrazie jak Ciebie podkusi otworzyc to siedze i czekam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności