Skocz do zawartości
Gość fatboyx

Wygłuszenie drzwi 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fatboyx

Witam!

 

Zmieniłem ostatnio głośniki przednie w 3B 1998. Podczas słuchania głośniejszej muzyki drzwi brzęczą. Co i jak trzeba wygłuszyć? Gdzie nakleić matę (i jaką). Dzrwi składają sie z trzech wartw (boczek, aluminiowa przegroda i blacha zewnętrzna) Nie wiem na co i z której strony trzeba byłoby przykleić matę.

Prosze o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może brzęczą bo masz niespasowane na scisk elementy drzwi? Uszkodzone spinki przy rozbieraniu drzwi? :)

Brzęczy na styku warstw. Jak przykleisz matę na środku to nie przestanie. Przykleić matę warto ale żeby zlikwidować odgłosy daj cos między blachy. Jakiś materiał po obwodzie... Kiedyś w jednym takim przykleiłem te włochate, szare paski używane w szafach przesuwanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumia sie matami bitumicznymi oraz, dla osiagniecia lepszych efektow, pasta. Jak juz zostalo powiedziane, waznym elementem dla stabilnosci boczkow sa spinki, ktore bardzo czesto (szczegolnie w niskich temp) pekaja. Warto sie zaopatrzyc w komplet spinek (nie pamietam ile wchodzi w drzwi kierowcy - 3,5?), opalarke i maty bitumiczne, najlepiej 2 rodzaje grubosci. Grubsza oklejamy blache by zlikwidowac wszelaki rezonans, ktory sie moze ew. pojawic a ciensza boczek - zaklejamy wszystkie ruchome elementy w ten sposob, by nie ograniczyc funkcjonalnosci, ale by wyeliminowac drgania. Dobrym pomyslem moze byc jeszcze oklejenie rantow boczkow tak, by podczas montazu boczka zlikwidowac ew.luz. Do tego mata bitumiczna sie nie nada, to trzebaby pomyslec nad czyms innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

mam pytanko apropo tych mat to niewiecie gdzie mozna je tanio kupic? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasioo
mam pytanko apropo tych mat to niewiecie gdzie mozna je tanio kupic? :?:

Pytaj w warsztatach car audio, ale tam od razu zaproponuja dynamat lub cos podobnego za ciezkie pieniadze.

Polecam udac sie do pobliskiego warsztatu (sklepu) blacharskiego i spytac o maty wygluszeniowe. Nie zachwycaja ale daja rade. Ostatnio uzywam maty dekarskiej firmy soudal ktora dostaniesz w Castoramie na dziale budowlanym. Dostepna jest bodajze w 3 roznych szerokosciach i kosztuje okolo 100-120 za rolke. Jest o wiele lepsza od tych mat blacharskich (i tansza) i kupowanie dynamata uwazam za wyrzucanie kasy w bloto... chyba,ze ktos lubi sie potem chwalic,ze wygluszyl dynamatem za 1000pln.

 

[ Dodano: Wto Sty 24, 2006 16:18 ]

Passat jest dobra baza do modyfikacji car audio. Drzwi sa naprade solidne a nie folia zamiast przegrody:) Jezeli chcesz uzyskac lepszy kick wyglusz blache za glosnikiem (ale nie staraj sie wygluszac calej blachy bo nie ma sensu i dojscia). Zatrzaski po kilku zdjeciach i zalozeniach tapicerki odmawiaja posluszenstwa (koszt w serwisie chyba 2 lub3 zlote za sztuke).

Nie wiem jak jest w 3B ale w 3BG w jednym miejscu pomiedzy przegroda a boczkiem jest jeszcze spory kawal styropianu czy innego syfu usztuwniajacego wybrzuszenie. Lepiej to wywalic i wsadzic watoline wygluszeniowa.

Aha wazne jest takze solidne umocowanie glosnika, najlepiej na panelach.

.... i nie zapominaj o tym, ze potrafia tez dzwonic przerozne przedmioty znajdujace sie w kieszonce drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna wazna sprawa - to, co bedzie wkladane do drzwi nie moze nasiakac woda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos powiedziec jaki mam kupic wymiar maty bitumicznej (SOUDAL) aby starczylo na wyciszenie dwóch przednich drzwi w Passacie B4. 15cm x 10m czy 30cm x 10m. Prosze o szybką odpowiedz poniewaz jutro zabieram sie za wygluszanie. A u mnie w miescie 15cmx10m kosztuje 60zł zas 30cmx10m 111zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie dopisze, mate soudala juz kupilem, mam nadzieje ze starczy, pytanie moje jest takie, w tym soudalu jest klei, czy uzywac do tego jeszcze opalarki, jak dobrze to zrobic bom kompletnie zielony ?

 

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 22:47 ----------

 

a i co wygluszyc, ktore elementy ? co jeszcze zrobic poza przyklejeniem maty, aby wszystko bylo na gladko?.

Edytowane przez Maciek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc, z gory dziekuje za wszelkie porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opalarka jest dobra ale nie przymus. w mojej octavce to maty w lecie na sloncu kladlem i rozgrzane klejilem na drzwi. w passacie jak obklejalem drzwi to za pomoca tekiej to suszarki. od razu widac ze jest solidniej zalozone i nie trzeba strachu ze w lecie ci te mazy pospadaja i znowu ze cholerne rozbieranie drzwi i wyciaganie zamka.

jesli tego jeszcze nie robiles, to zaplanuj lekko 1 dzien na robote - i nie trac nerwöw- jak ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam takie pytanko., mam szersze opony od serii I podczas jazdy przy większych prędkościach strasznie denerwuje mnie szum dobiegający z zewnątrz pojazdu. Chciałbym się dowiedzieć czy wygłuszanie drzwi jak pod car audio, daje również efekt wyciszenia wnętrza pojazdu z hałasu/dźwięków dobiegających z zewnątrz pojazdu. Ewentualnie co jeszcze można zrobić by zmniejszyć ilość decybeli w kabinie?

Pozdrawiam.

Nie ma chętnych w tym temacie widzę, a szkoda:/

Edytowane przez ovca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności