Skocz do zawartości
rafal102

Porysowane Auto !! Wandalizm!! Jak to wygląda z odszkodowaniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Panowie wstaje dziś rano, idę do autka.. a tu masakra evil.gifevil.gifevil.gifevil.gifevil.gif Ktoś specjalnie jakimś ostrym przedmiotem po obu stronach autka od początku do końca zarysował mi autko!!!

 

Nie wiem co zrobić z tym fantem..

 

I tu pytanie do was ..

 

Mam pełny pakiet ubezpieczeń. Czy taka szkoda wlicza się do AC..??

 

I czy wzywać policję..?? W sumie to i tak nie znajdą winnego.. ale czy to pomoże coś przy odszkodowaniu..??

 

Za pomoc będę wdzięczny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zgłoszenia na Policje oraz złożenia wniosku o ściganie sprawcy uszkodzenia mienia możesz nie dostać odszkodowania .. na pewno nie czytałeś warunków ubezpieczenia AC wiec podpowiem... im szybciej tym lepiej

nie interesuje cie czy znajda winnego

lepiej to zgłosić i podać ubezpieczycielowi numer sprawy Policji

to wszystko ... wiec buty na nogi

zdejmij pidżamę i heya :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie ciśniesz z tym do ubezpieczalni.

 

 

nam ostatnio też paska porysowali, jest lekko wgnieciony i normalnie poszliśmy z tym do ubezpieczalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z orientuj się też ile będzie kosztowała naprawa tej szkody u lakiernika i śmignij do agenta ubezpieczeniowego niech zrobi Ci kalkulację polisy na następny rok ile Cie ona wyniesie jak zgłosisz szkodę a ile zapłacisz jak tej szkody nie zgłosisz. Bo jak zgłaszasz szkodę z AC to od razu ubezpieczyciel zabiera Ci ileś tam procent zniżki na AC. Więc w przyszłości i tak zapłacisz za tą szkodę tylko przelicz żeby nie wyniosło Cię to więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj miałem podobną sytuację też mi porysowali passka leć od razu na policję i zgłoś uszkodzenie mienia bo bez tego nie dostaniesz odszkodowania masz na to zgodnie z warunkami umowy 24 h więc im szybciej zgłosisz to na policję tym lepiej a potem zgłoś uszkodzenie do ubezpieczyciela pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jak zgłaszasz szkodę z AC to od razu ubezpieczyciel zabiera Ci ileś tam procent zniżki na AC

 

Zawsze można się przenieść do innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. W takim razie za raz dzwonię na policję niech przyjadą i napiszą co trzeba. No i potem dzwonię do ubezpieczalni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgłoś uszkodzenie mienia bo bez tego nie dostaniesz odszkodowania masz na to zgodnie z warunkami umowy 24 h

Ktoś młodej przetarł auto i nie potrzeba było żadnego wzywania policji,kto ci udowodni że to się stało 3 dni temu.

Co do utraty zniżek,to jest tak,że w umowie jest dopuszczalna ilość szkód bez utraty zniżek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do utraty zniżek,to jest tak,że w umowie jest dopuszczalna ilość szkód bez utraty zniżek.

 

Ale to zależy od ubezpieczalni i od zawartej umowy. W moim przypadku był tak że porysowali mi też auto i miałem 30% zniżki na AC wartość szkody była coś ok 1000zł gdy poszedłem do agenta ubezpieczeniowego wyliczył mi że jak zgłoszę szkodę to stracę 10% zniżki a jeśli nie zgłoszę szkody to w następnej umowie będę miał 60%zniżki na AC bo przejdą mi te zniżki z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś młodej przetarł auto i nie potrzeba było żadnego wzywania policji,kto ci udowodni że to się stało 3 dni temu.
dokładnie , np w warcie masz też tak że jeżeli szkodę wycenisz na ok 3 tyś to nie muszą przyjeżdżać na oględziny , i wycenę każe on ci robić np żebyś pojechał do vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem,że taką szkodę jak porysowane auto należy jak najszybciej zgłosić do TU,tym bardziej ze masz pełen pakiet ubezpieczeń. Firmy nie są skłonne do szybkiego wydawania odszkodowania i przeprowadza własną ekspertyzę,obliczają szacunkowe koszty,które bardzo często są mocno zaniżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zgłosiłem szkodę z AC w Warcie. Jakieś sk****syny porysowały mi całe auto. Dokładnie 11 elementów do malowania. W ciągu trzech dni ma zgłosić się do mnie rzeczoznawca :( Napisze więcej jak dostane wycenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zgłoszona wczoraj był rzeczoznawca i czekam na wycenę. Byłem u lakiernika to szkodę wycenił na 2000zł. I tyle chcę od nich dostać zarabiać na nich nie muszę aby tyle choć wypłacili... jak dostanę wycenę to napiszę co i jak.. i zobaczymy czy trzeba będzie pisać odwołanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zarabiać na nich nie muszę

No tak :P To oni mają na Tobie zarabiać :P

Moja szkoda to... Malowanie całego auta, wszystkie elementy poza zderzakami są do malowania. Zastanawiam się tylko kto był taki nadgorliwy...

Ile kosztuje lakierowanie całego auta? Nie mam zamiaru dawać auta do stodoły Pana Henia, chce żeby zrobiła to profesjonalna lakiernia w komorze. Mam prawo żądać tego od likwidatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko przez to, że masz wlepe :D

 

To na bank był ktoś z Opla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj kalkulację... Za lakierowanie całego auta poza zderzakami - 1689,70zł

K***a brak słów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem dzisiaj kalkulację... Za lakierowanie całego auta poza zderzakami - 1689,70zł

K***a brak słów...

 

Bez urazy, ale koledze 4 lata temu facet przetarł błotnik i kawałek drzwi w Golfie I. Lakierek wiśniowy metalik. Ogólnie auto dość mocno zmęczone życiem. Przyszedł rzeczoznawca, zdziwił się, że metalik. Porobił zdjęcia itp. Za 3 tygodnie poszedłem z kumplem do PZU po kasę. Wypłacili mu ok 1100 zł :!::D Sytuacja autentyczna, pamiętam, że robiłem nawet zdjęcie kwitka z kasy i wyceny :D Stałem za kumplem przy okienku, a on mówił kobiecie, żeby sprawdziła, bo to raczej nie możliwe :)

 

ojjj piliśmy wtedy :D

 

Morał z tego taki Przemku, że oszukali Cię :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dostał lekkiego strzała z tyłu w Chryslera Neona '94 i wypłacili mu 600zł (polerka załatwiła sprawę) :] Musze napisać odwołanie... Nie bierzcie AC w firmie Warta (powinna się nazywać nieWARTA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bierzcie AC w firmie Warta (powinna się nazywać nieWARTA).
e tam u nas za lekka obcierkę zderzaka i minimalnie , dosłownie minimalnie błotnika , 2 usterki praktycznie nie widoczne, warta wypłaciła 1200 zł bo oni licza ok 600 za element

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności