Skocz do zawartości
yoshi2

Centralny padł, słychać tylko cykanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam w pasku B3 jakiś niefabryczny central i padł mi siłownik w tylnych lewych drzwiach.

Heh niestety zrobiłem zwarcie przy tym siłowniku i teraz nie działa mi centralny.

Przeszukałem wszystkie bezpieczniki jakie miałem w skrzynce i okolicach i nic.

 

Alarm działa, gdy chce załączyć sam centralny słychać tylko cykanie z centralki, ale siłowniki nie reagują.

Znalazłem tylko jeden bezpiecznik, po wyjęciu, którego przestaję działać alarm oraz cichnie też centralka od centralnego tak jakby te dwie rzeczy były podpięte po jeden bezpiecznik.

 

Nie wiem czy jest jeszcze jeden bezpiecznik tylko od centralnego, ukryty gdzieś w dziwnym miejscu czy to nie wina bezpiecznika ?

 

Przeszukałem większość wątków na forum i nic.

Macie jakieś pomysły ? Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć jeszcze jedną centralkę - od centralnego. Znalazłeś póki co tylko od alarmu. Najprawdopodobniej będzie w okolicach alarmu. I będzie tam bezpiecznik.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo będziesz maił jedna centralkę a jak byś sam nie działający siłownik odłączył bo może on blokuje resztę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę nie doczytałem.

Spróbuj wyciągnąć centralkę od zamka i ją rozkręcić. Zobacz czy jakieś ścieżki nie upalone. Może w samej centralce jest bezpiecznik.

Pozdrawiam.

Edytowane przez wroobelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wroobelek - Właśnie to jest centralka od centralnego, bo jak odpinam ją całkowicie to alarm nadal można włączyć.

Przed chwilą jeszcze byłem na moment w autku i po uruchomieniu centralnego słychać cyknięcie a następnie takie jakby bzyknięcie chwilowe :/ Jakby wewnątrz coś drgało przez chwilę.

 

@Cinek668 - ale padł mi siłownik slave, więc chyba nie powinien blokować reszty ?

Edytowane przez yoshi2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale brzęczy Ci w centralce?

Tak jak pisałem wyżej. Pruj centralkę...

Ale z drugiej strony jak słychać cykanie z centralki to nie padł bezpiecznik - przekaźniki cykają. Stawiam na uszkodzenie centralki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralkę też już rozbierałem, zapomniałem napisać.

Nie widziałem nic podejrzanego.

Nic nie było upalone przynajmniej.

 

Były tam przylutowane dwie kostki, chyba, że w środku nich coś padło, ale zdziwiłbym się, że centralka nie była zabezpieczona jakimś zewnętrznym bezpiecznikiem przed przeciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo ci ten siłownik uszkodzony zaczyna blokować albo przypadkowo spaliła się centralka. anie wiesz jakiej firmy masz ten centralny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ruszasz masterem to nic się nie dzieje? Trzeba by samą centralkę obmierzyć, zobaczyć czy prawidłowo reaguje na podawane impulsy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej reakcji zamków, ani z pilota, ani też przy ręcznym otwieraniu i zamykaniu.

 

Nie wiem jakiej firmy jest centralka, podejrzewam, że jakiś tani badziew.

Coś tam na obudowie było napisane, jakieś "Guardian" coś tam, ale to sprawdzę jeszcze jutro i napiszę jeśli to ma jakoś pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj centralę i daj jakiemuś znajomemu elektronikowi niech to obmierzy. Szkoda od razu kupować nowy central i pruć pół samochodu. Jeżeli poszło zwarcie od strony siłownika, może padła jakaś dioda na zabezpieczeniu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pogrzebałem jeszcze trochę przy centralce i znalazłem przerwaną ścieżkę jednak, połączyłem ją na szybko i wszystko ruszyło, ale nie do końca.

 

Z pilota otwierają się i zamykają wszystkie zamki oprócz mastera w drzwiach kierowcy.

Gdy nacisnę bolczyka ręcznie w masterze wszystko się zamyka, ale otworzyć masterem już nie mogę niczego.

 

 

Po prostu na otwarcie mastera centralka nie reaguje.

Myślicie, że centralka jednak już do wymiany ?

 

Aha, u mnie w centralce jest 6 pinów na wyjściu, na allegro są tanie uniwersalne centralki, ale z 8 pinowymi wyjściami.

Podejdzie taka czy muszę mieć dokładnie taką z 8 pinami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ostatnio podobne cuda poprostu kabel mi sie przetarl pod progiem po zabiegu wszystko wrocilo do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj pogrzebałem jeszcze trochę przy centralce i znalazłem przerwaną ścieżkę jednak, połączyłem ją na szybko i wszystko ruszyło, ale nie do końca.

 

Z pilota otwierają się i zamykają wszystkie zamki oprócz mastera w drzwiach kierowcy.

Gdy nacisnę bolczyka ręcznie w masterze wszystko się zamyka, ale otworzyć masterem już nie mogę niczego.

 

 

Po prostu na otwarcie mastera centralka nie reaguje.

Myślicie, że centralka jednak już do wymiany ?

 

Aha, u mnie w centralce jest 6 pinów na wyjściu, na allegro są tanie uniwersalne centralki, ale z 8 pinowymi wyjściami.

Podejdzie taka czy muszę mieć dokładnie taką z 8 pinami ??

A w drzwiach pasażera z przodu nie masz mastera?

Jeśli masz, to przełóż go do drzwi kierowcy i zobacz co się będzie działo. Jeśli masz slave, to dokup mastera po prostu, chyba łatwiej go wymienić niż centralkę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko co mi da założenie mastera po stronie pasażera ?

Przecież ja chcę, żeby reszta zamków reagowała na drzwi kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem.

Mastera z drzwi pasażera przełóż do kierowcy.

A jeżeli w drzwiach pasażera masz slave, to nie ruszaj tego, tylko dokup siłownik master i wsadź do drzwi kierowcy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco.

Kupiłem nową centralkę oraz siłownik master w drzwiach kierowcy.

Wszystko zamontowałem i teraz siłownikiem master mogę z klucza zamykać i otwierać pozostałe rygle czyli tu jest OK.

 

Natomiast master kompletnie nie reaguje na sygnał z pilota ( pozostałe zamki reagują ).

 

Macie jakieś pomysły ? Może trzeba jakieś kable podmienić czy coś :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności