Skocz do zawartości
pietrasek23

Montaż uszczelki drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zauważyłem, że uszczelka prawych tylnych drzwi zdjęła mi się ze spinek czy co tam jest :/ I teraz pytanie czy istnieje jakiś prosty sposób na ich zaciągnięcie na każdą z nich czy lepiej powyrywać te spinki, kupić nowe i zamontować je w uszczelce a później w drzwiach? Ile mogą kosztować te spinki i gdzie można je kopić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie ostatnio tez zauważyłem, ze powypinały się, jak próbujesz włożyć jedna wypadają następne. Najlepiej kopić (kopiłem na zapas) i bez problemu montujesz, najpierw w uszczelkę i wciskasz klips w drzwi. Do kupienia w ASO, groszowe sprawy. Przebywam w Irlandii i tu płaciłem coś kolo 30centow za sztukę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem to u siebie parę dni temu i nie mam już problemu z wodą, wszystko idealnie spływa tam gdzie trzeba, znalazłem te spinki na tej stronie: http://www.spinkisamochodowe.pl/ a później był tam napisany oddział, gdzie mogę to kupić u siebie w mieście.. jest to pakowane po 10 sztuk. Sztuka kosztuje 0.92gr

foto z montażu..

http://i53.tinypic.com/5zgnbr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że do najbliższego sklepu gdzie dostanę te spinki mam prawie 100km.

więc lipa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dużo tego potrzebujesz? bo mi została jedna paczka, 10 sztuk, więc mogę Ci wysłać jak coś pocztą, teraz parę lat mi to wytrzyma, więc mogę opchnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda, ze dopiero teraz przeczytałem twój post :(

byłem dziś w sklepie i zamówiłem ale zdziercy zażyczyli sobie aż 2zł za szt :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uu, no to trudno, jakby Ci brakło czy coś to można puścić reszte listem

w razie potrzeby pisz na pw, pozdro :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest problem po stronie samochodu tylko w samych drzwiach. Poczytaj watki o wodzie w samochodzie. Trzeba zdjąć tapicerkę drzwi i uszczelnić ta przykręcaną blachę z podnośnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie przeczytałem wiele postów o wodzie w aucie. Ja mam ten sam problem, ale moje pytanie dotyczy samej uszczelki dzrwi, wiem napewno że moja uszczelka jest do wymiany, więc dzisiaj zabrałem się do demontażu owej uszczelki, w powyższysz postach piszecie że uszczelka trzyma się na spinkach, natomiast ja demontując uszczelkę w moim aucie odkryłem że jest ona wsadzona na wcisk a dokładnej mówiąz jest nałożona na metalowy rant, co więcej nie znalazłem w niej ani jednego miejsca gdzie mógłbym włożyć spinkę. Czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim aucie pewien problem z wewnętrzną uszczelką drzwi tylnych lewych (uszczelka pokryta flockiem w której chodzi szyba). Mianowicie zauważyłem, że po myciu lub opadach deszczu uszczelka robi się mokra a po wyschnięciu robi się na niej biały nalot a nawet poszedłbym w teorię iż to nawet pleśń. Ktoś wie jak sobie poradzić z tą usterką? Dodam, że wykonałem pobieżną kontrolę uszczelek zewnętrznych i nie zauważyłem żadnych uszkodzeń, które mogłyby powodować przenikanie wody na wewnętrzną uszczelkę. Przecieków do wnętrza kabiny też nie ma.

Wygląda to mniej więcej jak na załączonym zdjęciu tylko, że u mnie jest to zdecydowanie bardziej widoczne. Zdjęcie znalezione w sieci.

lewe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w swoim aucie pewien problem z wewnętrzną uszczelką drzwi tylnych lewych (uszczelka pokryta flockiem w której chodzi szyba). Mianowicie zauważyłem, że po myciu lub opadach deszczu uszczelka robi się mokra a po wyschnięciu robi się na niej biały nalot a nawet poszedłbym w teorię iż to nawet pleśń. Ktoś wie jak sobie poradzić z tą usterką? Dodam, że wykonałem pobieżną kontrolę uszczelek zewnętrznych i nie zauważyłem żadnych uszkodzeń, które mogłyby powodować przenikanie wody na wewnętrzną uszczelkę. Przecieków do wnętrza kabiny też nie ma.

Wygląda to mniej więcej jak na załączonym zdjęciu tylko, że u mnie jest to zdecydowanie bardziej widoczne. Zdjęcie znalezione w sieci.

[ATTACH=CONFIG]142406[/ATTACH]

 

mam to samo - zobaczymy co koledzy powiedzą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam to samo - zobaczymy co koledzy powiedzą..

 

W archiwum forum znalazłem podobny temat ale nikt nie rozwiązał problemu. W najgorszym przypadku trzeba będzie pruć drzwi i samemu szukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nic nie trzeba pruć i rozwalać to tylko wilgoć , spróbuj to delikatnie zeskrobać lub zetrzeć ścierką. Tak się niekiedy dzieje jak samochód garażowany cały czas na dworze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie nic nie trzeba pruć i rozwalać to tylko wilgoć , spróbuj to delikatnie zeskrobać lub zetrzeć ścierką. Tak się niekiedy dzieje jak samochód garażowany cały czas na dworze .

 

Moje auto nie garażuje pod chmurką. Problem mchu na uszczelce dotyczy tylko jednych drzwi więc nie uważam aby to było normalne. Myślę, że nie zaszkodzi zajrzeć do tych drzwi. Jak coś ustalę to oczywiście dam znać :D

 

No i sprawa się wyjaśniła. Żeby dostać się do uszczelek szyby wystarczy zdjąć boczek tapicerski, oraz wewnętrzną listwę zgarniającą a wspomniane uszczelki zdejmujemy po otwarciu szyby z rantu drzwi.

20160312_141102.jpg

 

Oto przyczyna usterki: Uszczelka wykonana jest z gumy na stalowym stelażu. Z biegiem lat guma traci swoje właściwości, zaczyna pękać, dostaje się woda a co za tym idzie stelaż zaczyna korodować w woda przenika przez uszczelkę. Niestety aby pozbyć się problemu tylko wymiana na nową.

 

20160312_135937.jpg

20160312_141049.jpg

20160312_135903.jpg

Edytowane przez lation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur a ta uszczelke która wymieniłes była odpowiedzialna za tą niby pleśń wewnątrz auta? Gdzie szukać i jak to się dokładnie nazywa taka uszczelka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur a ta uszczelke która wymieniłes była odpowiedzialna za tą niby pleśń wewnątrz auta? Gdzie szukać i jak to się dokładnie nazywa taka uszczelka?

 

Kolego nie wymieniłem tej uszczelki bo nie miałem nowej podczas weryfikacji. Stwierdziłem tylko, że aby się pozbyć problemu to uszczelka powinna być wymieniona na nową. Ja swoją umyłem na razie, miejsce uszkodzenia pokryłem cienką warstwą smaru aby nie chłonęła wilgoci i złożyłem z powrotem. Nie wiem czy taka operacja przyniesie jakikolwiek efekt ale tak zrobiłem. Nie wiem również jak dokładnie nazywa się ta uszczelka ale jest to uszczelka prowadząca szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miejsce uszkodzenia pokryłem cienką warstwą smaru

 

a jakbyś nałożył silikon to można by ją troche "odbudować-poratować" silikon dobrze się klei i trzyma więc już by nie ciekła może w tych ubytkach pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności