Skocz do zawartości
czarnuch

czym chwilowo zatkać dziurę w tłumiku ?

Rekomendowane odpowiedzi

witka

 

Czym koledzy chwilowo zatkać, zalepić przeżartą dziurę w wydechu prawdopodobnie dookoła. Było by to chwilowe działanie tak na około 100km drogi.

 

Pacjentem jest wydech w fiacie uno a muszę nim przejechać 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na stacji benzynowej takie taśmy do doraźniej naprawy tłumików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo są takie specjalne pasty, które uszczelniają właśnie takie przeżarte rdzą dziury, dostępne w sklepach motoryzacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie koledzy słyszałem o takich taśmach jakichś magicznych do tłumików, tylko chciałem się upewnić żeby głupa z siebie nie zrobic w sklepie motoryzacyjnym...

 

 

Puszka po piwie by była, ale aluminium za drogie żeby tak marnować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mechanika to 20min roboty i koszt 20zl. jest sens tracic czas na kupno tasmy, brudzenie sie i wydawanie niepotrzebnej kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mechanika to 20min roboty i koszt 20zl. jest sens tracic czas na kupno tasmy, brudzenie sie i wydawanie niepotrzebnej kasy?

 

Wszystko się zgadza tylko autko pojedzie do kolegi na taki ogólny przegląd i naprawę więc nie widzę sensu płacić za samo spawanie jak kolega mi to po kosztach zrobi...

 

Druga sprawa jest to ze u siebie mam takiego "specjalistę" który ostatnim razem jak mi spawał tłumik to nawet go nie zdejmował a i tak go lekko krzywo przyspawał - sam bym to lepiej zrobił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje kawalek blachy np aluminiowej i przynitowac dookola dziury. bedzie nawet na dluzej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje takie coś http://auto-kosmetyki.kupsobie.pl/prep-naprawcze/uklad-wydechowy/exhaust-system-tasma-do-naprawy-tlumikow/ i po przyjeździe wymienić tłumik...Po co to wszystko drutować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli chwilowe rozwiazanie podkreslajac ze moze to dluzej wytrzymac niz jakies obwiazywanie drutem. chociaz ta tasma tez sie wydaje dobrym rozwiazaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem na mysli chwilowe rozwiazanie podkreslajac ze moze to dluzej wytrzymac niz jakies obwiazywanie drutem. chociaz ta tasma tez sie wydaje dobrym rozwiazaniem

Na dojechanie 100km napweno wystarczy ;) Bo o to chodzi koledze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na dojechanie 100km napweno wystarczy ;) Bo o to chodzi koledze.

też tak sądzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak taśmy (z jakiego tworzywa, to niestety nie pamiętam), kiedyś miałem taki problem we fieście 91r. i już prawie kupiłem tę taśmę w motoryzacyjnym, ale zamknęli sklep przed nosem i na szczęście zakup się nie powiódł,a dlaczego?

Ja uważam, że na chwilę, to nie warto, nie lubię żadnych "prowizorek", lepiej w ogóle narazie nic nie robić, pojeździć z dudniącym. A jak będzie czas i pieniądze, to do mechanika, bo koszt nie jest duży, myślę , że maks 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest coś takiego jak taśmy (z jakiego tworzywa, to niestety nie pamiętam), kiedyś miałem taki problem we fieście 91r. i już prawie kupiłem tę taśmę w motoryzacyjnym, ale zamknęli sklep przed nosem i na szczęście zakup się nie powiódł,a dlaczego?

Ja uważam, że na chwilę, to nie warto, nie lubię żadnych "prowizorek", lepiej w ogóle narazie nic nie robić, pojeździć z dudniącym. A jak będzie czas i pieniądze, to do mechanika, bo koszt nie jest duży, myślę , że maks 50zł.

 

A czytałeś o co biega? On ma dojechać ( a raczej miał) 100km :lol

Taśma mu w zupełności wystarczy,poza tym i tak będzie zmieniał tłumik na nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czytałeś o co biega? On ma dojechać ( a raczej miał) 100km :lol

Taśma mu w zupełności wystarczy,poza tym i tak będzie zmieniał tłumik na nowy ;)

 

Jeszcze nie dojechałem, a jest dokładnie tak jak piszesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności