Skocz do zawartości
german21

Porada prawna w sprawie wypadku

Rekomendowane odpowiedzi

trudno , zdania na ten temat są bardzo podzielone, jednak będę próbował. W tym wypadku koleś był świadomy że jedzie nie oświetlony. Heh nie miało mu się co przepalić. Gdyby nie ja to pewnie ktoś inny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak też mam problem z wymiarem sprawiedliwości opisze to krótko a treściwie . Sprawa wyglądał tak że po włączeniu się do ruchu przejechałem ok 60-70m prawym pasem gość zmieniał pas z lewego na prawy uderzył we mnie i policja stwierdzial że to moja wina , stwierdzili że ja podczas włąnczania się do ruchu uderzyłem w niego . Sprawa poszła do Sądu bo ja odmówiłem przyjęcia mandatu . Sąd mnie uniewinnił ale na wyroku sądu niema napisane kto jest sprawcą i z tego tytułu niemogę uzyskać odszkodowania . I teraz pytanie co z tym mogę zrobić aby odzyskać odszkodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pozwać gościa na drodze cywilnej. Tylko wtedy będziesz musiał udokumentować szkodę ( np fakturki za naprawę) i wykazać winę gościa ( np opinia biegłego). Wszystko trochę kosztuje. Oczywiście jak nie poprowadzisz tego sam to i trochę $$$ na radcę / adwokata szykuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za pomoc ale chyba zrezygnuje z tego odszkodowania bo autko sprzedałem i kupiłem passka ale myślałem że będzie to trosze mniej skomplikowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaivon

Myślę, że powinieneś poradzić się prawnika. Podłączę się, gdyż również uległam niedawno wypadkowi, jednak mój problem jest inny. Otrzymałam odszkodowanie, jednak myślę, że kwota jest zaniżona i chciałabym się odwołać albo uzyskać dodatkowe odszkodowanie z innego tytułu. Nie wiem jednak jak to załatwić. Może powinnam skorzystać z usług specjalistów, co myślicie? Znalazłam już nawet jedną kancelarię, www.aif.com.pl/odszkodowania/, korzystał ktoś z ich usług? Polecacie?

Poradźcie coś proszę.

Edytowane przez kasiaivon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz, że odszkodowanie jest zbyt niskie i nie satysfakcjonuje Ciebie to musisz się odwołać od decyzji ubezpieczyciela. Jeżeli ubezpieczyciel Cię oleje, a tak zrobi, to zostaje tylko droga sądowa. Istnieje też inna ścieżka. Są firmy, które za Ciebie kopią się z ubezpieczycielami. Za taką usługę płacisz ok. 20-30% otrzymanego(wywalczonego) odszkodowania. Najczęściej wygląda to tak, że zgłaszasz się do takiej firmy, nic nie płacisz i oni za Ciebie prowadzą sprawę. Po zakończeniu rozliczacie się i owa firma z wywalczonego odszkodowania bierze dla siebie prowizję w wysokości 20-30%. Nawiasem mówiąc mój brat zajmuje się takimi sprawami, więc jakby co to pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie prawnik, samemu nie ma się co kopać. A TU widąc, że pisze do nich znana kancelaria będzie wolało bez procesów dać więcej, nawet znacznie więcej.

Jednak jeśli od początku nie miałeś pomocy prawnej to zbyt wiele nie wywalczysz. Nikt nie uwierzy, że dopiero po miesiącu po tym jak dostałeś od TU wyliczenie strat rozbolała Cie głowa i ból nie chce ustąpić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności