Skocz do zawartości
Marcin_e36

Porysowany klosz lampy przedniej w 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, najważniejsza zasada:

 

1. papier ścierny tylko do kloszy szklanych,

2. do kloszy z tworzywa tylko XERAPOL.

 

No coś Ty...A czym zeszlifujesz starą powłokę plastiku??

Sposób sprawdzony wielokrotnie i skuteczny.Papier wodny,dużo wody i heja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaczynać od razu papierem, woda, woda, woda, i na koniec polerka pastą i woda, woda, woda ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zaczynać od razu papierem, woda, woda, woda, i na koniec polerka pastą i woda, woda, woda ? :)

 

Tak,ale po polerce pastą już w sumie bez wody.Zależy jaką pastę zastosujesz Zimol ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempo się wala gdzieś w garażu, a więc będę próbował tym co mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tempo się wala gdzieś w garażu, a więc będę próbował tym co mam :)

 

Może być,bo to już na sam koniec dla połysku :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w koncu jak zrobic zeby byl najlepszy efekt?

1. papier

2. xerapol

3. tempo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to w koncu jak zrobic zeby byl najlepszy efekt?

1. papier

2. xerapol

3. tempo?

 

Zawsze na początku zaczynamy od próby-jak jest jeszcze w nienajgorszym stanie to wystarczy xerapol lub inna lekkościerna pasta.Jednak tu nie chodzi o polerowanie,chodzi o pozbycie się starej,matowej powłoki którą trzeba z reflektora poprostu zetrzeć.A do tego celu najlepiej się nadaje papier wodny-tylko i wyłącznie wodny i sporo wody,często płukać papier!!

Od czego zacząć sam musisz ocenić-podejrzewam że zaraz od papieru ;) można już zobaczyć wizualnie po reflektorze,poza tym tą chropowatą powierchnię da się wyczuć pod palcami.

 

 

Ja zawsze punkt z xerapolem pomijam :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Spróbowałem i efekt nie dokońca mnie zadowolił. Szczerze to spróbowałem tylko na kawałku klosza od kierunkowskazu i po walce z papierem zobaczyłem matowy klosz.Przerazilem się! Później walka z pastą i wygląda to jako tako. Zawsze może być lepiej. Ale cały czas boję się ruszyć klosz główny. Napiszcie jak dlugo walczyć z papierem, jak mocno go przyciskać i co zrobić żeby nie spieprzyć klosza. Napiszcie troszkę więcej.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz DOKŁADNY opis.

 

 

Dodam jeszcze od siebie w skrócie.Naciskaj tak,aby polerowało.Nie obawiaj się pierwszego efektu "mleka" bo to normalne.Papierem wodnym "800" poleruj aż zetrzesz wszystkie rysy-dokładnie.Później papier 1000,1500,2000 i 2500 do nadania już polerki kloszowi.Każdym papierem poleruj dokładnie z dużą ilością wody i bardzo często płucząc papier.Sprawdzaj dokładnie czy nie pozostają rysy,bo wtedy praca drobniejszym papierem niema sensu-powracasz do grubszej gradacji ;)

 

Powoli i dokładnie,nic sie nie bój.Niema prawa się nic stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kruszek, post numer 6 i 14 wszystko ładnie wyjaśnia wystarczy przeczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem identyczne lampy w swoim i u ojca bylo to samo! nie zacząłbym od 1500 tylko od 2000, 1500 może trochę porysować. moja lampa wyglądała mniej więcej jak Twoja a teraz zobacz w avatarze jak jest :) 2000 papier wodny i 2500 pózniej G3 albo tempo (ale oryginalna) 2000 dłużej bedziesz się bawić z tym ale będziesz miał pewność ze nie porysujesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem identyczne lampy w swoim i u ojca bylo to samo! nie zacząłbym od 1500 tylko od 2000, 1500 może trochę porysować. moja lampa wyglądała mniej więcej jak Twoja a teraz zobacz w avatarze jak jest :) 2000 papier wodny i 2500 pózniej G3 albo tempo (ale oryginalna) 2000 dłużej bedziesz się bawić z tym ale będziesz miał pewność ze nie porysujesz!

 

Nie wypisuj bzdur że papierem 1000 porysujesz i tak porysowany już klosz :lol proszę Cię...Po to zaczyna się od akurat tego,żeby starą powłokę usunąć a nie maskować tylko same rysy!Na głębsze warto spokojnie zacząć papierem 800 i NAPEWNO nic się nie stanie.Nie jedne reflektory polerowałem i wiem co mówię ;)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja wczoraj polerowałem swoje zaczynałem od

-600

-800

-1000

-1500

-2000

-2500

i pasta tempo.Efekt super.

Jakieś dwa lata temu polerowałem w matizie wczoraj przetarłem pastą

Tempo lampy jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...ja polerowalem pastą wyszło super użyłem do tego wiertarki z kółkiem z gąbką i oczywiście pasta i woda...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly watek i tak sie zastanawiam czy nie zrobic tego u siebie bo:

1. mam brudne swiatla w srodku, jakby kiedys zaparowaly i zostaly brudne zacieki

2. mam zmatowiona zew powierzchnie

zastanawia sie tylko jak to wszystko wplywa na jakosc swiecenia. Mam ksenony i srednio jestem z nich zadowolony. Moze to przez to slabo swieca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczytalem caly watek i tak sie zastanawiam czy nie zrobic tego u siebie bo:

1. mam brudne swiatla w srodku, jakby kiedys zaparowaly i zostaly brudne zacieki

2. mam zmatowiona zew powierzchnie

zastanawia sie tylko jak to wszystko wplywa na jakosc swiecenia. Mam ksenony i srednio jestem z nich zadowolony. Moze to przez to slabo swieca?

 

Sprecyzuj jaki masz model Passata bo w opisie masz 3B ale 2004 rok :hyhy

 

Klosz reflektora,zabrudzenie odbłyśnika,soczewki-wszystko ma wpływ na jakość światła.Warto by było przyjrzeć się palnikom,jaką barwę dawają i czy aby napewno reflektory są poprawnie ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie 3bg z 2004 ksenony soczewkowe, barwa swiatla wyglada ok jest biala wpadajaca w niebieska. Nie wiem co to za zarniki bo kupilem go z tymi zarnikiami i nawet tam nie zagladalem. Reflektory sa samopoziomujace wiec zakladam ze sa dobrze ustawione, z reszta na przegladzie nie bylo zastrzezen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie 3bg z 2004 ksenony soczewkowe, barwa swiatla wyglada ok jest biala wpadajaca w niebieska. Nie wiem co to za zarniki bo kupilem go z tymi zarnikiami i nawet tam nie zagladalem. Reflektory sa samopoziomujace wiec zakladam ze sa dobrze ustawione, z reszta na przegladzie nie bylo zastrzezen

 

Czyli barwa jest ok z Twojego opisu.Sprawdź jakie są żarniki,bo możliwe że to jakiś zamiennik i dlatego tak słabo świecą.Najlepsze moim zdaniem to Osram Xenarc-ale też kosztują swoje ;) Lepiej jednak zainwestować i mieć spokój na lata.Przy słabej jakości zamiennikach światło jest rozproszone i nie świeci jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy chwili wolnego czasu zajrzę co za żarniki mam u siebie ale też mi się wydaje że to jakieś tanie zamienniki. Najbardziej martwią mnie same reflektory. Jak usunąć zmatowienie jest tu opisane. Ale jak wyczyścić je od środka. Myślałem o tym, żeby je zdemontować, usunąć wszystko i sam reflektor przepłukać wodą z delikatnym detergentem. Nie chce go rozklejać bo boję się że straci szczelność i problem wróci ze zdwojoną siłą jesienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wypisuj bzdur że papierem 1000 porysujesz i tak porysowany już klosz :lol proszę Cię...Po to zaczyna się od akurat tego,żeby starą powłokę usunąć a nie maskować tylko same rysy!Na głębsze warto spokojnie zacząć papierem 800 i NAPEWNO nic się nie stanie.Nie jedne reflektory polerowałem i wiem co mówię ;)

szczerze powiem, ze tez nie jedną polerowałem i powiem, ze 1000-1500 nie odważyłbym się i nie radzę innym-tyle w temacie. Ale jesli robiłes 1000, polecasz i "dajesz za to rękę" to proszę Cię bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności