Skocz do zawartości
kiersik

Lampa przednia soczewka-problem

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolego a jak zalatwiles to z AC?

Pewnie w coś przyfasolił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Widzę, iż nie tylko ja mam problem z soczewką prawej lampy.

I ostatnio zaczepiłem goscia pod hipermarketem który ma taki sam problem :).

Jak się patrzy od przodu, to wydaje się ze soczewka od pasażera świeci słabiej, tak jakoś inaczej. Mam już 2 komplet żarówek i światło od pasażera nadal świeci jakoś dziwnie. Myślę nad HID'ami może to poprawi coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jak chcesz chetnie odstapie moje Hid`y lacznie z filtrami:))

ja rowniez mialem zamontowane i zaczely padac mi moduly od wycieraczek - 2 moduly rozebralismy i mialy podobne uszkodzenia (procesor szynowy + tarnzystorki) Najprawdopodobniej hidy puscily przepiescie w obiweg i zaczely padac moduly. Mialem je zamontowane ok roku.

Wiec jesli chodzi o te tansze Hidy raczej odradzam.

PS

silnik wycieraczek lacznie z modulem tylko ASO cena 832 PLN + u mnie dodatkowo podszybie musialem dokupic bo peklo przy demontazu.

wiec raczej hidziory odpusc - ja sporo czasu nad tym glowkowalem i zeby nie wydawac nastepnych 832 PLN zdemotowalem je. Jak na razie mam problem z lapami bo jakos nic nie widac i zastanawiam sie nad zakupem oryginalnych bi ksenonow - oczywiscie uzywki lub nowe lampki ale tak jak czytalem to musza byc oryginal wiec troche po kieszeni moze poleciec - moze ktos ma jeszcze jakas rade na poprawienie widocznosci swiatel mijania

 

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:32 ----------

 

Pewnie w coś przyfasolił.

tylko jak przydzwonic zeby same lampki wymienic - troche niezbyt proste juz tez mysle i mysle nad tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Ja też mam taki sam problem - chodzi o lampę od strony pasażera.

Gdy jeździłem na zwykłych żarówkach H7 wydawało mi się że jest OK ale jak zamontowałem HIDa to zauważyłem że prawa lampa świeci jakoś do d.... (światło rozproszone w wszystkich kierunkach). Lewa lampa świeci super.

I teraz zastanawiam się co zrobić z tym fantem.

1. kupić oryginalne nowe lampy na H7 i założyć HIDa (mam zestaw który działa bezproblemowo) czy

2. Kupić używane biksenony.

Nowe lampy na H7 koszt ok 1000 zł zaś do ksenonów musiałbym dołożyć jeszcze z 5 stówek.

Proszę o podpowiedź

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

odświeżę trochę wątek i deko zmodyfikuję ( nie chcę zakładać nowego tematu, bo też dotyczy lamp przednich ). Chodzi o to że naprzemiennie przestają mi świecić przednie lampy ( soczewki )pojawia się kontrolka i komunikat o dezaktywacji świateł mijania to po prawej to lewej :wsciekly w tym czasie postojówki świecą normalnie. Po delikatnej perswazji siłowej( pukniecie ) lampy zaczynają świecić.

Czy wiecie w którym miejscu może brakować styku ? Czy jest jakieś newralgiczne miejsce gdzie zwykle dochodzi do przerwania obwodów?

Dodam że żarówki wymieniłem na nowe, styki w obudowach lamp potraktowane preparatem poprawiającym przewodność .

Proszę o odpowiedź.

Edytowane przez ernig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt nie miał podobnego problemu ze światłami :( .

Dodam jeszcze tylko ze auto zwykle jest garażowane(niestety w ostatni weekend stało na podwórku i oberwało śniegiem i mrozem, wtedy pojawiła się usterka) a przełącznik świateł zawsze mam ustawiony na auto, więc to nie może być wina przełącznika.

 

Pozdrawiam

i czekam na sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem!

Ja też mam taki sam problem - chodzi o lampę od strony pasażera.

Gdy jeździłem na zwykłych żarówkach H7 wydawało mi się że jest OK ale jak zamontowałem HIDa to zauważyłem że prawa lampa świeci jakoś do d.... (światło rozproszone w wszystkich kierunkach). Lewa lampa świeci super.

I teraz zastanawiam się co zrobić z tym fantem.

1. kupić oryginalne nowe lampy na H7 i założyć HIDa (mam zestaw który działa bezproblemowo) czy

2. Kupić używane biksenony.

Nowe lampy na H7 koszt ok 1000 zł zaś do ksenonów musiałbym dołożyć jeszcze z 5 stówek.

Proszę o podpowiedź

Dzięki

 

soczewka ma homologacje pod zwykłą żarówkę, może przy xenonie soczewka się uszkodziła.... sprawdzałeś na zwykłej żarówce jak świeci po tej modyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest juz jakas firma trudniaca sie w regeneracji soczewki? Moja przednie lampa od strony pasazera rowniez duzo slabiej swieci.

 

Ogolnie wychodzace swiatla z tej lampy ma na samym srodku dosc spore miejsce gdzie swiatlo w ogole nie dochodzi. Na soczewce widac delikatne ubrudzenia.

 

Jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe ze ktos po prostu zle wlozyl zarowke czy raczej to jest malo prawdopodobne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo możliwe, sprawdź sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej a4 soczewka a dokladnie odblysnik juz sie wypalil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w mojej a4 soczewka a dokladnie odblysnik juz sie wypalil

 

u mnie tak samo.. swieci to tragicznie.. szykuje sie zmiana lamp bo bez sensu jest zabawa z odblysnikiem i regeneracja soczewki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy od razu nalezy zmieniac 2 lampy?

 

Zastanawiam sie czy uda sie tam wcisnac swiatla ksenonowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem . Otoz prawa strone idze ustawic wysokosc swiatla imbusem a lewej strony nie idzie ruszyc wcale dlaczego?,nie chce na sile bo boje sie ze cos polamie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to bardzo możliwe, sprawdź sam

 

Bingo - włożone odwrotnie! Miałem już wcześniej napisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bingo - włożone odwrotnie!

Jak odwrotnie? Jak powinny być właściwie założone żarówki? Przepraszam, jeżeli to jest głupie pytanie ale zmieniłem zwykłe żarówki świateł mijania na Osram Silverstar 2.0 i nie ma za bardzo różnicy. I teraz się zastanawiam czy:

- żle zalożyłem żarówki?

- te Osramy Silverstar 2.0 są niewiele lepsze od zwyklych H7 i powinienem zmienić np. na Osram Nightbreaker?

- soczewka zabrudzona?

- soczewka/odbłyśnik wypalony i trzeba regenerować reflektory lub wymienić na nowe?

- zakladć HID-y?

Bardzo proszę o radę bo wieczorem i w nocy to nic nie widać na światłach mijania a na światłach drogowych to cały czas nie da sie jeździć. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z prawą lampą i też myślałem że to soczewka padła a raczej wypaliła się. Bo też świeciła słabiej niż ta lewa. Już chciałem kupować nową a tu nagle niespodzianka żarówka była źle włożona. poniżej dodaje foto. Może się komuś przydać

link do foto http://pokazywarka.pl/jg3642/#zdjecie13462991

20141114_121333.jpg

20141114_121945.jpg

20141114_121539.jpg

Edytowane przez grzegorzo30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety przerabiałem to samo... Tylko że dotyczyło to dwóch lamp. Świeciły tak słabo, że na światłach mijania niewiele było widać. Jak im się przyglądnąłem to było widać jakby soczewki były zaparowane lub zabrudzone. Jedynym wyjściem była wymiana na nowe. Koszt ok 2500 PLN w serwisie. Wytrzymały około 220 tyś km. Na szczęście całą operację sfinansowało AutoCasco:dobrze

 

Chętnie bym się dowiedział jak to załatwiłeś z AC? Przydałby mi się ten sposób, bo mam biksenony skrętne i nie mam zamiaru wydawać 5K za nowe... Pisz na priv ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jakie żarówki polecacie do lamp z soczewkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności