Skocz do zawartości
cinek1981

Prawa szyba z przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuję pomocy.

Mam elektrycznie podnoszone i opuszczane przednie boczne szyby.

Dzisiaj podczas opuszczania prawej szybki zaczęła opadać pod skosem i tak pozostała. Po dojechaniu do domu zabrałem się za rozkręcanie boczka drzwi.

Co się okazało szyba wyskoczyła z tej metalowej szyny, która raczej jest już kupą zardzewiałego złomu (rozsypała mi się w palcach) szyba jest ok.

 

Co mam teraz zrobić? Czy kupić szybę z gotową już zamontowaną szyną i doczepić do mechanizmu (czy jest to możliwe?) Czy dokupić samą szynę i zaczepić ją do szyby i jak wyjąć szybę z drzwi?

Bardzo dziękuję za fachową pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić całą szybę z szyną, bo bardzo ciężko ściągnąć ją z szyby bez rozbicia jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak dokupię szybę z szyną to czy będę mógł ją doczepić do mechanizmu?

A starą szybę jak najlepiej wyjąć z drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba jest osadzona w szynie tej na dole, szyna jest natomiast przykręcona do mechanizmu na 2 śruby M5. Więc wymienić szybę z szyną i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tak zrobię

a jak wyjąć starą szybę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wyjąć starą szybę?

do góry, na zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie w tygodniu zabiorę się za wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten sam problem wiec kupiłem szybę z ta prowadnicą. Ale szyba była zwykła biała a u mnie są barwione ciemniejsze więc spróbowałem przełożyć ta prowadnice. Jest to wykonalne i nie ma żadnej filozofii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też miałem ten sam problem wiec kupiłem szybę z ta prowadnicą. Ale szyba była zwykła biała a u mnie są barwione ciemniejsze więc spróbowałem przełożyć ta prowadnice. Jest to wykonalne i nie ma żadnej filozofii.

Czy ta szyna "prowadnica" normalnie Ci zeszła z tej białej kupionej szyby?

Jak wyglądało założenie tej prowadnicy na starą szybę. Jest tam jakaś guma? Czy coś trzeba kleić? Jak ta prowadnica trzyma się tej szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest na wcisk, szyna jest metalowa i dodatkowo jest gumowa podkładka między szyną a szybą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności