Skocz do zawartości
flop1234

jak zaprogramować kluczyk passat 3b2 2-przyciskowy

Rekomendowane odpowiedzi

witam,zapewne było o tym ale ostatnio poprawiałem luty w zamku tylnych drzwi bo pokazywało bład masy siłownika i nie mogłem zaprogramować pilota(kluczyk z dwoma przyciskami),teraz dobrze mi zamyka ale tylko z kluczyka,jak mogę zaprogramować moj kluczyk ale nie jest to scyzoryk tylko ten z dwoma przyciskami,próbowałem polskim vagiem kanał 1 ale nic nie idzie,a jak sprawdze błedy w module komfortu to pokazuje że błednie zaprogramowany klucz i tyle,jak moge go inaczej zaprogramować żebym wreszcie mogł zamykać samochód z kluczyka?bardzo proszę o pomoc:/(aha,mam dodatkowy zapasowy klucz ale bez przycisków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to robisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkładam do stacyjnki zapasowy klucz,właczam zapłon,uruchamiam polski vag 409,wchodze w moduł komfort,adaptacja,kanał 01,pokazuje aktualną wartość 1,ja wybieram wartość testowa 2,klikam testuj ,potem klikam zapisz i wtedy wciskam na tym pilocie z dwoma przyciskami i przytrzymuje UNLOCK i nic się nie dzieje!co robie żle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się to robi :)

 

- opuszczasz szybę od kierowcy (na wszelki wypadek)

- działający kluczyk wkładasz do stacyjki i przekręcasz (nie zapalasz silnika)

- niedziałającym kluczykiem zamykasz auto przez przekręcenie kluczyka w zamku

- po sekundzie naciskasz przycisk zamknięcia na niedziałającym pilocie

- wyciągniecie kluczyka ze stacyjki kończy adaptacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i kiedy wyjmuje kluczyk ze stacyjki bo jak zamkne nowym to od razu mam otworzyć mechanicznie czy przez otwarte okno wyjąc ze stacyjki..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwierasz jak chcesz :) albo mechanicznie albo pilotem. Po poprawnej adaptacji powinien rozlec się krótki sygnał syreny

Edytowane przez maikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie działa,u mnie jest dołożony oddzielny pilot do zamykania(ktoś wczesniej nie poprawiał zimnych lutów tylko dołożył centralke do zamka centralnego z pilotem i tak zamykał) ,ja zrobiłem te luty i chce znowu używać oryginalnego pilota,więc może ta dołożona centralka powoduje jakiś problem?może stara oryginalna jakoś została odłaczona a w jej miejsce ta druga..sam nie wiem,ale vag nie pokazuje już żadnego błedu wiec jakby odłączyć oryginalną to pewnie by wyskoczył jakiś bład,nie wiem juz...;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz moduł komfortu i jaki nr kluczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie działa,u mnie jest dołożony oddzielny pilot do zamykania(ktoś wczesniej nie poprawiał zimnych lutów tylko dołożył centralke do zamka centralnego z pilotem i tak zamykał) ,ja zrobiłem te luty i chce znowu używać oryginalnego pilota,więc może ta dołożona centralka powoduje jakiś problem?może stara oryginalna jakoś została odłaczona a w jej miejsce ta druga..sam nie wiem,ale vag nie pokazuje już żadnego błedu wiec jakby odłączyć oryginalną to pewnie by wyskoczył jakiś bład,nie wiem juz...;(
pilota się programuje tak jak kolega wcześniej pisał, a może problem masz w pilocie np. bateria padła? sprawdzałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wciskam te przyciski w pilocie to miga dioda może nie bardzo mocno na czerwono ale miga...a nr komfortu musze vagiem sprawdzić,a nr kluczyka to 433Mhz 5fa007680,jest jeszcze taki nr 730-955-00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dołożona centrala nic do tego nic nie ma , problem tkwi dalej pewnie w pilocie . To że dioda mruga to jeszcze nie świadczy o tym że pilot działa . Jeżeli poprawnie robisz procedurę kodowania i dalej nic to pilot dalej do naprawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności