Skocz do zawartości
Marcin_e36

Porysowany klosz lampy przedniej w 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję że nie zdubluję tematu ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem za pomocą szukajki. Od pewnego czasu zauważyłem że mam dziwnie porysowaną przednią lampę od strony pasażera. Jest ona tak jakby podrapana ale nie od środka tylko na zewnątrz, a wygląda jakby klosz zaparował od środka. Nikt mi jej nie uszkodził bo na aucie nie ma żadnych śladów tylko ta lampa poza tym jeżdżę tylko praca-garaż. Czytałem już o regeneracji kloszy w 3B ale to nie to samo bo ja mam podrapany klosz:( Mam pytanie czy da się w jakiś sposób to usunąć bez wymiany całej lampy? i od czego to mogło powstać? oto fotka tej lampy

 

 

EDIT: 13.09.2011

Witam ponownie, po ponad roku od założenia tego tematu wreszcze zabrałem się za polerke tej podrapanej lampy. Pewnie jeszcze bym się za to nie brał gdyby nie fakt że lampa zaszła jeszcze bardziej i samochód miał juz problem z przeglądem:wmorde Więc tak jak wszyscy mi tu radzili kupiłem papier wodny o granulacie 1000 - 3 małe arkusze, 1500 - 3 małe arkusze, 2000 - 3 małe arkusze i paste polerską G3. Jako że nigdy tego nie robiłem byłem przekonany że zniszczę bardziej lampe ale wcale tak nie było:) Okleiłem błotnik i zderzak taśmą malarską i zaczołem zabawę: woda i papier, woda i papier i tak przez godz. Najpierw ze 25min papierem 1000 potem ze 20min 1500 i z 15min 2000, na koniec parę min mokra ściereczka i pasta i trochę spolerowałem tą lampę może nie idealnie ale robiłem to pierwszy raz i rękoma a nie jakąś maszyną.

IMG_0996.jpg

IMG_0997.jpg

DSC01007.jpg

DSC01008.jpg

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie czeka czyszczenie lamp ponieważ bardzo parują a wręcz w środku jest rosa. W twoim przypadku zacząłbym od papieru 1500 i skończył na 2500. Polerka pastą G3 fareckla i wtedy zobaczysz co wyjdzie. Z tego co widzę to nie masz już nic do stracenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W twoim przypadku zacząłbym od papieru 1500 i skończył na 2500. Polerka pastą G3 fareckla i wtedy zobaczysz co wyjdzie

 

Myślisz że polerka pomoże? Jak przejade ręką po tej lampie to czuję taką szorstką powieszchnię. Myślałem o wymianie samego klosza ale nie da się go dokupić, a lampy całej nie nie chcę wymieniać bo jest dobra. Co do tej polerki to muszę zedjmować lampe czy da się to robić na samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poobklejaj w około i jedziesz z papierkiem i woda kilka godzin aż zejdzie ci ta powłoka teflonu, miłej zabawy życzę :glaszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze bo przynajmniej nie będe musiał ściągać zderzaka:dance myślicie że to zejdzie? a i jeszcze jedno jak już będe to robił to czy nie zaszkodzę w ten sposób lampie i jakoś to będzie później wydlądało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak sajmonito pisze. Dal nabrania zapału do pracy masz tu filmik.

NR 1.

[ame]

[/ame]

NR2.

[ame]

[/ame]

Pamiętaj żeby dokładnie okleić zderzak przed polerką papierem i obficie polewać wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie teraz już wiem wszystko:) tylko potrzebuje jakiś wolny weekend i klosz będzie błyszczał;) wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać. Pierwszy etap polerki papier 1500 drugi 2000 i trzeci 2500. Nie rób ruchów okrągłych tylko lewo prawo lu prawo lewo jak kto woli. To bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie będzie, tez ostatnio polerowałem, miałem może nie aż tak jak twoje, ale już żółtawe, (papierek + woda) + pasta 3G czynią cuda :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem dodać. Pierwszy etap polerki papier 1500 drugi 2000 i trzeci 2500. Nie rób ruchów okrągłych tylko lewo prawo lu prawo lewo jak kto woli. To bardzo ważne.

 

 

dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rób ruchów okrągłych tylko lewo prawo lu prawo lewo jak kto woli.
dokładnie tak jak pisze kolega w przeciwnym wypadku mogą wyjść tobie takie nie estetyczne kulka. masz już zajechane lampy wiec wypoleruj i powinno być okej,i najlepiej jeszcze na koniec zrobić jakimś woskiem,będzie lepiej woda spływać i burd się będzie mniej czepiał ,na pewno będzie o wiele lepiej niż teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób tak jak w pierwszym filmie a będzie ok :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie. Powstaną okrągłe rysy, których nie dopolerujesz. Poziome rysy łatwo się zleją ze wszystkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując żebym nie pomylił:

1-papier 1500 + woda

2-papier 2000 + woda

3-papier 2500 + woda

4-pasta 3G

5-wosk

 

Trzeć w poprzek;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podsumowując żebym nie pomylił:

1-papier 1500 + woda

2-papier 2000 + woda

3-papier 2500 + woda

4-pasta 3G

5-wosk

 

Trzeć w poprzek

 

 

dokładnie jeszcze jakieś piwko w przerwie i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam nadzieję że nie będe miał żadnych przygód podrodze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, tylko jak wypoleruje klosz jak długo będzie idelany ? może ktoś to z was ma taką wiedze ? gość od regeneracji chce mnie naciągnąć na wymiane klosza za jedyne 120 zł i twierdzi że polerowanie plastiku przyniesie efekt , ale nie na długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym co się dowiedziałem w tym temacie ja bym nie płacił komuś 120PLN za wymianę klosza. Najpierw sam spróbuję bo nie mam nic do stracenia jak się nie uda to wtedy będe myślał co dalej, a napewno wydam mniej niż 120PLN. W najgorszym wypadku będe wymieniał klosz albo nie daj Boże całą lampe:D ale najpierw sam, a może się uda i utrzyma się przez kilka lat. Tego nie wiesz, więc proponuję ci żebyc też sam spróbował a potem płacił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem, tylko jak wypoleruje klosz jak długo będzie idelany ? może ktoś to z was ma taką wiedze ? gość od regeneracji chce mnie naciągnąć na wymiane klosza za jedyne 120 zł i twierdzi że polerowanie plastiku przyniesie efekt , ale nie na długo?
kolega polerował w mondeo mk3 jakieś 1,5 roku temu i jest ładnie do dziś, co jakiś czas przeleci woskiem dla ochrony, ja tez woskuje co jakiś czas wszystkie lampy dla większej ochrony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że będe polerował, tylko przekazuję info co mi gość z warsztatu powiedział . Nowy klosz można znaleźć za 50 dych tylko dwa razy więcej roboty demontaż rozklejanie montaż ,więc ja też udeże w polere tylko muszę gdzieś ją zdobyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności