Skocz do zawartości
pass

wymiana czy naprawa silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaj kolego inny silnik na przekładkę. Gdybyś robił remont to bynajmniej wiesz co masz.. To już od Ciebie zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Silnik 1.6 o kodzie AHL posiada już aluminiowy blok, Czy ktoś się orientuje jak wygląda remont kapitalny w wypadku uszkodzenia czy zużycia tulei cylindrowych?

Widzę, że są w sprzedaży nadwymiarowe tłoki, ale pasują chyba też do starszych silników z żeliwnym blokiem(więć może są tylko pod kątem tych starszych produkowane).

Innymi słowy, czy jest możliwość zastosowania nadwymiarowych nowych tłoków, a jeśli tak jak wygląda technologia naprawy?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem VW Passat B5 1,6 74kW benzyna z 97 roku. Nie jestem pewien jaki kod silnika w sensie ADP, AHL  Mam mały problem z silnikiem. Mianowicie dziwnie pracuje - tak jak by pracował tylko na trzech garkach. Wymieniłem świece, kable zapłonowe, cewkę. Wyczyściłem przepływomierz powietrza. A jeszcze jedno jak wymieniałem kable i świece zauważyłem, że przepływomierz miał wypiętą wtyczkę. Było dobrze przez chwilę. Niestety problem powrócił. Znów nierówno pracuje i tak jak by nie palił na jeden cylinder. Macie może jakieś pomysły co to może być? Mam pewne podejrzenia że może być silnik do remontu. Proszę o jakąś pomoc. Z góry dziękuję 🙂🙂🙂

Edytowane przez Zbyszek Zabrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności