Skocz do zawartości
adams

Jaki wybrać odkurzacz ogrodowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, może ktoś ma stycznosć z takim sprzętem... Rozgladam się za odkurzaczem ogrodowym i nie bardzo wiem na co się zdecydować, napewno musi być spalinowy! Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to proszę o info :)

 

 

Zdun ty milcz! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie coś elektryczne. Ale nie bardzo jestem z tego zadowolony. Suche liście wciąga, ale jak są lekko wilgotne to się zapycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz w tv reklamują że w lidlu jest jakaś za 159 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz w tv reklamują że w lidlu jest jakaś za 159 zł

 

i to z rozdrabniaczem :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak.Mam taki sprzęt tylko elektryczny .Swego czasu napaliłem się i teraz .....wisi w garażu.Nie wiem jak sprawuje się sprzęt spalinowy ew. z rozdrabniaczem ale ten mój np.nie zbierze liści z orzecha włoskiego czy kasztanu bo są za długie i za grube. Do drobnych owszem ale muszą być suche.Jeśli np.masz na terenie wysypaną korę to niestety z oczywistych względów liści nie zbierzesz.Tak więc przed zakupem weź pod uwagę wszystkie "za" i "przeciw".Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja używam elektrycznego - mała posesja więc da się żyć z przedłużaczem. Jest to Flora OE 2500 o mocy 2500W kupiona za ok. 200 zł jakieś 2 lata temu. I jestem z tego urządzenia zadowolony, ma dwie prędkości silnika, rozdrabnianie, przełączanie na wciaganie i wydmuch. Młóci wszystko co podejdzie, nie ma problemu z wciąganiem wilgotnych liści - oczywiście trza to robić z głową - jak są wilgotne to nie wciągamy takich dawek jak suchych bo nie da rady ich zmielić i się zapcha. Mokre liście można też po prostu zdmuchnąć na większe kupy i zebrać już ręcznie. Z korą to fakt - ciężko z takich rabat wybrać liście nie ruszając kory :-). Ważna jest też waga urządzenia - moja waży blisko 5 kg i po godzinie noszenia to się czuje w plecach, a już targanie blisko 10kg odkurzacza szybciej stanie się odczuwalne. Generalnie najlepiej aby urządzenie miało jak najmocniejszy silnik, jak najmniej ważyło i miało jak największy worek na liście. Wypośrodkować z tych 3 warunków i coś ciekawego się znajdzie. W przypadku spalinowych brałbym pod uwagę dostępność serwisów i części, osobiście wybierałbym z najpopularniejszych marek husqvarna, stihl i stiga.

Edytowane przez przemekgo_vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Płazu

Ja chyba też zainwestuje w odkurzacz do ogrodu... Może to i głupio brzmi, ale jednak odkurzacze w ogrodzie przydadzą mi się po zimie jak nic... Kurczę, jak myślę o tym zamiataniu śmieci grabiami po zimie to aż mi się słabo robi. Tutaj: http://portal.pycia.com/2011/02/uporzadkuj-ogrod-odkurzaczem/ poczytałem właśnie trochę o takich dmuchawach i chyba się do tego powoli przekonuję... Zobaczę tylko, po ile takie cacka stoją... bo to chyba też nie takie tanie rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba też zainwestuje w odkurzacz do ogrodu... Może to i głupio brzmi, ale jednak odkurzacze w ogrodzie przydadzą mi się po zimie jak nic... Kurczę, jak myślę o tym zamiataniu śmieci grabiami po zimie to aż mi się słabo robi. Tutaj: http://portal.pycia.com/2011/02/uporzadkuj-ogrod-odkurzaczem/ poczytałem właśnie trochę o takich dmuchawach i chyba się do tego powoli przekonuję... Zobaczę tylko, po ile takie cacka stoją... bo to chyba też nie takie tanie rzeczy?
http://www.skapiec.pl/cat/405-odkurzacze-ogrodowe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Kryterium, na które przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza ogrodowego, jest typ zasilania urządzenia: elektryczny lub spalinowy. Silniki spalinowe są zdecydowanie mocniejsze i wygodniejsze w użyciu od swoich elektrycznych odpowiedników, jednak dużo bardziej hałasują, emitują spaliny i wymagają częstej konserwacji. Silniki elektryczne są dużo cichsze i prostsze w eksploatacji. Dużym minusem tego typu jest kabel, który komplikuje dostanie się w trudno dostępne miejsca i zakamarki. Gdy na terenie ogrodu nie dysponujemy źródłem prądu, zmuszeni jesteśmy korzystać z opcji spalinowej. Siłę silnika należy dopasować do powierzchni naszego ogrodu. Im większa moc urządzenia, tym szybciej pobiera się nieczystości. Większą mocą dysponują odkurzacze spalinowe, więc jeżeli chcemy uporządkować duży teren, to zalecamy odkurzacze wyposażone w takiego rodzaju silnik. Waga urządzenia jest kolejnym parametrem, który warto wziąć pod uwagę przy zakupie. Z reguły waha się ona pomiędzy 4 a 6 kg. Większość odkurzaczy posiada pas do przewieszenia przez ramię, warto zatem wybrać odkurzacz jak najlżejszy, aby mniej się męczyć. Cięższe odkurzacze często posiadają kółka lub są przystosowane do noszenia na plecach.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności