Skocz do zawartości
musick

Czy do AFN-a można wsadzić skrzynię od 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do przekładki mojej automatycznej skrzyni na manual i chcę zacząć powoli kompletować potrzebne elementy, a że AFN-ów w tym modelu jak na lekarstwo, stąd pomysł na skrzynię z 1Z. Co o tym sądzicie i czy ktoś z forum przerabiał już temat przekładki automatu na manual w B4?. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze taniej bedzie jak kupisz z golfa iv tdi ;) pasuje. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z golfa 4 ale jaka skrzynia? Osobiście wolałbym z jednego auta do rozbiórki wszystkie graty pobrać. W b4 AFN sprzęgło było ze zwykłym kołem zamachowym czy dwumasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam 1z bo jest jedno-mas a w afn masz dwu-mas a jedno-mas jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to bedzie wyglądalo od strony mechanicznej. Podpasuje? Co z przelozeniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poszperałem trochę w sieci i wychodzi, że najlepiej wstawić skrzynię ASD z silnika 1Z. Ponoć to te same skrzynie tylko przełożenia mają inne. Prosiłbym jeszcze jakiegoś fachowca o potwierdzenie tej informacji i ewentualnie jeśli ktoś przekładał już z automatu na manual to będę wdzięczny za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletne sprzeglo od 1z, skrzynia tak jak napisalem moze byc tez od golfa iv tdi 90, zalezy co taniej trafisz. ja zalozylem 2 razy od golfa iv i bylo dobrze. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W b4 AFN sprzęgło było ze zwykłym kołem zamachowym czy dwumasa

 

Oryginalnie jest dwumas lecz one są zamienne, możesz równie dobrze założyć zamach od 1Z czy G60 i do tego sprzęgło z 1Z, ABF czy nawet VR6.

 

zalozylem 2 razy od golfa iv i bylo dobrze

 

Tak tylko w MK4 oryginalnie jest rozmiar kół 195/65/15 a w B4 205/50/15 i co za tym idzie poprzez małe kółka przełożenia będą sporo krótsze.

 

polecam 1z bo jest jedno-mas a w afn masz dwu-mas a jedno-mas jest lepszy

 

Czy lepszy ? Może dwumas jest bardziej kosztowny w naprawie ale nie przenosi drgań na budę i ciszej pracuje.

 

Prosiłbym jeszcze jakiegoś fachowca o potwierdzenie tej informacji

 

Potwierdzam, skrzynia ASD jest jedną z najdłuższych skrzyń montowanych w TDI. CYP jest trochę za krótka, wstawiaj ASD będziesz zadowolony w 100%.

 

Temat skrzyń i sprzęgieł przerabiałem kilkukrotnie, sam dziś jadę po skrzynię ASD bo będę przerabiał u mnie w V5 5 bieg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam u siebie wstawiona ASD, czuć troszke ze auto jest słabsze ale nienarzekam:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vszu

Zatem powiedzcie Panowie jeszcze o kosztach takiego zabiegu :) Ile szykować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosz skrzyni z 500zł plus wymiana zalezy gdzie ale z 200:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności