Skocz do zawartości
marcin9962

oświetlenie na nogi

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.passat3c.info/cms_neu/index.php?page=152 jamal tez zaczynam to robic ale robie od tyłu, bo za jednym rozbebeszeniem zrobie dwie rzeczy. Powiedz mi tylko jedno. Co on robi tam z tym kompem cos tam ustawia. CZy kazdy Passat moze miec wlaczona funkcje doswietlania przestrzeni na nogi?

 

Jak to sie konfiguruje? Tzn czy swieci caly czas czy jak kluczyk wsadzam to gasnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz bordnetza przekodowac. VCDS'em wchodzisz z sterownik centralnej elektroniki i w pomocniku kodowania odchaczasz jedno okienko i ot cala magia. Co do Twojego pytania to mysle ze chyba kazdy bordnetz obsluguje oswietlenie przestrzeni nog. Jesli zakodujesz to bedzie dzialalo jak lampki w podslufitce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak pojade do gościa co się na tym zna to to zaprogramuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co konfigurować to vagiem... ja niczego nie kodowałem a jak otwieram to mi się zapalają jak zamykam przygasają i gasną... obyło się bez żadnego kodowania itp a działają tak jak lampki w środku bo podpiąłem to do nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak jest w fabrycznym podświetleniu na nogi? otwieram drzwi kierowcy świeci podświetlenie nóg tylko kierowcy,czy wszystkich pasażerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak jest w fabrycznym podświetleniu na nogi? otwieram drzwi kierowcy świeci podświetlenie nóg tylko kierowcy,czy wszystkich pasażerów.

 

Świecą oba podświetlenia na nogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale po co konfigurować to vagiem...

Pewnie chodziło o to żeby zrobić w 100% jak ori i gdy masz MFA+ to podpinasz się pod Bordnetza i wtedy sobie sterujesz z MFA+ jasność oświetlanie na nogi :) i do tego trzeba to włączyć w Bordnetzie

 

 

Ja sie muszę kiedyś za te tylne oświetlenie nog zabrać :)

Takie coś :)

http://furmanka.blogspot.com/2009/04/mk5-tylne-oswietlenie-przestrzeni-nog.html

Edytowane przez n00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sie muszę kiedyś za te tylne oświetlenie nog zabrać

Takie coś

http://furmanka.blogspot.com/2009/04...rzeni-nog.html

a to tak oczywiście ^^ też będę nad tym kminić, tylko że jak ja bym robił to normalnie przeciągnę kabel od przedniego lewego i prawego do tyłu... :P łatwiej a działa zaje***iscie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zastanawiam się nad zrobieniem sobie podświetlenia nóg, więc bardzo pasuje mi ten temat :)

Mam pytanko odnośnie kabelków: czy trzeba wpinać się kabelkiem aż w oświetlenie sufitowe i potem prowadzić kabelki na dół? Czy nie ma możliwości wpięcia się gdzieś niżej np w okolicy bezpieczników, na zdrowy rozsądek to przecież te kabelki do podświeltenia sufitowego muszą być gdzieś zasilane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież te kabelki do podświeltenia sufitowego muszą być gdzieś zasilane...

ja się wpiąłem do sufitu ponieważ było mi łatwiej to zrobić i w cale nie ma dużo pracy... włączam prawe światełko zapala się cała prawa strona z nogami to samo z lewej strony, włączę oba pali się tu i tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy trzeba wpinać się kabelkiem aż w oświetlenie sufitowe i potem prowadzić kabelki na dół?

Mozesz zrobic jak w oryginale wszystko jest opisane w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamal a to obczajasz? Pomoz mi bo nie wiem jak te piny podpiac. Rok modelowy 2006.

http://www.passat3c.info/cms_neu/index.php?page=150

 

Kolego jak mozesz to powiedz mi jak mam sprawdzic czy mam MFA czy MFA to lepsze? Czy to ma w tym znaczenie?

Edytowane przez Kimi01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznice miedzy mfa a mfa+ znajdziesz jak poczytasz troche tutaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1742 ajesli chodzi o oswietlenie drzwi to musisz kupic piny w VW podane numery czesci sa na tej stronie i wpinasz sie w 18 i 19 pin we wtyku 32 pinowym do tego kodowanie i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wpinasz sie w 18 i 19 pin we wtyku 32 pinowym do tego kodowanie i po sprawie.

masakra roboty z tym... jak dla mnie za dużo roboty z tym... będę myślał nad tym tak samo jak zrobiłem z podświetleniem na nogi, zobaczymy jak i co wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jamal a powiedz mi jeszcze jedno. Bo będę to robił już nie długo i na pewno w jeden dzień się nie wyrobie. Powiedz mi czy mogę wszystko(przod i tył) podłączać, jeździć samochodem i dopiero potem to skonfigurować? Nie będzie żaden błąd wyskakiwać? Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bledow nie bedzie

masakra roboty z tym... jak dla mnie za dużo roboty z tym... będę myślał nad tym tak samo jak zrobiłem z podświetleniem na nogi, zobaczymy jak i co wyjdzie

 

Wiecej roboty moim zdaniem jest z preciaganiem przewodow z podsufitki niz wpieciem dwoch kabelkow do modulu i zakodowaniem. Nie bojcie sie tak tego Vaga przeciez on nie gryzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamal to jak da rade to wszystko podłaćzyc i jezdzic z niedziałającym oswietleniem drzwi bez zadnych błedow i potem to skonfigurowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko konfiguracja zamuje ze 2 min na kazde drzwi doslownie. Bo do istniejacego kodu dodajesz bodaje 2ke i po zawodach, tak wiec jak wszystko zalozysz nie widze problemu zebys mogl to odrazu zakodowac, no chyba ze jeszcze nie masz vaga a chcesz wszystko przygotowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamal ty to geniusz jestes <szacun>. Czyli smialo moge to montować nic nie bedzie swiecic i zadnych błedów tez nie bedzie, tak? (upewniam sie ostatni raz) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jamal_2005 zapodaj jak możesz gdzie to światełko zakodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności