Skocz do zawartości
radekkwiatek

Kurier z własnym autem i działalnoscią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jak w temacie zastanawiam sie nad załozeniem wlasnej dzialalnosci i kupnem jakiegos auta. chcialbym podpisac umowe z jakąś firma kurierska, czy ktos ma jakies doswiadczenie w tej dziedzinie i jak sie do tego zabrac?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tam bylo malo na temat wlasnej dzialalnosc:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przymierzałem się do kurierki,ale po dokładnym zainteresowaniu się tematem odpuściłem.Mam kilku kumpli,którzy jezdżą.Pomijając założenie działalności i zakup samochodu(w zależność od firmy są wymagania co do wieku pojazdu itd) to wg mnie same minusy.Wstajesz wcześnie,jeździsz cały dzień,na początek dostajesz kiepski rejon(lepsze mają ci którzy sa w tym fachu długo,nierzadko 10lat),są różni klienci,niektórzy foch bez powodu.Płacone masz od paczki odebranej i dostarczonej(ok.3-4zł;więc ile dziennie trzeba tego mieć policz sam).Fakt,że kwota na fakturze na koniec miesiąca jest spora,ale trzeba opłacić działalność,ewentualny leasing,naprawy busa,paliwo no i na życie musi starczać.Tak czy siak na początku do interesu musisz dokładać.Jeden kumpel ma 5 busów(pracuje w branży z 6lat),płaci grosze studencikom,którzy się cieszą że latają cały dzień samochodem i dopiero może powiedzieć,że się opłaca.Busy nówki z salonu.Stare to więcej w serwisie stoją,a robić 2 miechy na komplet opon to też mało opłacalne.Proponuję poczytać też forum kurierskie.W każdym razie to wszystko wystarczyło,żeby mnie zniechęcić.Jednak jak już koniecznie chcesz spróbować zatrudnij się w jakiejś firmie,pojeździsz miesiąc na próbę i będziesz miał obraz jak ta praca wyglada.Na naszym forum na pewno są też kurierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko zależy od rejonu. Najlepszy to w sumie jest w mieście. Mało kilometrów robisz a przesyłek w uj roznosisz. Dostałem kiedyś taki fajny rejon, że jak zaparkowałem samochód w centrum to z 20 adresów obskakiwałem na piechotę no chyba, ze ktoś sobie telewizor 57" zamówił :D Jak auto to raczej coś z nowszych roczników no i koniecznie ze wspomaganiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałem się podłączyć do tematu, jak by wyglądała sprawa założenia firmy przewozowej. Były by to trasy polska-Słowacja i towar woził bym narazie własnym Passatem.. chodzi mi o wożenie części samochodowych z naszych hurtowni do słowackich mechaników i ja bym się zajmował tylko samym transportem tychże części.i mam kilka pytań:

 

czy mógł bym mojego Passata zarejestrować jako auto firmowe czy trzeba by było go najpierw przerabiać jako osobowo-towarowy i wkładać mu kratkę??

 

czy mając taką firmę i jeżdżąc na trasie polska Słowacja muszę mieć licencje na transport międzynarodowy?? (wydaje mi się że tak)

 

i jakie mogły by wtedy być stawki za kilometr??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kratki nie musisz miec, ale nie bedziesz mogl odliczac VATu od paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mając taką firmę i jeżdżąc na trasie polska Słowacja muszę mieć licencje na transport międzynarodowy??

Licencja tylko pow 3,5t. Ale wtedy to już tacho itd itp.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności