Skocz do zawartości
makaveli25

3 gary na lpg-zapłon nowy

Rekomendowane odpowiedzi

mam tylko taki sterownik -centralke-------emulatora niema ,kabel od silniczka krokowego idzie wlasnie tam----i z tamtąd tez idzie na wtryski......sprawdzalem regulator cisnienia nic z niego nie leci......

Zdj?cie050 modified.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro z centralki idą kable na wtryski to musisz sprawdzić czy podczas pracy na LPG wszystkie wtryski odcina.

Najlepiej na odłączonej wtyczce na wtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro z centralki idą kable na wtryski to musisz sprawdzić czy podczas pracy na LPG wszystkie wtryski odcina.

Najlepiej na odłączonej wtyczce na wtrysku.

a jak to sprawdzic?????sprawdzic napiecie czy podaje-------powinno byc malutkie jak jest odciety?????bo całkiem i tak nie zniknie chyba nie??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi zginąć całkowicie.

Po prostu nie mam pewności czy sygnał ze sterownika to plus czy minus.

Odpinasz wtyczkę wtryskiwacza przykładasz do obu pinów multimetr i obserwujesz czy coś sie pokaże, impuls na wtryski to przerywana praca, i multimetr nie zdarzy może wyłapać max napięcia ale na pewno jesli jakaś wartość sie pokaże to centralka nie odłącza wtrysku, jesli go odłącza powinno być zero napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi zginąć całkowicie.

Po prostu nie mam pewności czy sygnał ze sterownika to plus czy minus.

Odpinasz wtyczkę wtryskiwacza przykładasz do obu pinów multimetr i obserwujesz czy coś sie pokaże, impuls na wtryski to przerywana praca, i multimetr nie zdarzy może wyłapać max napięcia ale na pewno jesli jakaś wartość sie pokaże to centralka nie odłącza wtrysku, jesli go odłącza powinno być zero napięcia.

oki jutro to sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem 2 wtyczxki te co był latwy dostep jest 6 volt to chyba nie dobrze??????oczywiscie był na lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu nie mam pewności czy sygnał ze sterownika to plus czy minus.

Na wtryski benzynowe przychodzi stały plus, ECU steruje je masą. W ogromnej większości aut tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest 6 volt to chyba nie dobrze?

No raczej nie.

W 99 % centralka sie usmażyła.

Jeśli jest tak jak pisz Przemek to trzeba by dojść gdzie + czterech wtrysków sie łaczy wpiać tam przekaźnik sterowanie przkaźnika wziać np. z zaworu na reduktorze i po kłopocie.

Drugie wyjscie ti nowy sterownik ale nie daje to gwarancji że będzie działał sprawnie.

Włsnie dlatego ze nie ma pewności czy wtryski się rozłączają gazownicy wstawiaja przekaźnik.

Jeśli boisz sie samemu pobawić sie w elektryce to podjedź do jakiegoś fachury, zrob ci to w godzinkę.

Trochę mnie dziwi ze ten sterownik nie ma opcji emulatora, sprawdź czy pod przepustnicą tam gdzie idzie kabel na sondę nie jest wpięty w ten kabel jakaś samoróbka.

Najlepszym wyjściem jet wywalić sterowni, kupić jakiś tani emulator plus przekaźnik na wtryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No raczej nie.

W 99 % centralka sie usmażyła.

Jeśli jest tak jak pisz Przemek to trzeba by dojść gdzie + czterech wtrysków sie łaczy wpiać tam przekaźnik sterowanie przkaźnika wziać np. z zaworu na reduktorze i po kłopocie.

Drugie wyjscie ti nowy sterownik ale nie daje to gwarancji że będzie działał sprawnie.

Włsnie dlatego ze nie ma pewności czy wtryski się rozłączają gazownicy wstawiaja przekaźnik.

Jeśli boisz sie samemu pobawić sie w elektryce to podjedź do jakiegoś fachury, zrob ci to w godzinkę.

Trochę mnie dziwi ze ten sterownik nie ma opcji emulatora, sprawdź czy pod przepustnicą tam gdzie idzie kabel na sondę nie jest wpięty w ten kabel jakaś samoróbka.

Najlepszym wyjściem jet wywalić sterowni, kupić jakiś tani emulator plus przekaźnik na wtryski.

ile amper musi miec taki przekaznik?????azeby ogarnac te 4 wtryski???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zupełności taki jak na zdjęciu wystarczy czyli 30/40 amper.

1775336397

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zupełności taki jak na zdjęciu wystarczy czyli 30/40 amper.

1775336397

wlasnie taki doslownie kupie...bo na taki patrzylem.dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w motoryzacyjnym razem z kostką do tego kilka konektorków i będzie przynajmniej schludnie wyglądać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wtryski benzynowe przychodzi stały plus, ECU steruje je masą. W ogromnej większości aut tak jest.
próbowałem znalesc gdzie sie łącza wszystkie plusy z wtrysków schodza sie do takiej duzej złaczki kolo kopułki zapłonowej(kupe kabelków tam wchodzi i z 2 strony wychodzi) wydaje mi sie ze ona jest rozdzielna ale ja jej nie umiem rozdzielic boje sie ze cos uszkodze---wiecie czy da sie ja rozłaczyc i zobaczyc gdzie tam sie to schodzi wszystko??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. schematu plus stały ma kolor czerwony i gdzieś się musi łączyć....wszystko możliwe ze dopiero przy skrzynce przekaźników.

Minus ze sterownika to kolor szary w połączeniu z innymi kolorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak przekaznik załozony----znalazłem jeden kabelek w ktorym sie łacza wszystie 4 plusy z wtrysków okiazalo sie ze jakies 10 cm po wyjsciu z wtrysków wszystkie 4 koloru czrnego łacza sie w 1 czerwony juz troche grubszy ale ze to wszytsko bylo izolowane tasma wiec nie bylo widac ale z nudów odizolowalem i znalazłem ale fuksior szybko podlaczylem sterowanie na cewke wzielem z reduktora i wszystko pieknie dziala wtryski odciete sa juz na przekazniku.......podziekowania dla lebowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności