Skocz do zawartości
nakon9

Czyszczenie turbiny, która nie łapie trybu awaryjnego

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tego że zwykle w naszych paskach jak jest wilgotno to lepiej idzie... robiłem ostatnio takie same trasy po 1000km, z takim samym full obciążeniem, klimą i pałowaniem pod 180, jak był deszcz, spalił 6.8 jak było sucho wówczas 7.7 potwierdzone po 2 razy. To tylko spostrzeżenie, ale czy można to połączyć z IC? bo wątpie żeby ciśnienie atmosferyczne i lekka różnica temperatury powietrza robiła taką różnicę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem może nie poważnie, możecie się śmiać, ale to działa, aczkolwiek odczucie powinno być niewielkie w takich silnikach.

Niemcy w czasie II ww testowali i zakładali ze skutkiem pozytywnym wtrysk wody w dolot. Zwiększało to raptownie moc silnika samolotowego. Działa to mniej więcej tak: kiedy w doładowawym i sprężonym silniku dowalamy paliwa, przesuwa się spalanie ku wcześniejszemu z efektem stukowym, wtedy pojawiają sie spore straty. Do tego powstaje problem z nadmiarem energii nie w postaci cisnienia, lecz temperatury, i daleko nie pojedziemy. Wtrysk wody zapobiega takiemu efektowi, przez co można znacznie dłużej wysilać silnik nie tracąc energii z paliwa i nie niszcząc go.

 

Ogólnie przy dużej wilgotności dolotu, spalanie jest gładkie, diesle pracują znacznie ciszej i równiej, są nieco żwawsze, ale bez przesady, aby taka ilość wody jaka jest w powietrzu czyniła cuda. Jednak wpływ pozostaje.

 

A tak na serio radzę sprawdzić przepływomierz powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. W szkole też o tym słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w kolei spalanie przy ekonomicznej jeździe nieznacznie rośnie podczas deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dawno o tym słyszałem, zresztą jakiś doktorek z Kielc zgłosił patent mniej więcej na tej zasadzie. Przepływka dobra, i ja bym nadal drążył temat że ten IC jest za mały, albo turbo za bardzo grzeje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności