Skocz do zawartości
milus09

luz wzdłużny pompy wtryskowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem czegoś podobnego na forum ale nie znalazłem nic co było by pomocne więc zakładam nowy temat. Otóż sprawa wygląda tak. Ostatnio po zdjęciu osłony paska rozrządu zauważyłem, że pasek delikatnie zjeżdża z koła pasowego pompy wtryskowej i wałka rozrządu, przez to został trochę poharatany przez rolkę napinacza. Kupiłem więc drugi pasek i zabrałem się za wymianę, po zdemontowaniu paska okazało się, że pompa wtryskowa ma luz wzdłużny około 1mm. I tu moje pytanie, czy mogło to być przyczyną zrzucania paska, a jeżeli nie to czy taki luz jest akceptowalny. Na jakimś innym forum znalazłem wypowiedź że w silnikach 1z i AFN to norma, ale była to tylko jedna wypowiedź tego typu i niczym nie poparta. Acha mam silnik AFN. Za pomoc z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej obwiniał za to uszkodzony napinacz. A po wymianie kompletu rozrządu pasek nie ma tendencji do spadania z kółek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jeszcze tego nie poskładałem. Na razie chcę się dowiedzieć co robić z pompą. Jutro zadzwonię do pompiarza i jak powie że nie należy się tym przejmować to składam wszystko. Ale jest jeszcze jeden objaw, bo nie mogę ustawić kąta wyprzedzenia zapłonu, jak ustawiam vagiem tak jak mi pokazuje na wykresie to samochód chodzi jak ursus, za autem chmura białego dymu i nie chce odpalać na zimnym silniku. A ustawianie na "ucho" na niewiele się zdaje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam pytanie wczoraj zajrzałem do paska rozrządu i wykryłem luz na kole pompy wtryskowej koło zebate wchodzi w pompe około 2mm ale najleprze jest to ze jest też luz w strone koła wałka rozrządu luz ma grzieś ok 1 milimetra czy to normalne czy trzeba coś z tym zrobić prosze o pomoć ..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności