Skocz do zawartości
rafaszk

stukoty z silnika - swap czy remont?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie znalazłem nigdzie na forum podobnego wątku więc zakładam nowy.

A więc od pewnego Czasu mam problem z moim paskiem b5 1.9 tdi PD 115 KM. A więc na wolnych obrotach a po dadaniu gazu jeszcze bardziej slychać jakiś stukot od strony silnika a konkretnie to jak się stoi przed autem to po lewej stronie. Powiedziano mi, że to coś z nastawnikami, hydrauliką? Nie chve pchać się w remont, wolę poszukać blok silnika i zmienić. Tylko teraz pytanie czy w każdym PD sa te same bloki silnika(każdy mi podejdzie)? NP z B5 FL AWX albo avf? Albo ARL?

Dodatkowo mam dosyć duże luzy na skrzyni i założone koło jednomasowe:dolamam A chciałbym jakąś 6 skrzynie i normalną dwumase bo mam dość szarpania. Koledzy proszę o jakieś rady w wskazówki? Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a popychacze nie stukaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego taka też jest opcja podobno :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak popychacze są brane pod uwagę, to nie wiem skąd ta smutna mordka.

Jeżeli to popychacze, to wymiana jest generalnie tania - i nie będzie konieczności podmiany czy remontu głównego silnika.

 

Z drugiej strony pomyśl sobie, ile to komplikacji przeszczepić silnik na inny model. Komputer, wiązka, pieprzenie się z VAGiem, inne mocowanie skrzyni 6... No nie każdemu się chce, nie każdemu to wychodzi. Ewentualnie, jeżeli to nie szklanki dzwonią, tylko grubsza awaria, to podmień silnik i skrzynię na taki sam jak masz - gdzieś z anglika czy coś i jedź na chiptuning. Zabawa w miarę prosta i przyjemna a i moc większa. O kosztach nie mówię.

Edytowane przez carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za wyczerpującą wypowiedź, nie wiem czy chce się bawić w remonty bo jak rozbiorę silnik a okaże się coś grubszego to będzie kicha ;/ tylko czy blok silnika bez osprzętu w każdym PD jak mój-> ajm, czy awx czy avf itd są takie same? Bo patrzyłem na allegro i jest duży wybór ale nie o moich oznaczeniach. A skrzynie raczej masz rację że lepiej władować taką samą bez komlikacji. Z góry dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To orientuje się ktoś, czy bloki silnika bez osprzętu są takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Nie znalazłem nigdzie na forum podobnego wątku więc zakładam nowy.

A więc od pewnego Czasu mam problem z moim paskiem b5 1.9 tdi PD 115 KM. A więc na wolnych obrotach a po dadaniu gazu jeszcze bardziej slychać jakiś stukot od strony silnika a konkretnie to jak się stoi przed autem to po lewej stronie. Powiedziano mi, że to coś z nastawnikami, hydrauliką? Nie chve pchać się w remont, wolę poszukać blok silnika i zmienić. Tylko teraz pytanie czy w każdym PD sa te same bloki silnika(każdy mi podejdzie)? NP z B5 FL AWX albo avf? Albo ARL?

Dodatkowo mam dosyć duże luzy na skrzyni i założone koło jednomasowe:dolamam A chciałbym jakąś 6 skrzynie i normalną dwumase bo mam dość szarpania. Koledzy proszę o jakieś rady w wskazówki? Będę wdzięczny.

kolego wg etki bloki silników AJM i AJT są takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego wg etki bloki silników AJM i AJT są takie same

Kolego a możesz sprawdzić jeszcze AWX? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilczak miał ATJ-a i wsadził cały silnik z AWX-a. Nie pasował tylko jeden przewód od klimy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a możesz sprawdzić jeszcze AWX? Dzięki
AWX pasuje do AVB i AVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, przewód od klimy zawsze można przerobić. Będziemy działać. Gdyby ktoś wiedział o takim silniku i skrzyni na sprzedaż do proszę dać znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprzęt rozebrany i nie jest to ani pompowtrysk, ani popychacze. Głowica, tłoki? Pewnie jednak trzebabędzie zrobić transplantację z jakiegoś mocniejszego brata. Może arl 150KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam skorzystam z tematu,czym sie rozni silnik ANB od APU wychodzily w tym samym czasie?Drugie pytanie,czy z ktory z tych w/w podszedlby za AEB?pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam skorzystam z tematu,czym sie rozni silnik ANB od APU wychodzily w tym samym czasie?Drugie pytanie,czy z ktory z tych w/w podszedlby za AEB?pozd.
APU jest podobny do AEB i ANB wg etki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze sa podobne,napewno goly silnik bedzie pasowal,ale inne podzespoly?skrzynia np.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Szukaj AWX AVF lub ASZ wszystko pasuje p&p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukaj AWX AVF lub ASZ wszystko pasuje p&p

 

Szukam szukam kolego... najlepiej avf i 6 skrzynie. Tylko najlepiej znaleźć to jeszcze na aucie jakimś żeby spróbować. Ah czas mija a auto stoi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yazerman

Witam.

 

Od pewnego czasu slysze stukot w silniku, ale nie jest to taki dzwiek jak opisuja koledzy w innych postach, jest to raczej taki dzwiek jak by cos uderzalo w plastik co pare sekund. Silnik nie kopci, nie skacza tez obroty, przyspiesza elegancko, kiedy dodam gazu tego stukania nie slychac. A kiedy zejdzie z obrotow znowu co pare sekund slychac ten dzwiek jakby cos "skakalo" po silniku. Rozrzad byl wymieniany, olej tez. Czy ktos z Was moze wie co to jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem avf blok turbo skrzynie. Pytanie kolektory są te same co w moim ajm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolektor jest taki sam.. jak tam swap??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności