Skocz do zawartości
BartekP

zakrywać tablice rejestracyjne czy nie?

Czy zakrywać tablice rej na zdjeciach i ogłoszeniach?  

74 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zakrywać tablice rej na zdjeciach i ogłoszeniach?

    • TAK
      37
    • NIE
      17
    • bez różnicy
      20


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Moro

znajomy Milicjant powinien pomóc w kwestii adresu i danych po blaszkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajomy Milicjant powinien pomóc w kwestii adresu i danych po blaszkach

I tym samym (jeśli to wyjdzie na jaw) złamie ustawę o ochronie danych osobowych, w konsekwencji wyleci z roboty z zarzutami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

dokładnie jak piszesz ,jeżeli nie wyjdzie na jaw, skoczą mu a dane wyjdą .Wiec można ,ale wracając do tematu ja też blach nie zakrywam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Podaj mi moje dane osobowe na podstawie moich tablic rej. ZGL 07378 jak je rozszyfrujesz masz zgrzewkę browara u mnie. :D

...

 

Art. 6. punkt 1. ustawy o ochronie danych osobowych:

"W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej."

 

Art. 6 punkt 2. ustawy:

"Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne."

Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883

 

A czy nr rejestracyjny nie jest to nr identyfikacyjny? ;)

Ja Ci tego nie rozszyfruję, jak to określiłeś bo nie mam takiej potrzeby ale wystarczy że jest możliwość zidentyfikowania konkretnej osoby na jakiejś podstawie i już to jest dana osobowa. A wracając do tablic nie ma dwóch takich samych numerów rejestracyjnych czyli jeden numer identyfikuje dokładnie jeden samochód i tym samym jego właściciela. To tak samo jak nie ma powtarzających się nr PESEL czy odcisków linii papilarnych (dane biometryczne też podchodzą pod tę ustawę).

Ps. a czy np adres e-mail jest daną osobową? :bleble

 

PozdraVWiam:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wracając do tablic nie ma dwóch takich samych numerów rejestracyjnych czyli jeden numer identyfikuje dokładnie jeden samochód i tym samym jego właściciela.
Wsio w porządku tylko mówiąc o zidentyfikowaniu mnie poprzez numery tablic miałem na myśli szarego obywatela. To że niektóre służby mają takie możliwości to inna sprawa, ale one używają tych danych aby zidentyfikować człowieka który popełnił wykroczenie bądź przestępstwo. Szary Kowalski bądź Nowak pałający się złodziejstwem nie ma takich możliwości. A poza tym nawet jak ktoś mnie zidentyfikuje po tablicach to co? Nie mam czego ukrywać. No chyba ze ktoś jest znaną osobą, ma lewe interesy, cztery firmy każda pod inną nazwą aby uciekać od podatków, pralnię brudnej forsy albo kupę pieniędzy (co niekiedy się łączy). Wówczas tak niech nikt nie dojdzie gdzie mieszkam bo jeszcze mi porwą dziecko (jak się da) albo daj boshe żonę. Dlatego uważam że zakrywanie tablic to bzdura, ale cóż polak idzie z duchem mody inni tak robią to dlaczego nie ja. :D
a czy np adres e-mail jest daną osobową?
Tak jest bo dany adres tylko ty masz. I podając go podajesz swoje dane osobowe, bo przy rejestracji adresu musiałeś je podać. :P

Dlatego dane osobowe tak naprawdę zostawiamy wszędzie nie tylko na tych nieszczęsnych tablicach rejestracyjnych, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto zakrywac bo:

 

- pytasz sie w ktorym miejscu dac zabezpieczenie bo jeszcze nic nie masz, a auto stoi pod chmurka i planujesz za tydzien w sobote dolozyc. pan Bronek czyta forum i widzi ze jestes z centrum katowic i masz tablice ABC 12345. dzwoni do pana Wlodka i mowi ze stoi taki jeden na full wypasie z 2004r w jego okolicy, prawdopodobnie tam i tam (widzial na naszej klasie gdzie do szkoly chodziles i poznaje po zdjeciach okolice).

 

- chwalisz sie jakie to masz car audio i inne *******y i czytaja to lebki z okolicy ktore daja cynk komukolwiek

 

 

 

myslicie ze tutaj nie ma zlodziei ?

 

PS. co do danych osobowych, nie wmawiajcie sobie ze nie da rady zalatwic czyichs danych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahha - to samo zrobiliśmy w tym samym czasie :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az mi sie kompjuter powiesił ze smiechu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha duzy dobry link:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na aukcjach angielskich zakrywa sie tablice(robia to obeznani sprzedawcy) jezeli np auto ma wade wplywajaca na wysokosc ubezpieczenia lub mialo np wymieniana uszczelke pod glowica w firmowym serwisie...

Znaczenie ma to takie ze juz wiekszosc kupujacych w uk zna motyw iz mozna sprawdzic auto na 3-4dni przed zakupem podajac nr rej do specjalnej instytucji ktora nam w ciagu 4 dni pdpowie czy auto bylo bite, jak, jak to wplynelo na usbespieczenie i jakie mialo usterki w swojej historii(ale to ostatnie jak mowie-jedynie usowane przez firmowy serwis).

Tak wiec jak koles chce mi wcisnac passata za mila kase i w zaje..stanie a ja nie mam mozliwosci sprawdzenia go to moge to jedynie zrobic po kupnie lub nie kupowac.

Jezeli np zapytam nieuczciwego sprzedawce po obejrzeniu czy jest mozliwosc zaplaty i odbioru za 4-5 dni bo np bank musi mi wyplacic kase i to tyle trwa to ten powie ze nie ma sprawy(jezeli jest ok i sie nie boi) lub ze niestety jeszcze dzis ma drogiego kupca(co jest 99% dowodem na to ze auto np ma wypadek i przez to jego ubezpieczenie wzroslo o np 30%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Art. 6. punkt 1. ustawy o ochronie danych osobowych:

"W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej."

 

Art. 6 punkt 2. ustawy:

"Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne."

Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883

 

A czy nr rejestracyjny nie jest to nr identyfikacyjny?

Ja Ci tego nie rozszyfruję, jak to określiłeś bo nie mam takiej potrzeby ale wystarczy że jest możliwość zidentyfikowania konkretnej osoby na jakiejś podstawie i już to jest dana osobowa. A wracając do tablic nie ma dwóch takich samych numerów rejestracyjnych czyli jeden numer identyfikuje dokładnie jeden samochód i tym samym jego właściciela. To tak samo jak nie ma powtarzających się nr PESEL czy odcisków linii papilarnych (dane biometryczne też podchodzą pod tę ustawę).

Ps. a czy np adres e-mail jest daną osobową?

 

Dane osobowe to dane osoby fizycznej a nie auta - to po pierwsze.

po drugie ustawa nie zakłada że ktoś złamie prawo i wejdzie w posiadanie danych osobowych na podst nr rej w nie uprawniony sposób łamiąc prawo(patrz Art 6 pkt 3 czyli:"Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeśeli

wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań." ) a po trzecie dokonałeś zbyt rozszerzającej wykładni prawa

 

p.s. 1 - e-mail nie jest daną osobową

 

p.s. 2 - kałuża dobra ale zakrycie deską było mistrzowskie

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności