Skocz do zawartości
Adix62

Czy ktoś wie do czego służy wtyczka pokazana na zdjęciu

Rekomendowane odpowiedzi

A co to za wtyczki:

 

1.WP_20150103_006.jpg

2.WP_20150103_010.jpg

 

Ad.1 Wtyczka wisiała i wisi jak widać po pinach juz długo.. przewód ciągnie się z wiązek które wychodzą gdzieś przy chłodnicy od strony kierowcy.

Ad2. Szukajac od czego jest wtyczka nr 1. postanowiłem ściągnąć osłonę zbiornika płynu od wspomagania. Po zdjęciu plastikowej osłony ujrzałem inną "pustą" (nie wyżywaną/nie podłączoną) wtyczkę..

 

Od czego te nieużywane wtyczki.. ?

WP_20150103_001.jpg

WP_20150103_003.jpg

WP_20150103_009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to kompresor podłączony, czujnik czynnika klimy też, wentylator elektryczny i czujnik temp też. Więc zostaje czujnik zamknięcia maski (mówię o białej wtyczce pod osłona zbiorniczka wspomagania). Co do wtyczki nr 1 to ciężko powiedzieć, wygląda jak czujnik temp jednak na kolejnym zdjęciu widać, że podłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzę, to kompresor podłączony, czujnik czynnika klimy też, wentylator elektryczny i czujnik temp też. Więc zostaje czujnik zamknięcia maski (mówię o białej wtyczce pod osłona zbiorniczka wspomagania). Co do wtyczki nr 1 to ciężko powiedzieć, wygląda jak czujnik temp jednak na kolejnym zdjęciu widać, że podłączony.

 

Możesz mi opisać kolorem wtyczki/przewodu która za co odpowiada? Będę mądrzejszy na przyszłość. A co do czujnika maski.. zawsze on występował? Myślałem że tylko gdy ktoś miał FULL FISa :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc lecąc od lewej.. czujnik maski, czujnik ciśnienia klimatyzacji, elektryczny wentylator, sprzęgło kompresora klimatyzacji (ten z zielonym kabelkiem) i czujnik temperatury :) Nie tylko w full FISach :) u mojego znajomego który ma AJM'a z 2000r i z 1/2 FIS też jest ten czujnik. Mam passata anglika z 2000r z AHU który też ma 1/2 FIS i też jest ten czujnik maski:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stawiam na krańcówkę zamka maski.

 

 

 

Zbyt krótka. Poza tym zamek maski podpięty :-(

Może głupie pytanie ale czy jest możliwoś, że występowały 2 termometry, Ew. Jakiś czujnik na dole w którejś z chłodnic?

Edytowane przez matt.b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwosc. Pierwszy idzie do licznika, a drugi do klimatronika.

 

Wiazka od tego ktory wyswietla temp na licznika powinna prowadzic w przedni zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może czujnik temperatury zewnętrznej ?

Przynajmniej u mnie jakiś jest między chłodnicą a zderzakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc lecąc od lewej.. czujnik maski, czujnik ciśnienia klimatyzacji, elektryczny wentylator, sprzęgło kompresora klimatyzacji (ten z zielonym kabelkiem) i czujnik temperatury :) Nie tylko w full FISach :) u mojego znajomego który ma AJM'a z 2000r i z 1/2 FIS też jest ten czujnik. Mam passata anglika z 2000r z AHU który też ma 1/2 FIS i też jest ten czujnik maski:)

 

Hmm.. Rozumiem że czujnik maski jest używany do alarmu (mam niefabryczny alarm i inną do tego zadania krańcówkę) jak i do kasowania/wyświetlania błędów(z tego co kojarze był jakiś motyw że przy zapłonie i otwarciu maski błędy się kasowały lub wyświetlały na fisie.. dokładnie nie pamiętam) czy jeszcze do czegoś ten czujnik maski potrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może czujnik temperatury zewnętrznej ?

Przynajmniej u mnie jakiś jest między chłodnicą a zderzakiem

 

No o takim czujniku pisalem :)

 

Ten miedzy chlodnica a zderzakiem wyswietla wartosc na liczniku, a drugi nie wiem gdzie jest, ale wyswietla na climatroniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i nigdy nie było dwóch czujników temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma i nigdy nie było dwóch czujników temperatury.

 

Tez mi sie tak wydawało a temp na liczniku wyświetla i czujnik podłączony.

Klima manualna wiec raczej nie od niej ...

 

Dobra zagadka co to za złączka.

 

Jak wjadę kiedys na kanał to moze pod odlana silnika znajdę coś do czego pasuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod filtrem kabinowym znajduje sie drugi czujnik temperatury zewnetrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest czujnik temperatury zewnętrznej, a czujnik temperatury w kanale świeżego powietrza. Obie temperatury są różne od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności