Skocz do zawartości
Gość alexbg

Problem z radiem wyłącza się podczas jazdy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alexbg

Witam

Mam problem podczas jazdy wyłącza mi się radio, co jakiś czas muszę je włączyć. co może być tego przyczyną. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

U mnie to samo ... po jakiejs godzinie radio (Alpha) samo sie wyłącza . Troche to wkurzajace , zwlasza na autostradzie :[

Mowisz dayv ze to zimny lut ? Sprawdze .. ale co by powodowalo taką stalość czasu dzialania ? Jak mowie .. chodzi mniej wiecej godzine a potem gaśnie ( nie wazne jaka droga - czy trzęsie samochodem czy nie ).

 

 

pozdrawiam herflik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie dziala zimny lut - sa to zaleznosci temperaturowe z tego co sie orientuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpion31

Witam.

Korzystając z okazji podczepię się pod temat.

Mam ten sam problem, ale jego to mogę przeboleć, bo więcej podróżuję po mieście, więc podróż z punktu A do B nie trwa 1godz.

Ale mam inny problem. Wcześniej miałem JVC, ale mi go zarąbali wiec założyłem ponownie oryginał (Beta V). I za każdym uruchomieniem musze wpisywać kod. Jak kupowałem auto radio odpalało się samoczynnie po uruchomieniu silnika.

Więc moje pytanie brzmi jak to ustawić z powrotem, aby tak działało jak było na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
założyłem ponownie oryginał (Beta V). I za każdym uruchomieniem musze wpisywać kod
JVC nie potrzebowało zapewne dodatkowego zasilania podtrzymującego pamięć, a dla VW jest to konieczne. Niestety nie pamiętam, który to kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorpion31, czy przypadkiem przy wymianie radia nie była robiona przeróbka wtyczki ISO? Być może zamienione zostały przewody zasilające ew brakuje jednego z zasilań na pinach 4 lub 7 złącza ISO. Podejrzewam, że brakuje stałego (+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czeee

 

U mnie to samo ... po jakiejs godzinie radio (Alpha) samo sie wyłącza . Troche to wkurzajace , zwlasza na autostradzie :[

Mowisz dayv ze to zimny lut ? Sprawdze .. ale co by powodowalo taką stalość czasu dzialania ? Jak mowie .. chodzi mniej wiecej godzine a potem gaśnie ( nie wazne jaka droga - czy trzęsie samochodem czy nie ).

 

 

Jeśli czasookres jest stały, to być może jakieś zabezpieczenie termiczne końcówki mocy daje znać o sobie. W takim razie wypadałoby sprawdzić temperaturę radia tuż po wyłączeniu. Być może słabsze chłodzenie...

Ciekawi mnie, czy po wyłączeniu się radia i natychmiastowym włączeniu okres grania jest taki sam.

W przypadku zimnego lutu objawy będą podobne, bo w tym przypadku chodzi o rozszerzalność materiału w okolicy zimnego lutu.

Być może jakiś elektrolit niedomaga-ta sama przyczyna. Niedomagania występują wewnątrz elektrolitów. Może po rozgrzaniu jakiś tranzystor ulega zatkaniu...

Przyczyn może być wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mowie .. chodzi mniej wiecej godzine a potem gaśnie ( nie wazne jaka droga - czy trzęsie samochodem czy nie ).

 

Z moich doświadczeń i moim zdaniem - JAFO wskazał najwłaściwszy kierunek. Moje fabrycznie zamontowane radio podczas pracy silnika gra non stop, ale gdy jest włączone gdy motorek śpi, gra równą godzinkę i się wyłącza. Kiedyś kupiłem do starego Golfa mk1 (ach, cóż to był za wóz..) radio Beta i też wyłączało się co godzinę, ale nie chciało mi się szukać gdzie podłączyć stały +.

Myślę, że jest to patent by zostawione radyjko w aucie nie chodziło zapomniane aż do śmierci aku.

W weekend przebadam w którym pinie pojawia się + razem z zapłonem i dam znać. A może ktoś to już wie i się podzieli wiedzą? :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętać należy, że VW stosuje zmyłkę w stosunku do ogólnie przyjętego ISO zamieniając między sobą lokalizacje obu zasilań we wtyczce.

A oto jeden z zasobów archiwum:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem podczas jazdy wyłącza mi się radio
U mnie to samo ... po jakiejs godzinie radio (Alpha) samo sie wyłącza
Brak napięcia zasilającego na 4 pinie złącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeeee

 

Dzieki za wszystkie sugestie .

 

Luty juz posprawdzalem i faktycznie w 3 miejscach mocowanie do masy bylo oberwane :wstyd: , dla pewnosci przelutowalem reszte podejrzanych i radio gra ... nie wiem czy nie bedzie sie wylaczac po godzinie bo jezdze narazie po miescie .

 

Zaraz ide sprawdzic ten 4 pin , jak to bedzie to to genialnie :hurra:

 

 

pozdrawiam herflik

 

ps koncowki mocy odpadają bo radio gra tylko na 2 przednich orginalnych glosnikach i wcale nie jest gorące , elektrolity .. no moze , jak to nie bedzie problem z tym 4 pinem to bede kopał dalej ;)

 

 

EDIT:

 

I wyjasnilo sie wszystko - nie mialem wogole wyprowadzenia na 4 pin . Tzn w wiazce nie ma przewodu na ktorym pojawia sie napiecie po wlaczeniu stacyjki . Jest jakis bialo-niebieski (nie ma na nim zadnego napiecia) ale on byl w kostce pod 1 pinem ktorego u mnie w radiu nie ma :| Wlutowalem wiec mostek , tak zeby +12V z akumulatora byl caly czas rowniez na 4 pinie i radyjo gra ... zobaczymy jak dlugo :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlutowalem wiec mostek , tak zeby +12V z akumulatora byl caly czas rowniez na 4 pinie i radyjo gra ... zobaczymy jak dlugo

aż do rozładowania akumulatora :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

Makaj chodzi Ci o to ze aku padnie jak zapomne wylaczyc radia na postoju czy o to ze 4 pin ma jakis pobor pradu przy wylaczonym radiu ? Jezeli to pierwsze to uno problemo :ok:

 

 

pozdrawiam herflik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności