Skocz do zawartości
daro79

Wymiana rozrządu 1.8 20V

Rekomendowane odpowiedzi

ja swoim passatem b5 1.9 tdi po wymianie rozrządu zrobilem 110 tysięcy, i potem sobie sam znów wymieniałem rozrząd, i pasek nie posiadał ani jednego najmniejszego pęknięcia... tak samo dwie rolki jedna taka malutka i napinacz były - no idealne, kręciły się jak nowe... i tu powstało moje pytanie, po co wymieniać rozrząd? hehe no ale jak tak zalecają to lepiej ich słuchać... następnie

potem założyłem nowy rozrząd... i po przejechaniu 5000 km, musiałem rozebrać cały przód, ściągnąć rozrząd i wyciągnąć pompę wtryskową, i po 5000 km już na pasku nie było napisane jakiej jest firmy ani nic, a był to pasek (boscha) i jak bym miał odróżnić pasek ten co miał przejechane 110 tysięcy od tego co miał przejechane 5000 km... to szczerze ale nie odróżniłbym... :) więc co Wy ludzie chcecie oceniać po wyglądzie paska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ile kilometrów lub co ile lat powinno się go wymienić?

 

Kiedyś czytałem na forum że pierwszy rozrząd robi się po 90 tyś. a kolejne po 70-80 tyś.

ja kupiłem jak miał ledwo 90 nakulane sprawdziłem po numerach u znjomka w VW jego przebieg serwisowy i w LongLifie było wszytsko wymienione prócz rozrządu, to zrobiłem Części Gates z pompą koszt całość 750 zł z wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślcie wymienić teraz tylko pasek czy całość?:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak myślcie wymienić teraz tylko pasek czy całość?

 

Wymień lepiej całość, lepiej raz wydać ok. 800 i mieć święty spokój, niż oszczedzić i nie daj boże coś strzeli i wtedy będzie wydatek. Pompa wody jak stanie to też kłopot.

To jednak rożrząd... więc raz na długi czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem samochód to od razu wymiana najważniejszych rzeczy cena rozrządu to około 800zł do tego silnika (jeśli to ma jakieś znaczenie bo się mało na tym znam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o hydraulicznym napinaczu paska rozrządu bo jakoś nikt o nim nie wspomniał.Mam taki na sprzedaż jakby ktoś potrzebował,cena dużo niższa niż w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy polecacie podzespoły do rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silnikach 1.8 pierwsza wymiana rozrządu przy 120 tyś według książki.

Bardzo dobrym zamiennikiem jest firma Ruville. Spokojnie można kupić kompletny rozrząd wraz z napinaczem hydraulicznym tej firmy za nie cały 1 tyś zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mój ma przejechane zaledwie 72000 ale rocznik to 97 i myślę że czas na wymianę.

 

Co myślicie o takim zestawie + pompa wody oczywiście do tego.:

 

http://allegro.pl/rozrzad-vw-passat-audi-a4-a6-1-8-20v-t-adr-aeb-i1323974663.html

 

Lub.:

 

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-tlumik-1-8-20v-t-audi-a4-a6-passat-i1333105798.html

Edytowane przez Kotii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój ma przejechane zaledwie 72000 ale rocznik to 97

Masz pewność, ja przy swiom nie mogłem uwierzyć ale mam wejscie w serwiesie i się potwierdziło, leiej prz takim roczniku wymień caołość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz pewność, ja przy swiom nie mogłem uwierzyć ale mam wejscie w serwiesie i się potwierdziło, leiej prz takim roczniku wymień caołość

Tak mam wszystkie dokumenty(komplet oryginalnych dokumentów DEKRA wraz z książką serwisową) poza tym stan tego auta potwierdza przebieg lepiej niż dokumenty. No i pierwszy i jedyny właściciel w Niemczech starszy Pan.

 

Dzięki za podpowiedzi. Wymienię cały.

 

Podpowie ktoś czy to dobry zestaw?

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-tlumik-1-8-20v-t-audi-a4-a6-passat-i1333105798.html

Edytowane przez Kotii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jak najbardziej godny polecenia.

Mam już drugi raz rozrząd wymieniony na takich częściach jak w aukcji i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zestaw jak najbardziej godny polecenia.

Mam już drugi raz rozrząd wymieniony na takich częściach jak w aukcji i zero problemów.

 

Dzięki na taką odpowiedź czekałem:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Wodniksz6 możesz śmiało brać ten komplet, ori części i idzie się dogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat rozrzadu ciag dalszy mam zamiar wymienić rozrząd w moim passacie czy możecie mi podpowiedzieć jak ma być prawidłowo zdemontowana i zamontowana rolka napinacza hydraulicznego czy jak wymienie rolkę będą potrzebne jakieś ustawienia napinacza (bolca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik ma byc cieply- 30st. C. Jak dokopiesz sie do rolki to imbusem 8mm po poluzowaniu nakretki cisniesz w lewa strone az do momentu gdzie mozesz wsadzic zabezpieczenie blokujac napinacz- moze to byc cieniutkie wiertelko. Uwazaj zebys nie cisnal za mocno bo mozesz uszkodzic gniazdo na imbusa i bedzie problem. Przy napinaniu cisniesz rolke w lewo wyciagasz zabezpieczenie i krecisz w prawo dokrecasz rolke 25Nm. Ogolnie to najprostrzy rozrzad w vw. Jesli napinacz wciska sie ciezko to mozesz go zostawic, jednak jak luzno to trzeba go wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego szymin89 dziekuje za podpowiedz ale czy podczas wymiany samej rolki nakinającej nie wyskoczy mi ten bolec z napinacza czy trzeba go jakoś zblokować? Przepraszam za drobiaskowość ale to dla mnie ważne ponieważ mam zamiar zrobić to sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze trzeba napinacz zablokowac. ma on dziurke w obudowie i w tloku.

i-luk-a-s-ina-napinacz-1-8-audi-a4-8d2-b5-8d5-b5.jpg

Edytowane przez szymin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności