Skocz do zawartości
moby

Czyszenie intercoolera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu mówię, że szukałem, ale nic ciekawego nie ma w tym temacie.

 

Chodzi o czyszczenie intercoolera w Passacie 1.9 tdi (AFN) cała ta puszka z IC od dołu jest zaolejona ... mocno ;), nie wiem jak to wygląda wewn. i nie wiem czy np wewn. IC nie ma jakiś zlepków kurzu z drogi wraz z olejem, które osłabiały by jego wydajność?

 

Warto to czyścić ?? i czy można mu ewentualnie zafundować kąpiel w ropie żeby ten olej wypłukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas mycia zobacz skad wycieka Ci olej moze masz nieszczelny IC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto to czyścić ?? i czy można mu ewentualnie zafundować kąpiel w ropie żeby ten olej wypłukać?

 

Warto, można, a nawet trzeba :)

 

I przy okazji sprawdź czy jest szczelny, bo jeżeli olej cieknie z dołu to dobrze to nie wróży.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz to wyczyścić płynem do mycia silników- (taka buteleczka jak do szyb) nie pamiętam nazwy ale skuteczny w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podepnę się do tematu.Czy w paskach można wyjąć intercooler bez zdejmowania zderzaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja podepnę się do tematu.Czy w paskach można wyjąć intercooler bez zdejmowania zderzaka?

Marne szanse kolego;) Trzeba zrzucać lampy zderzak i dopiero dopierać się do IC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mej" nie chce mi się otworzyć ten link... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYCIAGASZ LAMPE KIERUNEK LEWY I OD DOLU WYBIERASZ INC... BEZ ZDEJMOWANIA ZDERZAKA JA TAK WYJMOWALEM TROCHE TRZEBA SIE NAMECZYC ALE WYJDZIE:dobrze:manga:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam paska po lifcie wię chyba lampa nie wyjdzie bez zwalania zderzaka... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra,nie wiem jak jest w 1.8T,ale w TDI można wyciągnąć IC bez ściągania lampy ;)

 

picture.php?albumid=645&pictureid=3195

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to było by super.Ale to trzeba na kanale i wyjmować go do dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dołączę się do pytania bo ostatnio zobaczyłem ze zaczyna mi sie lekko pocić przy kolanku co się łączy intercooler i to jest olej. I co wyczytałem to żle jest bardzo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra,nie wiem jak jest w 1.8T,ale w TDI można wyciągnąć IC bez ściągania lampy ;)

 

picture.php?albumid=645&pictureid=3195

w 1.8t nie podola sie bez zderzaka i poluzowania pasa przedniego-ja sciagalem bez i w ten cudowny sposob pozbylem sie jednego zaczepu w itc bo brakowalo 3mm by wyszedl :(

ale zakleilem poxipolem i smiga ;)

 

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

 

i jezeli chodzi o czyszczenie-plyn do czyszczenia silnikow dziala na cieplej npowierzchni a do sprzegla i hamulcow(eter) rozpuszcza olei i syf bez podgrzewania-na koniec 3 litry ropy i plukanko do czysta

 

 

a swoja droga ja nie wiem jak wam sie moze pocic... jak sie poci to znaczy ze jest nieczelnosc bo jak ciecz ucieka to juz powie3e tym bardziej ;) ja mialem jakis 1l w its i rurach ale nic sie nie pocilo a stalo na laczeniach na 2 cm od dna rury ;)

 

dziwne te wasze pocenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przy wymianie oleju tez zauważyłem że IC był ostro zaolejony od dołu.Wyglądało jak by ciekło z łączenia rury z IC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku też nie było łatwo wymienić IC,ale na szczęście obyło się bez odkręcania pasa przedniego,chociaż pamiętam że niewiele brakowało a też by nie weszło. ale co dwie głowy,to nie jedna ;)

IC wyciąga się od spodu,ale kanał nie jest potrzebny.autko było podniesione na podnośnikach z dwóch stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie widzę jak mi się poci przy intercoolerze i będę musiał odpiąć i spr. może coś jest źle założone kolanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności