Skocz do zawartości
s27

Pompowtryski SIEMENS do VW 2.0TDI REGENERACJA !!!

Rekomendowane odpowiedzi

nie jestem pewny ale jesli wartosci wahają sie miedzy -1.5 - 1.5 to jeszcze jest oki. z tego co wiem to nawet jesli wartosci sa oki to i tak wtrysk moze zle rozpylac lub lac... czarna magia , ... nerwicy dostaje myslac ,ze mam wtryski z roku 2013 i juz cos jest nie tak ... tankuje jedynie na dobrych stacjach ... Muszę też sprawdzic wartości ciśnień na cylidrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze lejący wtryskiwacz wypalił dziure w tłoku i łączna naprawa wyniosła go wtedy coś koło 6,5 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłączałem vcds i wtryski mam dobre ale dowiedziałem się, że mogę wymienić je na nowe w salonie VW w ramach akcji serwisowej. Silnik 170 PS. Zmienialibyście czy jak jest dobrze to nie ma co szukać? Boje się trochę, że akcja się skończy i może warto skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniaj kolego prędzej czy później padną przerabialem to dwa razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Pani w serwisie powiedziała, żeby przyjechać i sprawdzimy czy wtryski nadają się do wymiany a że wtryski nie leją to pewnie powie , że się nie nadają i tak się zastanawiam czy nie pojechać tam dopiero jak padną wtryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ci auto zgaśnie przed tirem to nie będzie po co jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekonałeś mnie ;)

 

No radzę z własnego doświadczenia, na szczęście w moim przypadku tira nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wymieniał , albo inaczej dowiedział sie jak dlugo trwa akcja serwisowa... okolo 2 tys za nowy wtrysk warto skorzystać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym wymieniał , albo inaczej dowiedział sie jak dlugo trwa akcja serwisowa... okolo 2 tys za nowy wtrysk warto skorzystać :D

 

Ja wymieniałem pierwszy jeszcze przed akcją, chodziły nowe po 1500zł na allegro, ale ten wymieniony też potem wymienili w ASO bo podlegał akcji serwisowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po sprawdzeniu wszystkiego co jest mozliwe i przejechaniu 2200km do belgi stwierdzilem ,ze robi mi drugi stan oleju... plyn nie ubywa ... paliwo wali do oleju uszczelniacze na wtryskiwaczach , bardzo mozliwe ,ze przez to tez dymi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w aucie DPF, może to ma związek, były przypadki że przez DPF dostawało sie paliwo do oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Sprawdź zapchanie filtra i ew.przeprowadź procedure wypalania. O ile sie potwierdzi to na dłuższą mete wywal DPF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez dpf? paliwo dostaje sie do oleju? wypalanie chyba nie bylo potrzebne jechalem przez Niemcy 180-200 i z taka predkoscia poruszalem sie na dluzszych odcinkach. wiec mysle ,ze dpfa przegnało wrócę do pl i sprawdzę ... dymienie jest irytujace na zimnym silniku ...wyglada jak by turbo olej lapalo.. :(

Edytowane przez adeksus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przez dpf? paliwo dostaje sie do oleju? wypalanie chyba nie bylo potrzebne jechalem przez Niemcy 180-200 i z taka predkoscia poruszalem sie na dluzszych odcinkach. wiec mysle ,ze dpfa przegnało wrócę do pl i sprawdzę ... dymienie jest irytujace na zimnym silniku ...wyglada jak by turbo olej lapalo..

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/79944-Zwi%C4%99kszanie-si%C4%99-poziomu-oleju!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko mozliwe , lecz mi po glowie chodzi jeszcze pompa vacum , uszczelniacze wtrysków polecialy by w ciągu 2 lata malo mozliwe ,owa pompa mi padla i kupilem używkę ale ni jak ją sprawdzic ... przed trasa 2tys km sprawdzalem filtr paliwa byl brudny od oleju po przyjedzie do bl filtr czarny wymienilem na nowy bo sie zaopatrzyłem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , pomocy , passat b6 , 2.0diesel 170KM ,2007r, wartości na wtryskach :

1 - -0.38

2 - -0.05

3 - 0.4

4 - 0.04

czyli dwa pierwsze do regeneracji?

z tego co wyczytałem to mam Siemensa wtryski , więc możecie podpowiedziec gdzie dobrze mi to zrobią (najlepiej Zach-Pom lub Lubuskie)

dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowas

 

Te korekty są bardzo przyzwoite. Masz jakieś o objawy że stawiasz na wtryski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowas

 

Te korekty są bardzo przyzwoite. Masz jakieś o objawy że stawiasz na wtryski?

 

to znaczy no nie wiem, naczytałem sie o tych wtryskach ale jakos ja takich objawów niemam, jedyny objaw to to że czasami zaczyna mi kopcić , np.staje na światłach , lekko zaczyna go trząść choć obroty stoja w miejscu i wtedy zaczyna się koszmar , zaczyna kopcić , narazie zapobiegawczo zmieniłem paliwo , tankuje na aralu, dolałem tego DIESEL SPULUNG , no i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje pomocy w temacie wtrysków. Po prostu kończą mi sie pomysły A sprawa jest nie rozwiązana.

Auto z 2007 roku siniak bmr 170ps. Jakieś dwa lata temu zostały w nim wymienione wtryski w ramach dobrej woli przez serwis Vw w trojmiescie. Niestety auto znacznie straciło moc, według komputera wszystko było ok i silnik bardzo ładnie i cicho pracował. Pojazd użytkował mój ojciec i nie oddał go do serwisu na gwarancje bo po ok miesiącu zgubił smarowanie i silnik został wymieniony ale założono pompowtryski z akcji serwisowej ponieważ były nowe. Auto dalej nie miało mocy ale ojciec Dalej użytkował samochód. Po jakimś roku odkupiłem to auto i jadąc do domu w Niemczech silnik stanął za Lipskiem i auto wróciło do polski na lawecie i stało ponad pół roku czekając na naprawę. Zatarł sie na trzecim zylindrze. Silnik został wymieniony na pierwszy jaki był tylko zmieniono pompe oleju wraz z napędem, wał dano do szlifu i głowice do sprawdzenia/ regeneracji, turbina poddana regenaracji. Założono ponownie pompki z serwisu. Po odpaleniu wszystko pięknie chodzlo ale samochód był jeszcze słabszy, poza tym wywalał błąd ciśnienia doładowania i wchodził w tryb awaryjny. Podejrzenie padło na turbinę lub jej sterowanie. Turbo zostało sprawdzone na " krótko" i okazało sie ze pompuje dobrze ale zdecycodowanie za wolno. Kupiłem nowy zaworek podcisnieowy co jest na grodzi koło akumulatora i nic nie pomogło. Pózniej wymieniłem podciśnieniowe gruchę przy turbinie i to już dało jakiś efekt ale auto dalej było bardzo słabe. Wykończy już założyłem stare pompki i samochód ożył. Nie było idealnie ale już jeździł sensownie.

Spakowałem sie i pojechałem na Niemcy, niestety po kilku dniach ruszając z pod domu po 100 metrach sobie zgasł i już nie odpalił. Zdjąłem dekiel i odpinalem po kolei wtryski i okazazalo sie ze na 1 cylindrze padł, wiec zamontowałem jeden z tych co w serwisie dali i znowu auto bez mocy, nie aż tak drastycznie ale ma niewiele ponad 100 koni.

Zastanawiam sie teraz jak ugryźć temat, może dać te stare pompki na których jakoś jeździ do regenaracji a może dać te prawie nowe do sprawdzenia co do cholery z nimi jest nie tak??? Obawiam sie ze w serwisie za przyzwoite pieniądze nie pomogą a od wydania pompek z serwisu minęły już chyba dwa lata. A może jak rozbiorą i zobaczą po numerach te pompki satare to może znowu obejmie je wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności