Skocz do zawartości
jakczy

auto przyspiesza bez dodawania gazu

Rekomendowane odpowiedzi

silnik 1,8 ABS 90KM benz-gaz w czasie hamowania silnikiem np.z góry na piątym biegu auto nagle przyspiesza, pedał gazu wciska się sam i powtarza się to co parę sekund aż go zdławię hamulcem lub włączę luz i mocno przegazuję.Zdarza się to sporadycznie ale nie jest to bezpieczne.Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka zacięta gdzies???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi i chyba na 90% jest to wina krokowca, który uchyla bez powodu przepustnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciachnij 2pin we wtyczce od dziada :fajny i będzie po problemie - sprawdzone :dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem to samo w audi 80 i co ssał lewe powietrze z pod uszczelki wtrysku i z wężyka od podcisnienia hamulcy rozebrałem uszczelniłem dokładnie i wymieniłem wężyk jest ok a silniczek krokowy jest 6 pinowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawnik sam z siebie nie będzie podwyższał obrotów. Ucinanie przewodu sterującego jest pomysłem co najmniej paranoicznym. Do sprawdzenia podstawa pod wtryskiem oraz styk biegu jałowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajduje się styk biegu jałowego bo poduszka pod wtryskiem jest szczelna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styk znajduje się na końcu trzpienia który uchyla przepustnicę. ABS ma nastawnik czteropinowy, wyjściem styku są dwa dolne piny. Przy naciskaniu go palcem powinno być na przemian 0 Ohm(zwarcie) i nieskończoność (przerwa). Na dwa górne możesz podać +6V i zmieniając polaryzację obserwować czy nastawnik płynnie i bez zacięć wysuwa i chowa trzpień.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nastawnik sam z siebie nie będzie podwyższał obrotów. Ucinanie przewodu sterującego jest pomysłem co najmniej paranoicznym.

Będzie podwyższał, będzie - uwierz w to, miałem to samo.

Ucinanie przewodu dotyczy motorów z 6 pinowym nastawnikiem, może jestem paranoikiem, ale u mnie pomogło, specjalisto od ludzkiej psychiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie podwyższał, będzie - uwierz w to, miałem to samo.

Ucinanie przewodu dotyczy motorów z 6 pinowym nastawnikiem, może jestem paranoikiem, ale u mnie pomogło, specjalisto od ludzkiej psychiki.

Specjalisto od mechaniki - to wywal ten wtrysk i załóż gaźnik od dużego fiata. Jak się uwsteczniać to po całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozładowując atmosferę ... jestem specjalistą od wszystkiego, tylko nie od mech i psychiki aut ;) huehue /joke

 

Ja myślę że ma to jednak związek z instalacją gazową, z tego co wyszukałem na 4um to te objawy dzieją się w autkach z instalacjami gazowymi, być może właśnie specjaliści gazownicy nie radzą sobie z prawidłowym wpięciem sterownika gazu.

 

---------- Post added at 16:04 ---------- Previous post was at 15:01 ----------

 

Czy w ADZ-ie ten styk znajduje się w tym samym miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmęczyło mnie szukanie przyczyny występowania problemu - uciąłem kabelek i jest wszystko OK. Nie jestem zwolennikiem takich napraw ale żadne z podanych rozwiązań nie poprawiły sytuacji.

 

Tak więc kabel ucięty, auto już nie przyspiesza samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności