Skocz do zawartości
chmielo1980

Proszę o opinię o Ford Puma

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chcę zakupić dla mojej żonki Forda Pumę 1,4B rok 98 do 00. Uparła się na takie autko więc chciałbym zasięgnąć opinii o takim samochodziku. Czy warto coś takiego kupić, może ktoś z forumowiczów miał jakieś doświadczenia z takim Fordem. Generalnie chodzi mi o jego wady, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Czytałem trochę forum Pumy ale większość postów, które mnie interesowały są z przed kilku lat. Mam już na oku dwa egzemplarze z Lublina całkiem dobrze się prezentują i nieźle są wyposażone lecz nic nie wiem o tym aucie i trochę się obawiam. Jeżeli trzeba to wkleję linki do tych ogłoszeń.

Pozdrawiam.

Linki do ogłoszeń:

1. http://otomoto.pl/ford-puma-ks-serwisowa-stan-bdb-tanio-C15480766.html

2. http://moto.allegro.pl/ford-puma-1999-maly-przebieg-bezwypadkowy-stan-wz-i1258090392.html

Edytowane przez chmielo1980
dodanie linków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy kto co lubi, mialem do czynienia z dwoma egzemplazami, generalnie najwiekszym minusem tych aut jest korozja, glownie tylne nadkola, progi a w skrajnych przypadkach nawet podloga. mialem akurat do czynienia z silnikami 1.7 16V, silnik dosyc elastyczny ale szału nie ma jak na 125 koni, jeden egzemplarz byl na gazie sekwencyjnym a drugi PB, i nie wiem czy to przypadek ale na gazie nie bardzo te auto "chodzi" ciągle problemy z falującymi obrotami (instalacja nowa na gwarancji). w srodku bardzo mało miejsca, a o jezdzie z tylu nie mowie, mając 1.70 m dotyka sie sufitu!

napewno dobre auto do miasta dla kobiety, spalanie z silnikiem 1.7 to okolo 8,5 do 10 litrow w miescie na trasie okolo 7 z malym hakiem. plusem jest napewno atrakcyjny wyglad gdy auto jest w oryginale a nie po "wiejskim tuningu":)

Edytowane przez cycu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba nikt nie jeździ takim wynalazkiem:manga. Będę musiał sam się przekonać na własnej skórze czym to grozi. Nie chcę żadnego tuningu interesuje mnie tylko i wyłącznie oryginał. Jak kupię to się pochwalę i napiszę co to za wóz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze chyba nikt nie jeździ takim wynalazkiem

 

Takim chyba nie;)

Jakiś czas temu dyskutowałem tu na temat fiesty - nikt nie polecał, tylko proponowali golfa:bleble (na SB nie znają innych marek samochodów;))

 

Chyba na przekór, kupiłem fiestę 1,25 16v, cztery furtki i jestem zadowolony. Pojazd służy żonie i wozi dzieciaki do przedszkola.

 

A ta puma to sam nie wiem, ciężko to potem sprzedać.

Pozdrawiam

 

EDIT

Tak popatrzyłem na fotki to w środku fiesta MK4 - więc może.....zmiana decyzji

Edytowane przez kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ford puma to taka fiesta w sportowej budzie wiec nie ma co sie bac wszystko zalezy jaki silnik wezmiesz slyszalem zle opinie o 1,4 a sam mialem 1.4 na mono wtrysku i musze powiedziec ze swietnie sie sprawowala jak ci sie trafi to nie kupuj 1.6 bo strasznie pala i sie psuja ile w tym prawdy znam tylko z opowiesci jedyny problem jaki mialem to z czujnikiem ktory odcina paliwo w przypadku dachowania jazda po wybojach powodowala postuj wiec sie go pozbylem osobiscie polecam korozja niestety bedzie ale czy fordy jakie kolwiek jej nie mialy szczegulnie przy wlewie paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma 1.7 wladowal juz nia 2 razy tyle co jest warta ogolnie nie poleca

najgorsze auto jakie mial.

Nawet nie wspominam o tym ze po drodze z polski do uk silnik padl i zakonczyl swoja zywotnosc .

A do tego pali jak 2.5.

 

Zapytaj zony czy nie chce megane coupe moja zona taka miala moge polecic

zadnych wiekszych problemow z tym autem nie mialem .

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kumpel ma 1.7 wladowal juz nia 2 razy tyle co jest warta ogolnie nie poleca
Nawet nie wspominam o tym ze po drodze z polski do uk silnik padl i zakonczyl swoja zywotnosc .

To albo kupił błyszczący złom klepany na kolanie albo sam zapuścił samochód nie dbając o niego. Nie ma co się dziwić - tak można z każdym autem, czy to Ford, VW czy Lancia.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ford Puma,to odpowiednim Opla Tigry,w zasadzie jest to ten sam samochód,moim zdaniem tandetny i kiczowaty. Może jednak jakiś inny typ auta,jaką kwotą dysponujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to odpowiednim Opla Tigry,w zasadzie jest to ten sam samochód,

 

jest to ten sam segment samochodów a nie takie samo auto, no bez przesady.

 

Według mnie Puma to bardzo dobre auto, oczywiście ma swoje kaprysy jak każde auto (NAWET VW :bleble) Auto występuje z silnikami 1.4 90 KM 1.6 (bardzo żadki) i 1.7 125KM chyba najbardziej rozpowszechniony. ogólnie silniki benzynowe forda sprawują się całkiem dobrze jednak nie przepadają za gazem

 

Ogólnie auto jak najbardziej polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności