Skocz do zawartości
Nord

Klimatyzacja - wmontowanie i wycena klimy do B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeglądałem ostatnio allegro i forum.. i pomyślałem nad wmontowaniem do siebie klimy, bo jednak jest bieda w lecie. Mam pytanie do Was, ile by to kosztowało? poszczególne elementy.. wszystko co potrzeba. Wiem, również, że za tym idzie demontaż połowy samochodu no ale cóż.. bywa :bleble

Tak +/- chciałbym się dowiedzieć ile to kosztuje, nie musi być to nówka, może być to nawet wyciągnięte z anglika.. jeżeli to nie przeszkadza..

proszę o małe rady,

dzięki i pozdrawiam :dobrze

 

edit:

nie wiem jak to patrzyłem, ale coś szukajka mi wcześniej tego nie pokazała

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=10860&highlight=monta%BF+klimy

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50318&highlight=monta%BF+klimy

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=28164&highlight=monta%BF+klimy

 

aczkolwiek proszę o podanie cen, bo bardzo możliwe, że się pozmieniały.. a moda jeśli się da to podczepić mój post to pierwszego linka, a jak nie to zostawić ;)

sory za problem

Edytowane przez Nord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogo strasznie wg mnie, co prawda jest sporo roboty, bo wszystko trzeba rozebrać.. a w tym linku jest z TDI, to jakaś różnica? aa.. i chciałbym mieć panel climatronik (ten wyświetlacz) a nie pokrętła :P

chciałbym kupić same bebechy, a wymianę ze znajomym bym zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z anglika niestety nic Ci się nie przyda, po za sprężarką, panelem sterowania i chłodnicą wszystko jest odwrotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z anglika niestety nic Ci się nie przyda, po za sprężarką, panelem sterowania i chłodnicą wszystko jest odwrotne.

zawsze coś, bo z niego pewnie taniej wytarga, aczkolwiek ceny mogą być podobne na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po zakupie kompletnej klimatyzacji (czegoś brakuje?):

- sprężarka z przewodami

- chłodnica

- uchwyt mocujący sprężarkę

- napinacz

- panel climatronika

 

Czy montaż klimy, w aucie w którym jej nie było jest problemowy?

Z czym są największe problemy?

Czy wszystko pasuje plug&play?

Proszę o dokładne wytłumaczenie problemu!

 

Pozdrawiam

Kolego z tego co wiem to daj sobie spokuj z montarzem climatronika . Jeżeli już to manualna klima . Prostsza w montażu i mniej awaryjna , do tego niemusisz tylu czujników montować ja sam chciałem z manualnej na climatronik przerobić to znajomy który z tym robi polecił mi kupić sobie dobry młotek i wybić to z głowy . Powiedział że gdy się upre on mi to zrobi ale nigdy niewystawi gwarancji na tą usługę bo jest za dużo czyjinków i do tego trzeba mieć orginalne wiązki które wychodzą z panelu do siłowników.A co do braków to zapomniałeś o nagrzewnicy

to aż tak źle z tą klimą? myślałem, że jest mniej z tym zachodu :( :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą jak już to manualna.

Czy 2500 to dużo??

Sprężarka 300-500zl. Zalezy od stanu.

Przewody ze min. 100zł

Chłodnica 200zł.

Skraplacz 100zł

Podstawa do sprężarki ze 100zł.

Chłodniczka 100zl.

Nabicie 150zl.

Panel 50zl.

Nadmuch 150zł.

 

I masz 1500-1700zl. Reszta za robote. Ale pisza ze masz gwarancje. Jak masz warunki, narzędzia i masę cierpliwosci to zrobisz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tomek za rozpisanie tego szczegółowo, eh.. myślałem, że to mniej pracy i kasy :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już zakupiłem klima-tronik znaczy wyjolem na szrocie wszytko co potrzebne w sobotę i niedziele będzie zakładana wiec morze jakąś poradę zrobię jak to założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja już zakupiłem klima-tronik znaczy wyjolem na szrocie wszytko co potrzebne w sobotę i niedziele będzie zakładana wiec morze jakąś poradę zrobię jak to założyć

o możesz zrobić, a za części ile Ci wyszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do cennika jeszcze filtr osuszacz trzeba doliczyć - i Ty Patryku też musisz nowy osuszacz założyć skoro instalacja jest rozpięta i łapie wilgoć z powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem wiem trochę zabawy z tym będzie ale polak potrafi a zapłaciłem 80 fontów no ale montaż muszę niestety przełożyć na inny termin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności